تاتنهام

استون‌ویلا و تاتنهام یکی از مهم‌ترین بازی این هفته لیگ برتر را برگزار می‌کنند.

به گزارش طلوع سپورت، تاتنهام با یک پیروزی در مسابقه امروز با یک امتیاز اختلاف نسبت به صدر و هم‌امتیاز با سیتی در رده دوم می‌ایستد و استون‌ویلا هم در صورت کسب 3 امتیاز دیدار امروز با 28 امتیاز فقط 2 امتیاز با صدر جدول فاصله خواهد داشت. چیزی که در مورد هر 2 تیم با یک پیروزی در این مسابقه می‌توانند مدعی قهرمانی باشند و در صورت از دست دادن امتیاز هم همچنان بالانشین به کارشان ادامه می‌دهند. این چیزی نیست که از این 2 تیم لیگ برتر پیش از شروع فصل انتظار داشتیم و غیرمنتظره بودن این فرم فوق‌العاده، تماشای جاه‌طلبی آنها را جذاب‌تر کرده است. 2 تیم بازی امروز با درخشش خود هواداران لیگ برتر انگلیس را خوشحال نه اما غافلگیر کرده‌اند.

2 باخت پس از دوران با شکوه شکست‌ناپذیری دوشادوش آرسنال به اضافه مصدومیت مهره‌های کلیدی تاتنهام آنگه پوتسکوگلو را از طراوت انداخته و آنها منتظر یک جهش دیگر برای بازگشت به فرم ایده‌آل هستند. تاتنهام برای نیفتادن در ورطه ناکامی و فراموش نکردن جاه‌طلبی ابتدای فصل در مسابقه امروز نیاز مبرم به خودنمایی و اقتدار خواهد داشت. آنها مجبورند استون‌ویلا را ببرند تا خاطره صدرنشینی را با سقوط به رتبه پنجم جدول از یاد نبرند. مشکلات به قوت خودش پابرجاست و این سرمربی جدید تاتنهام است که باید در اولین چالش پیچیده کارش در طول فصل خودی نشان دهد و تیمش را از افتادن در منجلاب فراموشی روند پیروزی حفظ کند.

به هیچ وجه و با هیچ معیاری نمی‌توان ارزش‌های فنی تیم اونای امری را نادیده گرفت. با این حال باید قبول کنیم ویلایی‌ها به ویلاپارک عزیزشان تعلق خاطر ویژه‌ای دارند و بیرون از این خانه صلابت میزبانی‌‌های خود را ندارند. آنها امروز باز هم بیرون از خانه به مصاف یکی دیگر از قدرت‌های لیگ انگلیس می‌روند و این در حالی است که از 3 بازی بیرون از ویلاپارک در مقابل تیم‌های شاخص لیگ، 2 شکست سخت در برابر لیورپول و نیوکاسل و یک برد اقتصادی پیش روی چلسی داشتند؛ آن هم وقتی چلسی حال و روز خوبی نداشت. بنابراین میهمانی امروز در لندن برای ویلایی‌ها یک مرحله سخت برای ادامه جاه‌طلبی خواهد بود و اگر اونای امری بتواند در این مسابقه تیمش را به سمت پیروزی هدایت کند، افق‌های استون‌ویلا به شدت ترقی خواهد کرد. جسارت و اعتماد به نفس شاگردان امری در صورت بردن بازی امروز مهار نشدنی به نظر می‌رسد.

با رویارویی تیم‌های چهارم و پنجم لیگ طرف هستیم؛ جدالی که می‌تواند تاتنهام را یک بار دیگر در جمع گرم مدعیان قهرمانی قرار دهد و استون‌ویلا را از این قافله کمی دور کند یا اینکه ویلایی‌ها را به اوج رویاپردازی برساند و تاتنهام با همین فاصله به کارش ادامه دهد. شاید تا پیش از شروع فصل فکرش را هم نمی‌کردیم رقابت استون‌ویلا و تاتنهام تا این اندازه برای مدعیان حائز اهمیت باشد اما آنها خودشان را ثابت کردند و برای دیگران مهم شدند. جدال امروز 2 تیم را نه مسابقه بین 2 تیم معمولی لیگ برتر بلکه یک رقابت در حد رویارویی بزرگان فوتبال باشگاهی انگلیس در نظر بگیرید. اسپرز بعد از این مسابقه بلافاصله و بدون استراحت باید به مصاف سیتی برود و در ادامه با یک بازی فاصله مجبور است از نیوکاسل میزبانی کند. با این حساب میزبان بازی به ذخیره کردن 3 امتیاز مهم رقابت امروزش می‌اندیشد و آن را برای بقا در جمع بالانشینان حیاتی می‌داند. اوضاع برای استون‌ویلا هم به همین منوال است و تیم امری پس از رقابت حساس امروزش با یک بازی ساده‌تر در برابر بورنموث باید مهیای دور سخت رویارویی پشت سر هم با منچسترسیتی و آرسنال باشد. به این ترتیب نگاه استون‌ویلا هم نگاهی مشابه تاتنهام برای کسب 3 امتیاز این جدال حساس خواهد بود. شاید فصل و فصل‌های بعد 2 تیم میدان امروز در فرم کنونی نباشند و برای دیدن دوباره ویلا و اسرز در این فرم مجبور باشیم باز هم سال‌ها صبر  کنیم. پس تماشای چنین جدال بکر و نادری را نباید از دست داد.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 2 =