Guardiola

سرمربی منچسترسیتی از سنگربان ذخیره تیمش تقدیر کرد.

به گزارش طلوع سپورت، پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی در گفت‌وگوی خبری بعد از مسابقه مقابل تاتنهام از استفان اورتگا به دلیل واکنش عالی روی موقعیت تک‌به‌تک سون هیونگ مین تقدیر کرد. سرمربی کاتالان دروازه‌بان تعویضی را منجی تیمش می‌داند و درخشش او در حالی رقم خورد که ادرسون بعد از برخورد شدید با رومرو در اوج ناراحتی از تصمیم سرمربی جای خود را به اورتگا داد. منچسترسیتی در دشوارترین مسابقه باقی‌مانده در راه قهرمانی با ۲ گل از ارلینگ هالند برنده شد و حالا با ۲ امتیاز اختلاف نسبت به آرسنال برای هفته آخر مهیا می‌شود. پیروزی روز شنبه در مقابل وستهام می‌تواند چهارمین قهرمانی متوالی سرمربی کاتالان در طرف آبی شهر منچستر را رقم بزند.

مهار درخشان اورتگا در شرایطی رقم خورد که منچسترسیتی با یک گل پیش بود و نتیجه مساوی آرسنال را به صدر جدول برمی‌گرداند. گواردیولا در توصیف این صحنه می‌گوید: «او ما را نجات داد. اگر این واکنش نبود، آرسنال به قهرمانی می‌رسید. واقعیت همین است و در این مسابقه اختلاف ۲ تیم خیلی کم بود. مهار اورتگا در مقابل سون محشر و فوق‌العاده به نظر می‌رسید. او یکی از بهترین دروازه‌بانانی است که در تمام عمرم دیده‌ام. این فرهنگ آلمانی است؛ باید بایستی و شکست را نپذیری.» او در مورد روند حرکت کورس قهرمانی می‌گوید: «بازیکنان در رختکن خیلی خوشحال هستند اما همه می‌دانند کار هنوز به پایان نرسیده.» او با اشاره به بازی دشوار مقابل استون‌ویلا در هفته پایانی فصل ۲۲-۲۰۲۱ می‌گوید: «من هیچ خوشحالی اضافه‌ای از بازیکنان ندیدم. همه می‌دانند روز یکشنبه کار ما دشوار خواهد بود. تماشاگران ساعت ۳ بعد ازظهر با علم به اینکه مأموریت دشواری داریم به ورزشگاه اتحاد می‌آیند. باید همراه خانواده خود بیایند و انرژی بیاورند. موظفیم در هر اینچ و متر موفق عمل کنیم و خود را شایسته پیروزی در آن مسابقه نشان دهیم. تمام وظیفه ما پیروزی در آن مسابقه است. خیلی خوش‌اقبال هستیم فرصت حضور در چنین مسابقه و شرایطی را داریم.»

او در مورد وظایف بازیکنان پیش از جدال با وستهام روی عنصر تمرکز تأکید می‌کند‌: «حالا باید تمرکز کنیم و آرامش داشته باشیم. یک روز تعطیل است و پس از آن بازیابی آمادگی جسمانی را پیش رو داریم. بعد از آن طی ۲ روز برای بازی آماده می‌شویم. از نظر جو عاطفی و دشوار بودن کار شرایط شبیه مسابقه مقابل استون‌ویلا خواهد بود. بازیکنان تیمم را به خوبی می‌شناسم و می‌دانم چگونه این فشار شدید را مدیریت می‌کنند. ما باید در جریان مسابقه باقی بمانیم و برای پیروزی بکوشیم.» حالا سد بزرگ تاتنهام پشت سر گذاشته شده و تنها یک مسابقه دیگر تا دهمین قهرمانی منچسترسیتی در تاریخ سطح اول فوتبال انگلیس باقی مانده است: «از فردا به بازی وستهام فکر می‌کنیم. البته این یک تفریح مهیج است که در مقابل رقیب سرسختی همچون آرسنال به دفاع بپردازیم. تجربه بازی مقابل استون‌ویلا را فراموش نکرده‌ایم. تا بعد از دقیقه ۷۰ با ۲ گل عقب بودیم. مشهورترین گل تاریخ باشگاه ما را سرخیو آگوئرو در دقیقه ۹۳:۲۰ به ثمر رساند؛ در حالی که تا وقت‌های تلف‌شده نیمه دوم از حریف عقب بودیم.»

وستهام تنها در ۲ مورد از ۱۱ دیدار اخیر خود به پیروزی رسیده و ضمن از دست دادن سهمیه لیگ اروپا، در رده نهم جدول جا گرفته: «حالا باید به میکل آنتونیو و جیمز وارد پروس فکر کنیم. باید کاملا روی ضربات آزاد و کانال‌ها تمرکز کنیم. برای تکرار قهرمانی به یک پیروزی جدید نیاز داریم. در فصل بعد از سه‌گانه ۶ ماه کوین دی‌بروینه و ارلینگ هالند را در اختیار نداشتیم اما با وجود تمام مشکلات به خط پایان رسیدیم چون در تمرینات با ذهنیت عالی، سبک زندگی و گذران وقت و طرز نگرش درخشان بازیکنان روبه‌رو هستیم.» جدال منچسترسیتی و وستهام، همزمان با هر ۹ مسابقه دیگر هفته پایانی لیگ برتر از ساعت ۱۸:۳۰ روز یکشنبه آغاز می‌شود. 

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =