Ratcliffe scaled

ایمیل‌ ارسالی از سوی راتکلیف به کارکنان اعلام می‌کند دوران راحتی به پایان رسیده است.

به گزارش طلوع سپورت، بزرگ‌ترین باشگاه‌های فوتبال و موفق‌ترین آنها در بالاترین حالت عددی بین 500 تا 800 نیروی غیرفوتبالی درون تشکیلات خود دارند. منچستریونایتد مدتی  به درستی اداره نمی‌شود و حالا پس از ورود راتکلیف آنها متوجه مشکلات بزرگی درون این باشگاه شدند. گروه اینئوس پس از ورود با مشاوران تجدید ساختار Interpath یک قرارداد همکاری امضا کرد تا مشکلات و کارکنان بدون استفاده را شناسایی و راه‌‌های کاهش هزینه‌ها را عملیاتی کنند. منچستریونایتد حدودا 1100 نفر نیروی کار غیرفوتبالی دارد که بسیاری از آنها عملا بدون استفاده هستند. راتکلیف اما رفتاری مشابه گلیزرها ندارد و برای رسیدن به ساختار مناسب هر مانعی را برطرف می‌کند.

تیم مشاوران یونایتد در ایجاد ساختار جدید به باشگاه اعلام کرده حداقل یک‌پنجم این نیروها باید از ساختار خارج شوند و بسیاری، به اندازه کافی و براساس وظایف کار نمی‌کنند. این باعث شد تا به دستور مستقیم راتکلیف، ایمیلی از سوی باشگاه برای کارکنان ارسال شود و در آن از کارکنان بخواهد به صورت داوطلبانه از سمت خود استعفا کنند. این استعفای داوطلبانه شاید در ظاهر منفعتی برای منچستریونایتد داشته باشد اما در واقع راتکلیف با این کار یک شانس مجدد به این نیروها می‌دهد که نقطه سیاه اخراج شدن به دلیل کم‌کاری را در کارنامه کاری خود نداشته باشند.

راتکلیف پیش‌تر تمامی کارکنان دورکار را فراخواند تا در محیط‌های اداری باشگاه کارهای خود را پیگیری کنند و این به منظور شناسایی بهتر افرادی بود که کارایی مناسب را ندارند. کارکنان با پوشش دورکاری می‌توانستند از زیر بار مسئولیت‌ها شانه خالی کنند و مدیران متوجه کم‌کاری آنها نشوند. از لحظه ورود، تیم مدیریتی راتکلیف، این مشکلات را شناسایی کرده و حالا تمامی افرادی که به اندازه مسئولیت‌هایشان کار نمی‌کنند را یافته‌اند. بی‌توجهی آنها به این ایمیل می‌تواند باعث اخراج مستقیم شود.

در حال حاضر بیش از نیمی از هزینه‌های سالیانه منچستریونایتد خرج مسائل غیرفوتبالی و اتفاقات جانبی باشگاه می‌شود. البته یک باشگاه تنها به بازیکنان و مربیان نیاز نخواهد داشت و کارهای پشت‌پرده عوامل غیرفوتبالی، روند یک تیم موفق را شکل می‌دهد. با این حال منچستریونایتد می‌تواند افراد را جایگزین کرده و با یک‌سوم این میزان نیروی استخدامی و پرداخت حرفه‌ای حقوق به آنها، هم هزینه‌های جانبی باشگاه را کاهش دهد و هم روند انجام کارها را بهتر کند. به عنوان مثال در حال حاضر بسیاری می‌گویند خرید بازیکن روندی کند را در منچستریونایتد طی می‌کند که این عامل توسط تیم مدیران جدید شناسایی شده. سلسله مراتب ناکارآمد غیرفوتبالی باشگاه و ناکارآمدی کارکنان ساده، بخش زیادی از کندی حرکت باشگاه برای خرید را ایجاد کرده‌اند. منچستریونایتد می‌خواهد این نظام‌های اداری کاملا اصولی، سرعتی، حرفه‌ای و در بهترین حالت ممکن انجام شود.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 7 =