Roberto

مرد ایتالیایی با برایتون عملکرد خوبی داشته و احتمالا روی نیمکت یکی از باشگاه‌های بزرگ اروپا بنشیند.

به گزارش طلوع سپورت، روبرتو دزربی پیش از آخرین بازی برایتون در لیگ برتر مقابل منچستریونایتد اعلام کرد در پایان فصل از این تیم جدا می‌شود و حالا این سوال مطرح است؛ مقصد بعدی این مربی کجا خواهد بود؟ دزربی در سال 2022 جانشین گراهام پاتر روی نیمکت برایتون شد و فصل گذشته این تیم را به ششم رساند که دستاورد بزرگی بود. برایتون در این فصل هم عملکرد خوبی داشت؛ هرچند در هفته‌های اخیر به دلیل مصدومیت پرشمار بازیکنان نتایجش افت کرد و روی پله دهم ایستاده است. 

فوتبال تهاجمی و مدرن دزربی او را به گزینه باشگاه‌های مطرح اروپا تبدیل کرده. گفته می‌شد بایرن مونیخ علاقه زیادی به این مربی دارد اما ماکس ابرل، مدیر ورزشی باشگاه شنبه تاکید کرد مربی بعدی این تیم ایتالیایی نیست. با حذف بایرن از میان گزینه‌ها، انتظار می‌رود  مقصد بعدی این مربی یکی از تیم‌های زیر باشد.

مدیران بارسا چند هفته قبل نظر ژاوی را برای جدایی در پایان فصل تغییر دادند اما در روزهای گذشته دوباره این شایعه مطرح شده که آنها تمایلی به ادامه همکاری با این مربی ندارند. انتقاد ژاوی از شرایط مالی باشگاه هم شکاف بین او و خوان لاپورتا، رئیس باشگاه را بیشتر کرده است. محدودیت‌های مالی بارسا امکان پرداخت غرامت برای سرمربی جدید را دشوار کرده و دزربی از این نظر هزینه اضافه‌ای به باشگاه تحمیل نخواهد کرد. انعطاف دزربی در کار کردن با بازیکنان مختلف و توانایی ارتقای کیفیت بازیکنان جوان، مزایای دیگر این مربی است. 

نتایج پرنوسان اریک تن‌هاخ در منچستریونایتد، آینده این مربی هلندی در اولدترافورد را به خطر انداخته و هنوز مشخص نیست مالکان جدید باشگاه تصمیم به ادامه همکاری با او بگیرند. آنها مایل به شروع یک پروژه جدید هستند و دزربی گزینه مناسبی برای بازسازی تیم است. البته در روزهای گذشته نام گزینه‌های پرشماری برای هدایت یونایتد مطرح شده و همه چیز به تحولات روزهای آینده بستگی دارد.

مذاکرات ناپولی با آنتونیو کونته طولانی شده و برخی منابع ایتالیایی مدعی هستند شاید دزربی گزینه مخفی باشگاه باشد. دزربی با ناپولی غریبه نیست و سابقه 42 بازی برای این تیم را دارد. تیم‌های این مربی بیشتر با سیستم 3-3-4 بازی می‌کنند و آئورلیو دی‌لورنتیس، مالک باشگاه گفته است می‌خواهد تیمش دوباره با این سیستم بازی کند؛ چیدمانی که در فصل  قهرمانی سری آ با مربیگری لوچیانو اسپالتی هم به کار گرفته شد.

دزربی از نگاه هواداران میلان گزینه مناسب جانشینی استفانو پیولی است. آزاد شدن دزربی از طرف برایتون هم مسیر این انتقال را هموار کرده، با این حال نتوانسته نظر مدیران میلان را تغییر بدهد چون از ابتدا گزینه آنها نبوده است. میلان یک مربی غیرایتالیایی را ترجیح می‌دهد و پائولو فونسکا، سرخیو کونسیسائو و مارک فان‌بومل، ۳ گزینه مدیران باشگاه هستند؛ مگر اینکه در روزهای آینده شرایط تغییر کند.

یوونتوس ماسیمیلیانو آلگری را ۲ هفته به پایان فصل برکنار کرد و گفته می‌شود با تیاگو موتا، سرمربی موفق بولونیا به توافق رسیده اما آزاد شدن دزربی ممکن است آنها را برای جذب این مربی وسوسه کند. با این حال همچنان موتا گزینه اصلی این باشگاه نام دارد‌.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =