Club 1

آنفیلد امروز ماموریت ویژه‌ای برای تنها نگذاشتن یورگن کلوپ در جاده‌اش به سمت جدایی دارد.

به گزارش طلوع سپورت، بالاخره روز موعود فرا رسید. هواداران قرمزهای آنفیلد به ورزشگاه خانگی می‌آیند تا با کسی خداحافظی کنند که رویاهای بزرگ آنها را به واقعیت تبدیل کرد. شخصیت امروزی لیورپول وامدار شور و انرژی و درایت کلوپ روی نیمکت است. او با فریادهایش تیم پر افتخار قدیمی را به روزهای اوج و ادعای کسب همه عناوین باز گرداند. مرد آلمانی قرار شده جاده آنفیلد را به مقصد جدایی طی کند. این بار از این جاده عبور نمی‌کند تا برای یک مسابقه تیم محبوب بندر لیورپول را برای یک موفقیت هدایت کند و به آینده بیندیشد. برای او و لیورپول از امروز به بعد همه چیز به گذشته ختم می‌شود. با این حال بعید به نظر می‌رسد امروز و هر روز دیگری در جاده آنفیلد تنها قدم بزند. یورگن کلوپ امروز باید با هوادارانی عاشق وداع کند. به این بهانه برخی از روزهای خوب او با لیورپول را مرور می‌کنیم.

در آستانه روز جدایی، مرد آلمانی هم وارد صفحه اینستاگرام شد و صفحه شخصی خودش در این صفحه را ایجاد کرد؛ آنچه خیلی سریع مورد استقبال هواداران کلوپ قرار گرفت و آمار دنبال کننده‌هایش از مرز یک میلیون نفر گذشت. آمار بازدید ویدئوهای بارگذاری شده در این صفحه اما مرزهای دیگری را جابه‌جا کرد.  دومین پست صفحه شخصی یورگن کلوپ در اینستاگرام مبتنی بر پیام او به هوادارانش تنظیم شده بود. کلوپ گفت: «گفتن خداحافظی سخت است؛ اما بیایید اوقات خوب را به خاطر بسپاریم». مرد آلمانی اوقات خوبی در این باشگاه را در چند صحنه به اشتراک گذاشت. صحنه اول شاید خاص‌ترین لحظه زندگی یورگن کلوپ در لیورپول نام بگیرد و او بهترین انتخاب ممکن برای این اسلاید را در صفحه اینستاگرامش داشت. تصویر مرد آلمانی را با کلاه برعکسی نشان می‌دهد که از راهروی ورود به زمین به ساختمان ورزشگاه برگشته و اطمینان خاطر از سبک‌باری در سیمایش و در برعکس بودن کلاهش موج می‌زند. اطمینان خاطر کلوپ ظاهرا از حجم شیئی است که در دست دارد. او از اولین روز نشستن روی نیمکت این تیم انگلیسی یک بار بزرگ روی دوشش احساس می‌کرد. سکوهای آنفیلد و تاریخ منزوی شده باشگاه، نام او را فریاد می‌زدند و برای رسیدن بر بام لیگ برتر انگلیس، کلوپ را به یاری می‌طلبیدند. این بهترین اتفاق ممکن برای کلوپ در لیورپول بود و در انتخاب بهترین لحظات هم از سوی مرد آلمانی به عنوان اولین تصویر انتخاب شده است. مرد آلمانی جام قهرمانی لیگ برتر انگلیس را در دست دارد و با شانه‌ای سبک از رها شدن بار تمنای قهرمانی در لیگ و خونسرد قدم می‌زند. تصاویر بعدی هر چه هستند، به آرامش و شادی تصویر اولین نمی‌توانند باشند. این بهترین خاطره مشترک لیورپولی‌ها و سرمربی محبوبشان است.

تصویر دوم یادآور جملاتی ماندگار و شامل معرفی شخصیت این سرمربی در اولین روزهای کاری در لیورپول است. وقتی یورگن کلوپ در پیامی خاص در اولین کنفرانس مطبوعاتی پس از امضای قرارداد به شیوه‌ای خاص و با شوخ‌طبعی ویژه خودش گفت «من آقای معمولی هستم»

آقای معمولی یکی از خاص‌ترین چهره‌های تاریخ نیمکت باشگاهش شد. کلوپ دومین تصویر این پست را به عکسی از اولین مصاحبه مطبوعاتی‌اش در لیورپول اختصاص داد. تصاویر بعدی به روابط سرمربی آلمانی با بازیکنان تیمش در این سال‌ها مربوط می‌شود و او در چند عکس لحظات خاص ارتباط با برخی شاگردانش مثل دیووک اوریگی پس از موفقیت در بازی مقابل بارسلونا و آلیسون بکر را به تصویر کشیده. انتشار تصاویر بعدی به عنوان یکی از بهترین لحظات فقط از شخصیتی مثل یورگن کلوپ ساخته. او در این تصویر در آغوش رقیبش پپ گواردیولا ایستاده.

آنها نسخه جدیدی از رقبابت 2 قطبی در لیگ برتر انگلیس را به نمایش گذاشتند؛ نسخه‌ای که در عین ناباوری در بر دارنده سطوح بالایی از احترام و تواضع و صمیمیت بود. هیچ کس تردیدی ندارد نه کلوپ به موفقیت‌های پپ حسادت می‌کرد و نه گواردیولا از موفقیت رقیب آلمانی‌اش خشمگین می‌شد. آنها رونالدو و مسی نشسته روی نیمکت عصر خودشان بودند. یورگن کلوپ تصویر در آغوش گرفتن پپ در جریان یک مسابقه را به عنوان یکی از بهترین لحظاتش در این پست خاص منتشر کرده است؛ تصویری که بیشتر از یک قاب و یک لحظه به نظر می‌رسد و دوره‌ای تاریخی از لیگ برتر را به نمایش در می‌آورد. شاید پپ هم در روز جدایی از سیتی اگر بخواهد تصاویری را به عنوان بهترین خاطراتش انتخاب کند به این نما اشاره خواهد کرد.

حتی پیش از فتح لیگ برتر انگلیس اتفاق افتاد. آنها مدت‌ها در پی به دست آوردنش بودند و بارها ارزش‌های خودشان را در آوردگاه بزرگ لیگ قهرمانان اروپا ثابت کرده بودند. در نهایت کلوپ و لیورپول در همکاری جذاب خود، پیش از رسیدن به قهرمانی لیگ برتر انگلیس، لیگ قهرمانان را فتح کردند و صحنه باشکوه بالای سر بردن جام توسط سرمربی آلمانی قرمزهای آنفیلد به عنوان یکی از بهترین خاطرات کلوپ دراین پست منتشر شده است.

بالاخره به تصویر به روزتر می‌رسیم؛ به همین فصل! فصلی که کلوپ موفق به تحقق رویای 4 گانه در آن نشد اما باز هم یک جام دیگر را به ویترین افتخاراتش در آنفیلد اضافه کرد. مرد آلمانی تصویر بعدی را به قهرمانی این فصل تیمش در جام اتحادیه اختصاص داده و این جام برایش خیلی خاص و ارزشمند است. آنقدر ارزشمند که تبدیل به یکی از تصاویر منتخب از میان بهترین لحظات کلوپ در لیورپول شود.

آخرین تصویر نه در بر دارنده جامی و نه روایتگر موفقیتی برای لیورپول و کلوپ است. با این حال او با لبخندی از ته دل در آنفیلد دیده می‌شود. خودش در همان اولین کنفرانس مطبوعاتی گفته بود: «مهم نیست در روز شروع افراد درباره شما چه فکری می‌کنند. مهم‌تر  است در روز پایان درباره شما چگونه می‌اندیشند». کلوپ حرف آخر را در اولین روز کاری‌اش زده و به مقصد زیبای این گفته رسید. او آنفیلد را با لبخندی بر جای مانده روی سکوها و در چهره خودش ترک می‌کند. یقینا قرار است اشک‌های متقابل بین سرمربی آلمانی و سکونشینان آنفیلد دست به دست شود اما لبخند قاب پایانی پست ویژه کلوپ برای خداحافظی با لیورپول، تایید می‌کند آنها به هدفشان رسیده‌اند. از بودن در کنار یکدیگر لذت بردند، تیم را به سطحی بالا و رقابتی برای همه عناوین رساندند، شخصیت این باشگاه را در میان بزرگان قاره سبز زنده کردند و اعتلا بخشیدند، قهرمانی‌ها و شادی‌های زیادی را در کنار هم پشت سر گذاشتند و امروز هم باید با لبخند در نگاه یکدیگر به همکاری موفقشان پایان ببخشند. کلوپ در حقیقت با این تصویر اعلام کرد، سبک‌بار و راضی آنفیلد را ترک می‌کند. او گفته اگر از گرسنگی بمیرد در انگلیس تیمی به جز لیورپول را هدایت نخواهد کرد،. هوادارانش در لیورپول نیز هر اتفاقی هم بیفتد جای او را در قلبشان به کسی نخواهند داد. نباید فراموش کرد در سال‌های پیش رو اگر از این به بعد هم قله‌هایی منتظر لیورپول یا تیم سابق یورگن کلوپ باشد، سنگ بنای رسیدن و فتح این قله در دوران کاری مرد محبوب آلمانی گذاشته شده است.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =