Mikel Arteta scaled

سرمربی آرسنال به دلیل عملکرد خوب جایزه بهترین مربی گلوب ساکر را دریافت می‌کند.

به گزارش طلوع سپورت، توپچی‌ها در فصل 24-2023 تنها یک امتیاز کمتر از زمانی به دست آوردند که جام طلایی به آنها تعلق گرفت. آرسنال زیرنظر آرسن ونگر در فصل 04-2003 توانست با 90 امتیاز و بدون باخت لیگ را به پایان برساند تا تنها جام طلایی تاریخ لیگ برتر به آنها برسد. در فصل 24-2023، آرسنالی‌ها 89 امتیاز همراه با 28 برد به دست آوردند که یک رکورد محسوب می‌شود و همچنین با 91 گل به ثمر رسیده در کنار تجربه عدم شکست مقابل ابرباشگاه‌های انگلیسی، بسیار درخشان بود اما با وجود تمام این افتخارات و جذابیت‌ها، توپچی‌ها بازهم نتوانستند منچسترسیتی را از قهرمانی دور کنند و پس از سیتیزن‌ها به مقام دوم جدول رسیدند. شاید آنها نتوانستند کاری که باید را با موفقیت کامل انجام دهند.

روز گذشته در مراسم اهدای جوایز گلوب ساکر که در ساردینیا ایتالیا برگزار شد، عنوان بهترین مربی فصل لیگ برتر بین مربیان حاضر در لیگ انگلیس به میکل آرتتا اهدا شد. او با پشت‌سر گذاشتن استادش پپ گواردیولا توانست این عنوان را به دست آورد. شاید پپ توانست با اختلافی 2 امتیازی قهرمانی را به دست آورد اما در کل عملکرد آرتتا در ایجاد ساختاری قدرتمند برای ترکیب بسیار مورد ستایش قرار گرفته بود و همین عامل باعث شد تا او از استادش بالاتر قرار بگیرد.

پس از اعلام این عنوان برای آرتتا، مرد اسپانیایی به روی صحنه آمد تا جایزه خود را دریافت کند. مجری برنامه در مورد آینده باشگاه و اهداف این مربی برای توپچی‌ها پرسید و سرمربی جوان گفت: «پیروزی! پیروزی، پیروزی و پیروزی! این چیزی است که هدف ما را شکل داده. ما چند سال را پشت‌سر گذاشته‌ایم و تیمی پر از اشتیاق و تشنه کسب جام‌های مختلف داریم. ما رقابتی‌ها را به خوبی می‌شناسیم و معتقدیم می‌توانیم به زودی جام‌ها را به خانه بیاوریم. فصل بعد هدف ما مشخص است و با پیروزی‌های پیاپی به سمت جام‌ها حرکت خواهیم کرد.»

آرتتا 5 سال را در باشگاهش گذارنده و با قدم‌های کوچک حالا به یک‌قدمی کسب عنواین اصلی رسیده. تیم او بسیار باتجربه شده و  از جوانان پرشور برخوردار است. هواداران، کادر فنی، مربی، بازیکنان و مدیران، همگی در مسیر درست قرار دارند و این یک پروژه کاملا اصولی و موفق جلو می‌رود. تابستان شلوغی در انتظار توپچی‌ها خواهد بود و قرار است قرارداد آرتتا که در سال 2025 به پایان می‌رسد برای یک دوره بلندمدت دیگر تمدید و این پروژه برای سالیان متمادی ادامه‌‌دار شود.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + هجده =