Premier League 2

فیل فودن و کول پالمر در تمام تیم‌های منتخب اعلام‌شده حضور دارند اما ارلینگ هالند نه!

به گزارش طلوع سپورت، فصل ۲۴-۲۰۲۳ لیگ برتر انگلیس با قهرمانی مجدد منچسترسیتی به پایان رسید و دست لیورپول و آرسنال یک فصل دیگر از جام باز ماند. رکورد تعداد گل زده در تاریخ این رقابت‌ها جابه‌جا شد و عملکرد ستاره‌های تهاجمی مانند اولی واتکینز، فیل فودن، ارلینگ هالند و کول پالمر تمام سال زیر ذره‌بین رسانه‌ها بود. کلین شیت اتفاقی کم‌یاب به نظر می‌رسید و داوید رایا بالاتر از هر سنگربان دیگر دستکش طلایی را از آن خود کرد. گواردیولا و تیمش برای چهارمین فصل متوالی به عنوان قهرمانی دست یافتند اما عملکردهای خیره‌کننده فردی به بازیکنان تیم پرستاره منچسترسیتی محدود نمی‌شود.

با پایان رقابت‌ها کارشناسان شاغل در رسانه‌های خبری مختلف به اعلام تیم منتخب فصل می‌پردازند و هواداران فوتبال انگلیس هم در نظرسنجی رسمی سازمان لیگ برتر به انتخاب ۱۱ نفر برتر فصل از دید خود پرداخته‌اند. تیم منتخب هواداران با بازیکنانی از ۲ مدعی اصلی قهرمانی شکل گرفته و ۴ بازیکن از آرسنال و ۴ بازیکن از منچسترسیتی در آن حضور دارند.

دروازه‌بان: داوید رایا

مدافعان: بن وایت، ویلیام سالیبا، گابریل، ترنت الکساندر آرنولد

هافبک‌ها: رودری، کوین دی‌بروینه، کول پالمر، فیل فودن

مهاجمان: اولی واتکینز و ارلینگ هالند

آرسنال با ۱۸ کلین‌شیت و تنها ۲۹ گل خورده بهترین عملکرد دفاعی کل لیگ را به خود اختصاص داد و حضور ۴ چهره تدافعی از تیم آرتتا در ۱۱ نفر منتخب هواداران طبیعی به نظر می‌رسد. 

آلن شیرر، برترین گلزن تاریخ لیگ برتر انگلیس، داوید رایا را بهترین سنگربان فصل نمی‌داند اما هر ۳ مدافع تیم منتخب خود را از جمع بازیکنان آرسنال انتخاب کرده است.

دروازه‌بان: جردن پیکفورد 

مدافعان: بن وایت، ویلیام سالیبا، گابریل

هافبک‌ها: رودری، دکلان رایس، کول پالمر، فیل فودن، مارتین اودگارد 

مهاجمان: اولی واتکینز و ارلینگ هالند

در تیم منتخب شیرر ۵ بازیکن آرسنال و ۳ بازیکن منچسترسیتی حضور دارند.

محمد صلاح چهره متفاوت حاضر در ترکیب منتخب مسابقه فوتبال فانتزی لیگ برتر انگلیس است. او هر فصل جزء امتیازآورترین بازیکنان لیگ در این مسابقه شمرده می‌شود.کول پالمر با کسب ۲۴۴ امتیاز در مجموع مسابقات این فصل رکورددار است.

جیمی کرگر که پیش از این در اظهارنظری مشهور و جنجالی به عملکرد ارلینگ هالند در مسابقات بزرگ انتقاد کرده بود در ترکیب منتخب خود جایی برای ستاره نروژی منچسترسیتی باقی نگذاشت.

دروازه‌بان: جردن پیکفورد

مدافعان: ویرجیل فن‌دایک، ویلیام سالیبا، گابریل

هافبک‌ها: رودری، دکلان رایس، مارتین اودگارد، کوین دی‌بروینه، کول پالمر، فیل فودن

مهاجم: اولی واتکینز

در تیم منتخب کرگر از ۳ بازیکن دیگر منچسترسیتی استفاده شده.در ترکیب منتخب گری نویل، همکار او در شبکه اسکای اما علاوه بر هالند نام یک چهره از باشگاه تاتنهام هاتسپر هم به چشم می‌خورد؛

دروازه‌بان: امیلیانو مارتینس 

مدافعان: بن وایت، ویلیام سالیبا، گابریل، اینوما اودوگی

هافبک‌ها: رودری، مارتین اودگارد، دکلان رایس

مهاجمان: فیل فودن، کول پالمر، ارلینگ هالند

دیان دابلین، کارشناس شبکه ورزشی BBC هم امیلیانو مارتینس، دروازه‌بان استون‌ویلا و قهرمان جام جهانی ۲۰۲۲ را بهترین سنگربان فصل لیگ برتر می‌داند. 

دروازه‌بان: امیلیانو مارتینس 

مدافعان: ویرجیل فن‌دایک، ویلیام سالیبا، میکی فن دفن

هافبک‌ها: رودری، کول پالمر، فیل فودن، دکلان رایس، آنتونی گوردون

مهاجمان: اولی واتکینز و ارلینگ هالند

آنتونی گوردون، بال چپ ۲۳ ساله نیوکاسل با ۱۱ گل و ۱۰ پاس گل در فصل گذشته لیگ برتر چهره جدید ترکیب منتخب اوست؛ همین‌طور فن‌دفن، مدافع وسط سابق ولفسبورگ که از مهره‌های تدافعی درخشان تیم آنژ پوستکوگلو در این فصل به شمار می‌رفت. 

گلن ماری، دیگر کارشناس BBC هم ۲ نام متفاوت از تیم‌هایی با رده دورقمی در جدول لیگ را در تیم منتخب فصل جا داده؛

دروازه‌بان: امیلیانو مارتینس 

مدافعان: کایل واکر، ویلیام سالیبا، جرد برانتویت، تایریک میچل

هافبک‌ها: رودری، مارتین اودگارد، فیل فودن

مهاجمان: اولی واتکینز، کول پالمر و ارلینگ هالند

گرت کروکس، کارشناس دیگر این شبکه مانوئل آکانجی را یکی از بهترین مدافعان فصل می‌داند؛

دروازه‌بان: جردن پیکفورد 

مدافعان: ویرجیل فن‌دایک، ویلیام سالیبا، مانوئل آکانجی

هافبک‌ها: کول پالمر، دکلان رایس، مارتین اودگارد، بوکایو ساکا

مهاجمان: فیل فودن، اولی واتکینز و ارلینگ هالند

برای پیدا کردن ترکیبی متفاوت باید به مراجع آماری سر بزنیم؛ سایت «هو اسکورد» با محاسبه میانگین امتیازی بازیکنان که با الگوها و فرمول‌های ریاضی به دست می‌آید، ترکیب تازه‌ای را به عنوان بهترین‌های لیگ معرفی می‌کند.

دروازه‌بان: آلفونسو آرئولا 

مدافعان: یوشکو گواردیول، ویرجیل فن‌دایک، جیمز تارکوفسکی، ترنت الکساندر آرنولد

هافبک‌ها: رودری، ابرچی ازه، کول پالمر، فیل فودن، بوکایو ساکا 

مهاجم: ارلینگ هالند

گاردین بدون اعلام تیم منتخب، به معرفی ۶ بازیکن برتر فصل لیگ برتر انگلیس پرداخته است که شامل الکساندر ایساک (نیوکاسل)، کول پالمر (چلسی)، دکلان رایس و مارتین اودگارد (آرسنال)، اولی واتکینز (استون‌ویلا) و فیل فودن (منچسترسیتی) می‌شود و نامی از هالند و مهره‌های تدافعی در این فهرست به چشم نمی‌خورد. 

الکساندر ایساک را می‌توان یکی از موثرترین مهره‌های نیوکاسل در فصل اخیر دانست؛ هرچند تیم ادی هاو با وجود درخشش او و اوج‌گیری در نیمه دوم فصل از دستیابی مجدد به سهمیه اروپایی بازماند. مهاجم سوئدی فصل گذشته به عنوان یکی از بهترین خریدهای لیگ شناخته می‌شد و امسال مجموعاً ۲۱ بار در این رقابت‌ها به گل رسید؛ این مهاجم جوان با حرکات انفجاری خود بارها تیم تدافعی ادی هاو را به رستگاری رساند. ایساک را به تیری آنری تشبیه می‌کنند و خبرهایی از علاقه آرسنال به او منتشر شده.

کول پالمر ۲۲ ساله یکی دیگر از پدیده‌های فوق‌العاده فصل اخیر لیگ برتر به شمار می‌رفت. تصمیم شجاعانه او برای خروج از منچسترسیتی باعث شد به بهترین و مهمترین بازیکن فصل چلسی تبدیل و به ترکیب اولیه تیم ملی انگلیس برای جام ملت‌های اروپا دعوت شود. پالمر در طول فصل ۲۲ گل و ۱۱ پاس گل به ثبت رساند و در غیاب او دستیابی چلسی به سهمیه اروپایی غیرممکن به نظر می‌رسید.

کول پالمر از دید هواداران به عنوان برترین بازیکن فصل لیگ برتر انتخاب شد اما جایزه اصلی (از دید کارشناسان) به فیل فودن رسید. ستاره تطبیق‌پذیر و فوق‌العاده تیم گواردیولا در فصلی که با مصدومیت کوین دی‌بروینه و ارلینگ هالند همراه بود به ستاره اول تیم تبدیل شد و با گل‌های راه دور و استثنایی تیمش را به یک قهرمانی دلچسب دیگر در لیگ برتر رساند.

افزایش هوشیاری دفاعی و رویکرد محتاطانه‌تر میکل آرتتا باعث شد آمار و ارقام مارتین اودگارد در مقابل دروازه حریفان در طول فصل کاهش پیدا کند اما کاپیتان نروژی همچنان به عنوان یک رهبر نقش بالایی در عملکرد خیره‌کننده آرسنال در این فصل داشت. او در کنار دکلان رایس یکی از بهترین خطوط میانی لیگ را برای آرتتا رقم زد. هافبک دفاعی سابق وستهام در نخستین فصل حضور خود در شمال شهر، ارزش ۱۰۵ میلیون پوندی خود را ثابت کرد و با ۷ گل زده بهترین آمار شخصی خود را به ثبت رساند. گل دیرهنگام و پیروزی‌بخش او در وقت‌های تلف‌شده مقابل لوتون‌تاون یکی از عوامل پابرجا ماندن آرسنال در کورس قهرمانی تا روزهای پایانی بود. 

اولی واتکینز ژانویه گذشته و هنگام به ثمر رساندن پنجاهمین گل دوران حرفه‌ای خود آن را یک افتخار دانسته و اعلام کرد دوست دارد هرچه سریع‌تر به عدد صد دست پیدا کند. او با به ثمر رساندن ۹ گل دیگر در نیم‌فصل دوم مجموع گل‌های خود در این فصل را به عدد ۱۹ رساند و در زمینه پاس‌گل (۱۳) رکورد لیگ را به خود اختصاص داد. مهاجم ۲۸ ساله توانایی خود در گلزنی با ضربات سر و هر ۲ پا را بارها اثبات کرده و فصل بعد در لیگ قهرمانان اروپا حضور پیدا می‌کند.

تیم نویسندگان گاردین همچنین به معرفی بهترین‌های لیگ در حوزه‌های دیگر هم پرداخته؛

بهترین بازیکنان جوان: کول پالمر از چلسی، جرد برانتویت از اورتون، مایکل اولیسه از کریستال‌پالاس، هاروی الیوت از لیورپول و کوبی ماینو از منچستر یونایتد

بهترین خریدهای فصل: دکلان رایس از آرسنال، راس بارکلی از لوتون‌تاون، آدام وارتون از کریستال‌پالاس، میکی فن‌دفن از تاتنهام، کای هاورتس از آرسنال و کول پالمر از چلسی

بهترین سرمربیان فصل: اونای امری از استون‌ویلا، آندونی ایرائولا از بورنموث، راب ادواردز از لوتون‌تاون، شان دایچ از اورتون و پپ گواردیولا از منچسترسیتی

بهترین مسابقات فصل: چلسی ۴-۴ منچسترسیتی، لوتون ۳-۴ آرسنال، تاتنهام ۱-۴ چلسی، ولوز ۳-۴ منچستریونایتد، لیورپول ۴-۳ فولام و نیوکاسل ۲-۳ منچسترسیتی.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =