Milan

میلان با برتری ۷ بر ۳ مقابل اسلاویا پراگ به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ اروپا رسید.

به گزارش طلوع سپورت، دور برگشت از مرحله یک‌‌هشتم نهایی رقابت‌های فصل ۲۴-۲۰۲۳ لیگ اروپا با برگزاری ۴ مسابقه آغاز شد که طی آن تیم‌های میلان، وستهام، بنفیکا و مارسی جواز حضور در مرحله بعدی را به دست آوردند. میلان با برتری ۳ بر یک مقابل اسلاویا پراگ (در محموع ۷ بر ۳) به دور بعد صعود کرد و وستهام شکست میلی‌متری در مسابقه دور رفت مقابل فرایبورگ را با پیروزی ۵ بر صفر (مجموعاً ۵ بر یک) پاسخ داد. بازگشت ویارئال در مقابل مارسی بی‌نتیجه ماند و پیروزی ۳ بر یک شاگردان گارسیا منجر به نتیجه مجموع ۵ بر ۳ به نفع حریف فرانسوی شد. همچنین شاگردان روجر اشمیت در بنفیکا با تک گل رافا سیلوا مقابل رنجرز (مجموعاً ۳ بر ۲) به برتری رسیدند.

پیروزی ۴ بر ۲ در سن سیرو میلان را در موقعیتی مناسب برای برتری مقابل اسلاویا پراگ و صعود به مرحله بعد قرار داده بود اما آنچه در مسابقه برگشت کار چرونوبیلی را یکسره کرد، اخراج زودهنگام توماس هولز بود. خطا روی داویده کالابریا نیاز به بازبینی ویدئویی تصاویر داشت و در نهایت حکم به ۱۰ نفره شدن میزبان داده شد. مایک منیان در همان دقایق ابتدایی به دلیل مصدومیت از زمین خارج شد و جای خود را به مارکو اسپورتیلو داد. اسلاویا پراگ در دقایق ابتدایی تا حدودی تیم برتر میدان بود اما بلافاصله بعد از اخراج همه‌چیز تغییر یافت و کریستین پولیشیچ در دقیقه ۳۳ گل نخست میلان را به ثمر رساند. بال راست آمریکایی توپ را درون محوطه از لیائو دریافت کرد و گوشه دورتر دروازه استانک را هدف قرار داد.

۳ دقیقه بیشتر طول نکشید تا میلان گل دوم را هم به ثمر برساند. کار تیمی عالی توپ را در کنار خط عرضی به تئو هرناندس رساند و پاس عرضی عالی او با گذر از سنگربان حریف، مقابل دروازه خالی به روبن لوفتوس چیک رسید تا برتری را دوبرابر کند.

حملات میلان تا واپسین دقایق نیمه اول ادامه داشت و در دقیقه ۵+۴۵ شلیک استثنایی و محشر رافائل لیائو اختلاف را به ۳ رساند. ضربه فنی بازیکن پرتغالی از پشت محوطه جریمه به گوشه بالای دروازه اسلاویا پراگ رسید تا نتیجه مجموع ۲ مسابقه ۷ بر ۲ شود.

این پایان کار نبود و یوراسک در آخرین دقایق یکی از گل‌های خورده را جبران کرد؛ اتفاقی که البته هیچ تأثیری در نتیجه مسابقه نداشت.

تقابل وستهام و فرایبورگ در ورزشگاه لندن یک جدال مستقیم بر سر کسب سهمیه اضافی رقابت‌های فصل آینده لیگ قهرمانان اروپا (بین لیگ انگلیس و لیگ آلمان) هم به شمار می‌رفت. بازی رفت با گل دیرهنگام گرگوریش (در فاصله ۹ دقیقه مانده به پایان مسابقه) به نفع سیاه و سفیدها به اتمام رسیده بود اما وستهام در مسابقه برگشت تنها ۹ دقیقه برای جبران نتیجه زمان نیاز داشت. کرنر کات‌دار کرسول روی تیر اول با اثرگذاری توماس سوچک همراه شد تا لوکاس پاکتا در آستانه دروازه گل نخست تیمش را به ثمر برساند.

وستهام تنها ۲۳ دقیقه بعد به گل دوم دست یافت. اثرگذاری سوچک روی ضربه دروازه فابیانسکی، سازنده موقعیت گل بود؛ آنتونیو به زیبایی توپ را رها کرد تا جرد بوون صاحب موقعیت شوت‌زنی شود. شلیک زمینی بال راست ۲۷ ساله گوشه راست دروازه میهمان را هدف قرار داد.

نیمه نخست با برتری ۲ بر صفر وستهام به پایان رسید و به محض آغاز ۴۵ دقیقه دوم، گل بعدی از راه رسید. دفع توپ ناقص گینتر روی ارسال بوون توپ را به کرسول رساند و شلیک زیبای او از آستانه محوطه جریمه به دورترین قسمت دروازه فرایبورگ رسید.

این پایان کار نبود و ۲ شلیک استثنایی پشت سر هم از محمد کودوس اختلاف را به عدد ۵ رساند تا فرآیند تحقیر تیم هشتم جدول بوندس لیگا در خانه تیم هفتم لیگ برتر تکمیل شود.

شکست سنگین ۴ بر صفر در خانه مارسی کاملاً جبران‌نشدنی به نظر می‌رسید اما شاگردان مارسلینو گارسیا در ویارئال تا یک قدمی یک بازگشت به یاد ماندنی و تاریخی پیش رفتند. البته سرنوشت قهرمان فصل ۲۱-۲۰۲۰ لیگ اروپا چیزی جز شکست نبود. ضربه سر اتین کاپو در نیمه اول زیردریایی‌ها را پیش انداخت و شلیک الکساندر سورلوت از آستانه محوطه جریمه در ابتدای نیمه دوم اختلاف را به ۲ رساند.

وقتی ضربه سر موسکورا درون دروازه پائو لوپس قرار گرفت، هنوز ۴ دقیقه تا پایان وقت قانونی باقی مانده بود اما حملات ویارئال برای رسیدن به گل چهارم و تکمیل بازگشت بی‌نتیجه ماند و این مارسی بود که در دقیقه ۹۴ روی نبوغ اوبامیانگ به گل رسید.

نمایش شجاعانه و جذاب رنجرز در زمین بنفیکا که با تساوی ۲ بر ۲ همراه شده بود، امید هواداران اهل گلاسکو را برای صعود این تیم به مرحله یک‌چهارم نهایی افزایش داد اما بنفیکا در ورزشگاه آیبروکس موقعیت‌های خطرناک‌تری خلق کرد و در دقیقه ۶۷ روی یک ضد حمله به گل پیروزی رسید.

رافا سیلوا از جلو کشیدن بازیکنان حریف حداکثر استفاده را برد، دیومانده را جا گذاشت و با یک شلیک محکم توپ را به پشت سر جک باتلن فرستاد. این گل برای صعود عقاب‌ها به مرحله بعد کافی بود. 

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 7 =