چلسی

مدافع برزیلی با یک رکورد دیگر به آخرین فصل حضورش در چلسی ادامه می‌دهد.

به گزارش طلوع سپورت، در مجموع دوران حضور سیلوا در چلسی هم برای باشگاه و هم برای این بازیکن دوران خوبی بود و این انتقال برای آبی‌های لندنی مثبت و خوش‌یمن تلقی می‌شود. سیلوا برخلاف وضعیت کنونی تیمش دوران خوبی را با چلسی سپری کرد و قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را مدیون انتقال به جمع آبی‌های لندن است. شایعات زیادی مربوط به جدایی قریب الوقوع این بازیکن و سفرش به برزیل برای آخرین ماجراجویی‌های فوتبالی شنیده می‌شود اما تیاگو سیلوا آنقدر پا به سن گذاشته که هر بازی‌اش در ترکیب شیرهای لندنی، یک رکورد جدید برایش به ارمغان می‌آورد. رکورد جدید  او از این قرار است؛ مسن‌ترین بازیکن خارجی تاریخ چلسی در لیگ برتر انگلیس!

شب رکورد شکنی سیلوا چندان باب میل او و تیمش سپری نشد و اشتباه این مدافع باتجربه زمینه‌ساز گل نیوکاسل بود. با این حال سیلوا در مسابقه تیمش در برابر نیوکاسل با 39 سال و 2 ماه و 3 روز سن، مسن‌ترین بازیکن خارجی چلسی در لیگ برتر انگلیس نام گرفت. پیش از او، ویلی کابایرو در سال 2020 صاحب این عنوان شده بود. سیلوا برای رسیدن به رکورد مسن‌ترین بازیکن تاریخ چلسی بیشتر از 2 سال نسبت به مارک شوارزر جوان‌تر بود و به نظر می‌رسد رکورد این دروازه‌بان استرالیایی با بیش از 41 سال سن به این زودی و با ترکیب جوان چلسی قابل جابجایی نباشد. 

تیاگو سیلوا یک بازی قبل از رویارویی تیمش مقابل نیوکاسل با گلزنی در شب طوفانی بازی مقابل سیتی یک رکورد بزرگ دیگر را در باشگاه لندنی به نام خودش ثبت کرده بود. گل او به منچسترسیتی این مدافع برزیلی را تبدیل به مسن‌ترین گلزن تاریخ چلسی کرد. در این زمینه هیچ دروازه‌بانی هم وجود نداشت که بتواند عرصه را برای رکوردشکنی تنگ کند. این رکورد از این جهت اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که بدانیم سیلوا با گلزنی در این سن و سال برای آبی‌های لندن از رکورد محبوب‌ترین و شاید موفق‌ترین مهاجم سال‌های اخیر چلسی یعنی دیدیه دروگبا عبور کرد. او حدود 2 سال رکورد دروگبا ارتقا بخشید. آخرین مدافع نزدیک شده به این رکورد، جان تری نام داشت. ستاره انگلیسی سال 2017 تبدیل به پنجمین گلزن مسن تاریخ باشگاهش شد.

آبی‌های لندن اشتباه سیلوا در مقابل نیوکاسل را راحت‌تر از آنچه انتظارش را داریم، می‌بخشند. آنها بهترین خاطرات ممکن را با مدافع برزیلی دارند. چلسی و سیلوا لیگ قهرمانان اروپا را فتح کردند و روزهای درخشش این بازیکن در ترکیب چلسی به دلچسب‌ترین لبخندهای شیرهای لندنی گره خورده است. با رقم زدن چنین خاطراتی و در فصلی که به نظر می‌رسد به خداحافظی این بازیکن از تیم انگلیسی و فوتبال اروپا ختم خواهد شد، مدافع با سابقه فوتبال برزیل 2 یادگاری بزرگ برای باشگاهش به جا گذاشت. او با 2 رکورد در زمینه مسن‌ترین بازیکن خارجی و مسن‌ترین گلزن تاریخ باشگاه در حال نوشتن یادگاری‌های ماندنی‌اش بر در و دیوار باشگاهی است که آخرین سال‌های حضورش در اروپا را با شکوه و جذاب رقم زد. البته باید اضافه کرد چلسی همچنان به مدافع با تجربه‌ای مثل سیلوا احتیاج دارد و رکوردهای او در معرض به‌روز رسانی هستند. هر بازی سیلوا برای چلسی به منزله ثبت یک رکورد جدید خواهد بود و او را در صدر جدول‌ رکوردها، دست‌نیافتنی‌تر می‌کند.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =