Italy

سرمربی ایتالیا ماموریت دارد این تیم را برای مرحله مقدماتی جام جهانی 2026 بازسازی کند.

به گزارش طلوع سپورت، رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا تاکید کرد با وجود حذف این تیم در مرحله یک‌هشتم نهایی یورو 2024، لوچانو اسپالتی تا جام جهانی 2026 روی نیمکت تیم باقی می‌ماند. ایتالیا نتوانست به ۲ جام جهانی قبلی صعود کند و حالا ماموریت اسپالتی رساندن ایتالیا به جام جهانی بعدی است. گابریله گراوینا در نشست خبری صبح امروز در محل اردوی ایتالیا در آلمان تاکید کرد بعد از شکست مقابل با سوئیس گفت‌وگویی طولانی با اسپالتی داشته و برکناری این مربی قابل تصور نیست. البته گراوینا هم با توجه به انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال ایتالیا در مارس 2025 آینده نامعلومی دارد.

رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا گفت: «ما چیزی برای پنهان کردن نداریم اما باید همچنان مسئولیت‌پذیر باشیم. دیروز صحبت مفصلی با سرمربی داشتم و فکر می‌کنم قابل قبول نیست برای حل مشکل، یک پروژه بلندمدت را بعد از ۸، ۹  ماه متوقف کنیم.»

گراوینا ادامه داد: «در مرکز این پروژه سرمربی قرار دارد که 9 یا 10 ماه اینجا بوده و همیشه تمام بازیکنانش را در اختیار نداشته. اسپالتی از اعتماد ما برخوردار است و باید کارش را شروع کند چون 60 روز دیگر یک مبارزه جدید داریم.» ایتالیا ششم سپتامبر در لیگ ملت‌های اروپا با فرانسه روبه‌رو می‌شود. گراوینا همچنین گفت: «نمی‌توانیم تصور کنیم ناگهان یک امباپه یا رونالدو ظهور کنند، ما باید صبور باشیم.»

اسپالتی به لطف اعتبار قهرمانی فصل گذشته با ناپولی در شرایط خوبی تیم ملی ایتالیا را تحویل گرفت و قول داد بهترین عملکرد را داشته باشد. او در پاسخ به این سوال که آیا به وعده‌اش عمل کرده، گفت: «قطعا نه چون اگر اینطور نبود من حالا درباره موضوع دیگری صحبت می‌کردم. بازی شب گذشته ما را به نقطه صفر برگرداند و باید از این نقطه شروع کنیم.»

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =