لیورپول 2

یک گل زودهنگام و یک گل دیرهنگام؛ نسخه تیم ونسان کمپانی را پیچید.

به گزارش طلوع سپورت، تیم‌های لیورپول و برنلی در چارچوب هفته نوزدهم رقابت‌های لیگ برتر انگلیس به مصاف هم رفتند که این دیدار دقایقی پیش با نتیجه ۲ بر صفر به نفع لیورپول به اتمام رسید. کنترل بازی از سوت آغاز تا پایان در اختیار لیورپول بود و داروین نونیز خیلی زود با یک‌ شلیک استثنایی از پشت محوطه جریمه لیورپول را پیش انداخت.

موقعیت‌های متعدد لیورپول با درخشش ترافورد از بین رفت و مهاجمان برنلی هم در استفاده از اندک فرصت‌های خود ناکام ماندند تا دیگو ژوتا در آخرین دقیقه از وقت قانونی مسابقه اختلاف را دوبرابر کند. لیورپول با این پیروزی ۴۲ امتیازی شد و موقتاً بالاتر از آرسنال (۴۰) و استون ویلا (۳۹) به صدر جدول لیگ برتر رسید. برنلی اما با تحمل این شکست، همچنان در فاصله ۵ امتیازی منطقه بقا باقی ماند.

بازی در شرایطی آغاز شد که یورگن کلوپ برای نخستین بار در این فصل خط حمله ۳ نفره صلاح، خاکپو و نونیز را در ترکیب اصلی تیمش قرار داده بود. نخستین حمله مسابقه را یاران برنلی طراحی کردند. توپ تا یک‌سوم دفاعی لیورپول هم رسید و به دنبال آن شاگردان یورگن کلوپ کنترل بازی را در اختیار گرفتند. شلیک محکم الیوت با واکنش عالی جیمز ترافورد همراه شد و صلاح هنگام در اختیار گرفتن توپ برگشتی در آفساید بود. برنلی با یک‌ ضدحمله پرتعداد به حمله میهمان پاسخ داد اما فرار تک‌نفره امدونی به شدت بیرون از چارچوب بود و یک دقیقه بعد، برنلی به دلیل فرصت‌سوزی، تنبیه شد. داروین نونیز روی پاس کودی خاکپو به توپ رسید و از روی قوس محوطه جریمه، طرف دورتر دروازه ترافورد را هدف قرار داد. شلیک محشر او دور از دستان دروازه‌بان ۲۱ ساله به تور دروازه برنلی چسبید تا لیورپول پیش بیفتد و روند ۱۲ مسابقه گل نزدن مهاجم اروگوئه‌ای خاتمه پیدا کند.

بعد از گل نخست حملات لیورپول با قدرت ادامه پیدا کرد. شلیک صلاح در موقعیتی مناسب با اختلاف اندک از بالای دروازه به بیرون رفت. ترافورد با ۸ واکنش دیدنی مانع از باز شدن مجدد دروازه برنلی در ادامه نیمه اول شد؛ از جمله ۲ مهار عالی روی شوت‌های خاکپو از داخل محوطه جریمه. جدی‌ترین موقعیت لیورپول پیش از وقت استراحت بین ۲ نیمه، شلیک محمد صلاح به تیر دروازه برنلی بود. 

آلیسون با وجود لغزش هنگام شروع مجدد بازی، توپ را در سمت چپ به خاکپو رساند. بازیکن هلندی محمد صلاح را صاحب توپ کرد و او هم با یک ضربه نیمه‌والی زیبا توپ را به تیر افقی دروازه ترافورد فرستاد تا نیمه اول با همان برتری یک‌گله لیورپول به پایان برسد.

با آغاز نیمه دوم، سلطه لیورپول بر جریان مسابقه چندبرابر شد و برنلی شدیدتر از اوایل مسابقه به داخل محوطه جریمه خودی خزید. لیورپول با آرامش به حملات ادامه داد و هاروی الیوت در دقیقه ۵۵ برای بار دوم تور دروازه حریف را به لرزه درآورد. روی یک کار تیمی زیبا، پاس کوتاه کودی خاکپو در موقعیتی خطرناک، در پشت محوطه ۶ قدم به الیوت رسید و شلیک سر ضرب او به گوشه دروازه ترافورد رفت.

با این حال خوشحالی لیورپولی‌ها برای گل دوم دوامی نداشت؛ دخالت VAR و بازبینی ویدئویی تصاویر منجر به اعلام آفساید از محمد صلاح شد تا گل مردود شود. صلاح در مقابل ترافورد مانع دید او شده‌ بود اما حتی در غیاب او‌ هم دروازه‌بان شانسی برای مهار توپ نداشت.

در میانه‌های نیمه دوم شاگردان ونسان کمپانی پیش کشیدند و روند بازی برای دقایقی تغییر یافت. ضربه جوردن بیر از مقابل دروازه بلوکه شد و دقایقی بعد ساندر برگ از آستانه محوطه جریمه توپ را به بیرون چارچوب فرستاد. تنها یک دقیقه بعد ضربه سر خطرناک یوهان گودموندسون از تیر دوم به بالای دروازه رفت تا او بهترین موقعیتش در این مسابقه را هم از دست بدهد. در فاصله ۳ دقیقه مانده به پایان بازی، بخت بار دیگر به برنلی رو کرد. پاس اشتباه واتارو‌ اندو باعث شد لارسن در موقعیت شوت‌زنی قرار گیرد اما شلیک زیبای او با وجود مغلوب ساختن آلیسون از کنار دروازه برنلی به بیرون رفت.

این پایان کار نبود و دیگو ژوتا تنها ۶ دقیقه بعد از ورود به زمین دروازه برنلی را برای بار دوم باز کرد. ژوتا در میانه‌های زمین صاحب توپ شد، آن را به  دیاس سپرد و در داخل محوطه جریمه با پاس پشت پای بازیکن کلمبیایی مجدداً به توپ رسید تا از زاویه‌ای تنگ دروازه را هدف قرار دهد. ضربه ژوتا از بین پاهای ترافورد به آن سوی خط دروازه او رسید تا برتری لیورپول با جشن بازگشت مهاجم پرتغالی از بند مصدومیت همزمان شود.

این پنجمین پیروزی متوالی لیورپول در مسابقات باکسینگ دی بود. سرخ‌ها در این ۵ مسابقه مجموعاً ۱۸ گل به ثمر رسانده‌اند و تنها یک بار دروازه خود را باز شده دیده‌اند.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 2 =