Ronaldo

نمایش این بازیکنان در جام ملت‌های اروپا معیاری برای ارزیابی کیفیت این لیگ خبرساز آسیایی خواهد بود.

به گزارش طلوع سپورت، لیگ برتر عربستان که سال گذشته سرمایه‌گذاری بالایی برای جذب ستارگان خارجی انجام داد، نمایندگان پرشماری در جام ملت‌های اروپا خواهد داشت. انگلیس در اولین بازی‌اش در یورو با صربستان روبرو می‌شود که دو بازیکن این تیم، آلکساندر میتروویچ و سرگی میلینکوویچ ساویچ از مهره‌های کلیدی الهلال، قهرمان این لیگ هستند. بعد از حضور رونالدو در النصر که بازتاب رسانه‌ای زیادی داشت، آنها جزو ستارگانی بودند که تابستان گذشته به این لیگ آسیایی اضافه شدند.

در کنار این دو بازیکن صرب که به الهلال برای نوزدهمین قهرمانی لیگ کمک کردند، روبن نوس هم حضور داشت و این هافبک مطرح مثل رونالدو یکی از بازیکنان پرتغال در یورو 2024 خواهد بود. سومین نماینده تیم ملی پرتغال از لیگ عربستان اوتاویو است که در النصر همبازی رونالدو بود و این هافبک دونده مقابل پرسپولیس نمایش درخشانی داشت. مارسلو بروزوویچ دیگر بازیکن النصر است که برای شرکت در یورو به آلمان سفر می‌کند و یکی از بازیکنان کرواسی در این تورنمنت خواهد بود. امریک لاپورت، مدافع میانی اصلی اسپانیا جمع بازیکنان النصر در یورو را تکمیل می‌کند. جک هندری، مدافع میانی الاتفاق هم قرار است در یورو به تیم ملی اسکاتلند کمک کند. یانیک کاراسکو که سابقه بازی در لیگ چین را هم دارد به عنوان بازیکن الشباب عربستان عضو تیم ملی بلژیک خواهد بود. نیکولا استانکیو (ضمک) و فلورین تاناس (الاخدود) هم در جام ملت‌های اروپا برای رومانی بازی خواهند کرد. در نهایت به انگولو کانته می‌رسیم که بازگشت غیرمنتظره‌ای به تیم ملی فرانسه داشت و دشان با توجه به مصدومیت شوامنی تصمیم گرفت هافبک الاتحاد را بعد از دو سال به تیمش فرا بخواند.

عملکرد این بازیکنان در یورو مبنایی برای ارزیابی کیفیت لیگ برتر عربستان خواهد بود و طبیعی است که بیشتر نگاه‌ها به سمت رونالدو باشد. ستاره 39 ساله پرتغالی برای دومین فصل متوالی نتوانست با النصر به جام قهرمانی برسد، ولی با 33 گل زده فرصت دارد که کفش طلای لیگ برتر عربستان را به کلکسیون افتخاراتش اضافه کند. او در دو بازی باقی‌مانده می‌تواند رکورد 34 گل زده عبدالرزاق حمدالله را هم بشکند. خط حمله النصر به لطف گل‌های رونالدو دست کمی از خط حمله الهلال نداشت، ولی به دلیل مشکلات دفاعش در کورس قهرمانی جا ماند و به رتبه دوم بسنده کرد. الهلال شکستی ندارد و در آستانه پایان فصل فقط 6 امتیاز از دست داده است. میتروویچ با زدن 27 گل اجازه نداد جای خالی نیمار مصدوم در خط حمله این تیم احساس شود و نزدیک‌ترین تعقیب‌کننده رونالدو در جدول گلزنان است. آخرین گل او در ثانیه‌های پایانی بازی هفته گذشته مقابل النصر بود و اجازه نداد نوار شکست‌ناپذیری تیمش در لیگ قطع شود.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − دو =