McKenna scaled

کیران مک‌کنا که روند فوق‌العاده‌ای با ایپسویچ تاون داشته، مورد توجه تیم‌های لیگ برتر قرار گرفته است.

به گزارش طلوع سپورت، فردای روزی که ایپسویچ تاون به لیگ برتر صعود کرد، بسیاری از کارشناسان به این تیم کوچک توصیه کردند اگر می‌خواهد در لیگ برتر باقی بماند، باید سرمربی خود را در باشگاه حفظ کند. بسیاری در آن روزها می‌گفتند احتمالا هیچ تیم لیگ برتری به دلیل اینکه یک مربی توانسته یک باشگاه را به لیگ برتر بیاورد به سراغ او نخواهد رفت اما امروز مشخص شده کارشناسان ورزشی انگلیس محاسبات دقیقی از وضعیت کیران مک‌کنا در لیگ برتر داشته‌اند.

در خبرهای منتشر شده اعلام شده باشگاه چلسی شرایط سرمربی ایپسویچ را به طور کامل زیرنظر گرفته و قصد دارد برای آینده او را در لیست خود نگه دارد. گفته می‌شود باشگاه چلسی این احساس را دارد که مک‌کنا توانایی بالایی برای کار کردن با جوانان دارد و تاکتیک‌های او می‌تواند موتور بازیکنان جوان باشگاه را روشن کند. چلسی قصد دارد جوانان زیادی را به ترکیب اضافه کند و تا سال‌ها نسلی قدرتمند را داشته باشد. با این حال چلسی احتمالا دورترین گزینه برای انتقال باشد زیرا پوچتینو برخلاف شروع لیگ، ادامه مسیر را قدرتمند پیگیری کرد و تیمش را تا جایگاه ششم و 3 امتیازی تاتنهام در جدول بالا آورد.

مدیران برایتون قبل از دیدار مقابل منچستریونایتد رسما اعلام کردند با روبرتو دزربی برای پایان همکاری توافق کرده‌اند. برایتونی‌ها عموما با ایده‌های نو و مردان جوان و دارای تاکتیک‌های جدید، رابطه خوبی دارند و ورود دی‌زربی بر همین اساس بود. حالا گزینه‌ای مانند مک‌کنا که توانسته ایپسویچ را در 2 سال پیاپی از لیگ یک به لیگ برتر برساند بسیار مورد ستایش است و او می‌تواند جایگاه این باشگاه را بدون توجه به نام ستاره‌ها، بالاتر از قبل بیاورد. برایتونی‌ها اولین تماس را برای انتخاب او روی نیمکت را انجام داده‌اند و با وجود اینکه چنین انتقالی سخت خواهد بود اما غیرممکن نیست.

شاید در ظاهر گزینه‌ای مانند کیران مک‌کنا برای نشستن روی نیمکت از سوی مدیران معقول باشد. مالکان جدید منچستریونایتد می‌خواهند یک مربی جوان را در اختیار داشته باشند که بتواند برای سال‌های طولانی روی نیمکت شیاطین باشد و  تنها به دیدگاه‌های فوتبالی خود بپردازد. مربی مدنظر مدیران جدید باید DNA باشگاه را بشناسد و بداند چطور از بازیکنان به خوبی بازی بگیرد. تمام این نشانه‌های در کیران مک‌کنا که سابقه کار بلندمدت در منچستریونایتد را در کارنامه دارد، موجود است اما منچستریونایتد چون در هیچ رقابت اروپایی حاضر نخواهد بود به یک مربی قابل اطمینان برای بازیکنان نیاز خواهد داشت. مطمئنا خریدهای جدید منچستر اگر نام مک‌کنا را به عنوان مربی ببینند به دنبال تیم دیگری خواهند بود و پیشنهاد منچستریونایتد را درنظر نمی‌گیرند. گفته می‌شود مدیران منچستریونایتد به مک‌کنا هرگز فکر نکرده‌اند و تمام این‌ موضوعات می‌تواند‌ باشگاه را تبدیل به عجیب‌ترین خواستار این مربی تبدیل کند.

یکی از افراد صاحب مقام در باشگاه ایپسویچ تاون، تایید کرده هر 3 باشگاه منچستریونایتد، برایتون و چلسی تحرکاتی را برای جذب کیران مک‌کنا را انجام داده‌اند. ایپسویچ از مدت‌ها قبل منتظر چنین روزهایی بوده و آنها احساس می‌کردند صعود به لیگ برتر با هجوم تیم‌ها برای جذب سرمربی همراه خواهد بود. این مقام اعلام کرده باشگاه تمام تلاش فعلی خود را روی ماندن سرمربی گذاشته و قصد دارد حتی در صورت سقوط با سرمربی فعلی کارش را حداقل تا پایان قرارداد رسمی ادامه دهد.

در حال حاضر انتظار می‌رود برایتون که برای فصل بعدی سرمربی رسمی ندارد، چنین تحرکاتی را داشته باشد اما مدیران منچستریونایتد بارها اصرار بر ادامه همکاری با تن‌هاخ را داشته‌اند و مدیران چلسی از وضعیت فعلی با پوچتینو خشنود هستند و انتظاری برای جذب مک‌کنا وجود ندارد. پشت پرده‌های فاش شده، خبر چنین تحرکاتی را برای هر 3 باشگاه انگلیسی تایید می‌کند و مشخص نیست برنده این جنگ برای سرمربی 38 ساله کدام باشگاه خواهد بود.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج − یک =