Manchester City 1

زوج دی‌بروینه و هالند، طلسم ۴۱۰ دقیقه‌ای ورزشگاه تاتنهام را پایان دادند.

به گزارش طلوع سپورت، ارلینگ هالند با ۲ گل در مقابل تاتنهام تیمش را به صدر جدول رساند و اختلافش با نزدیک‌ترین رقیب در صدر جدول گلزنان رقابت‌های این فصل لیگ برتر را هم به عدد ۶ افزایش داد. ستاره نروژی با وجود مصدومیت در نیمه دوم فصل به رکورد ۲۷ گل زده رسید و در دومین فصل حضور در لیگ برتر هم مانند فصل اول عنوان بهترین گلزن را از آن خود خواهد کرد. گل نخست او در مسابقه دیشب روی یک همکاری تیمی و حمله سریع شکل گرفت که پاس زیبای کوین دی‌بروینه نقش زیادی در به ثمر رسیدن آن داشت. خطای ویکاریو روی جرمی دوکو در انتهای وقت قانونی بخت تاتنهام برای بازگشت به مسابقه را از بین برد تا هالند برای هفتمین بار در این فصل از ضربات پنالتی به گل برسد. منچسترسیتی حالا تنها یک پیروزی با قهرمانی مجدد در لیگ برتر فاصله دارد و بلافاصله بعد از آن می‌تواند با غلبه بر منچستر یونایتد در فینال جام حذفی، دوگانه داخلی را تکمیل کند.

منچسترسیتی برای ششمین بار در ۷ فصل اخیر هفته آخر لیگ را به عنوان صدرنشین آغاز می‌کند. اتفاقی که در تمام فصول اخیر (جز فصل ۲۰-۲۰۱۹) رخ داده و سیتیزن‌ها در هر ۶ مورد در نهایت به عنوان قهرمانی دست یافته‌اند. 

منچسترسیتی با گذر از سد دشوار تاتنهام به آمار شکست‌ناپذیری در ۲۲ مسابقه لیگ برتری متوالی دست یافت. از این تعداد ۱۸ مورد با پیروزی و ۴ مسابقه با تساوی به پایان رسیده است. سیتیزن‌ها همچنین در هر ۱۸ مسابقه خود در سال تقویمی ۲۰۲۴ بدون شکست از زمین خارج شده‌اند و جالب اینکه ۲ تیم آخری که به این رکورد دست یافتند در انتهای فصل موفق به قهرمانی نشدند؛ لیورپول در سال ۲۰۲۲ و چلسی در سال ۲۰۰۸ با وجود شکست‌ناپذیری در تمام مسابقات سال جدید در نهایت به رده دوم دست یافتند.

هیچ‌یک از ۱۹ مسابقه خانگی تاتنهام هاتسپر در رقابت‌های فصل جاری لیگ برتر انگلیس با تساوی به پایان نرسیده. شاگردان پوستکوگلو ۱۳ بار با پیروزی و ۶ بار با شکست از ورزشگاه جدید خود خارج شده‌اند. این اتفاق در تاریخ باشگاه تاتنهام بی‌سابقه است و در تاریخ لیگ برتر آخرین بار در بازی‌های خانگی منچسترسیتی در فصل ۱۹-۲۰۱۸ (۱۸ پیروزی و یک شکست) رقم خورد.

تاتنهام با تحمل شکست مقابل منچسترسیتی بخت قرارگیری در یکی از ۴ رده نخست جدول رده‌بندی و راهیابی به لیگ قهرمانان اروپا را از دست داد. این اتفاق در ۴ مورد از ۵ فصل اخیر زیر نظر سرمربیان مختلف تکرار شده و اسپرز در هر ۴ فصل آخر هدایت مائوریسیو پوچتینو از ۱۶-۲۰۱۵ تا ۱۹-۲۰۱۸ سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورده بود.

گل ارلینگ هالند نخستین گل زده منچسترسیتی در ورزشگاه جدید تاتنهام هاتسپر (در چارچوب لیگ برتر) به شمار می‌رفت. ۷۸ شوت نخست سیتیزن‌ها در ۵ مسابقه خود در این ورزشگاه راهی به دروازه پیدا نکرد. آخرین گل خارج از خانه منچسترسیتی در مقابل تاتنهام در لیگ برتر به شلیک ریاض محرز در ورزشگاه ومبلی در پاییز ۲۰۱۸ برمی‌گشت.

ارلینگ هالند به آمار ۶۳ گل زده در ۶۵ مسابقه نخست خود برای منچسترسیتی رسید؛ حداقل ۸ گل بیشتر از هر بازیکن دیگر در ۲ فصل نخست حضور خود در لیگ برتر. رکورد قبلی با ۵۵ گل در ۲ فصل اول در اختیار اندی کول بود. مهاجم سابق بروسیا دورتموند همچنین به دومین بازیکن تاریخ منچسترسیتی تبدیل شد که در مسابقه خارج از خانه مقابل تاتنهام ۲ گل به ثمر می‌رساند. آخرین بار ادین ژکو در سال ۲۰۱۱ چنین عملکردی را رقم زد. 

کوین دی‌بروینه برای ششمین فصل متوالی به رکورد حداقل ۱۰ پاس گل در رقابت‌های لیگ برتر رسید. او بخش بزرگی از فصل را به دلیل مصدومیت از دست داد. تنها سسک فابرگاس پیش از این در ۶ فصل مختلف تعداد پاس گل‌های خود را دورقمی کرده بود و هافبک بلژیکی منچسترسیتی در فهرست برترین گل‌سازان تاریخ لیگ برتر هم با ۱۱۲ پاس منجر به گل، او را جا گذاشت. تنها رایان گیگز با ۱۶۲ پاس گل آمار بهتری نسبت به این 2 نفر دارد.

کوین دی‌بروینه از ابتدای فصل گذشته تا کنون ۱۲ بار در چارچوب رقابت‌های لیگ برتر به ارلینگ هالند پاس گل داده و حداقل ۴ بار از هر زوج تهاجمی دیگری در فوتبال انگلیس در این مدت بیشتر است.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + یازده =