Liverpool

لیورپول با نتیجه ۶ بر یک اسپارتا پراگ را در هم کوبید.

به گزارش طلوع سپورت، دور برگشت از مرحله یک‌ هشتم نهایی رقابت‌های لیگ اروپا با برگزاری ۴ مسابقه به اتمام رسید که طی آن تیم‌های لیورپول، رم، لورکوزن و آتالانتا با غلبه بر رقبا به جمع ۸ تیم برتر این رقابت‌ها صعود کردند.

لیورپول با نتیجه ۶ بر یک (مجموعاً ۱۱ بر ۲) بر اسپارتا پراگ غلبه کرد و رم با وجود شکست یک بر صفر مقابل برایتون، با نتیجه مجموع ۴ بر یک راهی دور بعد شد. کار لورکوزن درست مانند مسابقه رفت مقابل قره‌باغ گره خورد اما باز گل‌های دیرهنگام پاتریک شیک هم از نخستین شکست فصل جلوگیری کرد و هم ورکسلف را با پیروزی ۳ بر ۲ (مجموعاً ۵ بر ۴) راهی دور بعد کرد.

آتالانتا شکست مقابل اسپورتینگ لیسبون را با برتری ۲ بر یک (مجموعاً ۳ بر ۲) عوض کرد.

پنج‌شنبه شب و در عرض چند ساعت هر ۲ نماینده پایتخت جمهوری چک در مقابل میلان و لیورپول زانو زدند.

لیورپول در خانه اسپارتا پراگ با نتیجه ۵ بر یک پیروزی شده‌ بود و امشب هم در عرض ۱۴ دقیقه با نتیجه ۴ بر صفر پیش افتاد. با این حال تیم یورگن کلوپ فشار حملات را کاهش داد تا بازی در نهایت با نتیجه ۶ بر یک به پایان برسد.

لیورپول ۷۸ درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت و ۳ گل نخست این تیم در عرض ۳ دقیقه و ۱۲ ثانیه به ثمر رسید؛ مدافعان مبهوت نماینده چک به راحتی توپ را در خط دفاع لو می‌دادند و اسیر فشار فیزیکی و پرس بازیکنان لیورپول شده بودند.

محمد صلاح یک گل زد و ۳ پاس گل داد؛ سوبوسلای، بابی کلارک و خاکپو هرکدام روی ۲ گل اثر مستقیم گذاشتند و داروین نونیز هم موفق به گلزنی شد. 

در حالی که لورکوزن در مسابقه رفت مقابل قره‌باغ تا یک قدمی شکست هم پیش رفت و در نهایت با گل دیرهنگام پاتریک شیک به تساوی رسید، این بار در خانه هم مقابل تیم جنگنده قره‌باغ فاصله‌ای با نخستین شکست فصل و حذف ناباورانه از لیگ اروپا نداشت اما پاتریک شیک در دقیقه ۳+۹۰ بازی را به تساوی کشید، پیش از آنکه خود او با یک ضربه سر در دقیقه ۸+۹۰ نماینده بداقبال جمهوری آذربایجان را با شکست بدرقه کند. 

ضربه سر عبدالله زبیر در دقیقه ۵۹ قره‌باغ را پیش انداخت؛ الوین جعفرقلی‌اف درست مانند مسابقه برگشت مقابل براگا در اوایل نیمه دوم از زمین مسابقه اخراج شد اما شاگردان قربان قربان‌اف در دقیقه ۶۷ توسط جونینیو به گل دوم دست یافتند. جرمی فریمپونگ‌ ۵ دقیقه بعد اختلاف را به حداقل کشاند اما مقاومت تیم ۱۰ نفره قره باغ تا دقیقه ۹۳ ادامه پیدا کرد؛ جایی که ۲ گل دیرهنگام از پاتریک شیک، طومار این تیم را پیچید تا روند شکست‌ناپذیری بایرلورکوزن همچنان ادامه داشته باشد.

صدرنشین لیگ پرتغال در دقیقه ۳۳ مقابل آتالانتا پیش افتاد و این نتیجه تا پایان نیمه اول پابرجا بود. سربازان برگامو اما در همان دقیقه نخست نیمه دوم توسط آدمولا لوکمن به بازی برگشتند و جان‌لوکا اسکاماکا در دقیقه ۵۹ روی یک ضد حمله، درست مانند بازی رفت موفق به گلزنی شد تا آتالانتا با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی دست پیدا کند و بنفیکا تنها تیم پرتغالی خوشحال این هفته از رقابت‌های فوتبال در اروپا باشد.

شکست سهمگین ۴ بر صفر در استادیوم الیمپیکو به حدی غیر قابل جبران به نظر می‌رسید که کسی از شاگردان روبرتو دی‌زربی انتظار معجزه نداشته باشد.

تیم سرمربی ایتالیایی در مقابل هم‌وطنانش بازی تهاجمی خوبی ارائه داد و در دقیقه ۳۷ توسط دنی ولبک یکی از ۴ گل خورده در مسابقه رفت را جبران کرد. سردار آزمون در این مسابقه ۹۰ دقیقه در ترکیب اصلی جالوروسی حاضر بود و ۷ کنش دفاعی (قطع توپ، توپ‌گیری و تکل) و ۲ نبرد رویارویی موفق به نام خود ثبت کرد. او در دقیقه ۲۲ دروازه حریف را با یک ضربه نمایشی از آستانه محوطه ۶ قدم باز کرد اما این گل به دلیل بازی خطرناک و خطا روی مدافع برایتون مردود اعلام شد.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − دو =