England

انگلیس با نتیجه ۲ بر یک برابر اسلواکی به برتری رسید.

به گزارش طلوع سپورت، روز دوم از دور حذفی رقابت‌های یورو 2024 با برگزاری دیدار انگلیس و اسلواکی در ورزشگاه گلزن‌کرشن آغاز شد که این بازی با نتیجه یک بر یک مساوی در 90 دقیقه و برتری ۲ بر یک انگلیس در 120 دقیقه به پایان رسید. پیش از این مسابقه، انتقاد از تیم ملی انگلیس و بخصوص بازیکنانی مانند جود بلینگام بسیار زیاد شده بود و برخی از بازیکنان سابق این تیم، دلیل نمایش نه چندان دلچسب سه شیر را بازی بد ستارگان باشگاهی در رده ملی می‌دانستند. با این وجود گرت ساوت‌گیت سرمربی تیم، عنوان کرده بود انگلیس در مسیر پیشرفت قرار دارد. همچنین گلزنی هری کین و جود بلینگام، موجب شد تا کمی از حجم انتقادات کاسته شود. 

در این بازی، انگلیس از ترکیب همیشگی خود استفاده کرد و تنها الکساندر آرنولد روی نیمکت حضور داشت. گل شرانز در نیمه اول، یک برتری شیرین را برای اسلواکی در نیمه اول به همراه داشت. به نظر می‌رسید اسلواکی برنده بازی خواهد شد اما گل دقیقه 94 بلینگام، کار را به تساوی کشاند. پس از آن در آغاز زمان‌های اضافه، هری کین گل دوم را برای انگلیس به ثمر رساند و در نهایت بازی با نتیجه ۲ بر یک به سود انگلیس به پایان رسید. 

به نظر می‌رسید انگلیس بازی را هجومی آغاز کند اما اسلواکی با یک حمله تند و تیز چیزی نمانده بود دروازه پیکفورد را در همان ابتدای نیمه باز کند و البته موفق به این کار نشد. در ادامه باز هم اسلواکی تیم برتر میدان بود و دروازه انگلیس را به توپ بست. در دقایق بعد انگلیس کمی شکل هجومی‌تری به خود گرفت اما موفق نشد از موقعیت‌های خود استفاده کند. پس از حملات ابتدایی اسلواکی، بازی کمی به خشونت گرایید و چند کارت زرد به بازیکنان ۲ تیم نشان داده شد. اسلواکی بار دیگر توپ و میدان را در اختیار گرفت و در نهایت در دقیقه 26 این تیم روی یک ضد حمله تماشایی، شرانز با یک ضربه دیدنی و بر روی اشتباه مدافعان، موفق شد توپ را به گل تبدیل کند تا کار برای انگلیس دشوارتر شود. انگلیس به دنبال جبران گل، چند موقعیت نصفه و نیمه به دست آورد، اما توپ راهی به چهارچوب نداشت. در نهایت نیمه اول با نتیجه یک بر صفر به سود اسلواکی به پایان رسید. 

در نیمه دوم برخلاف نیمه اول، انگلیس کار را طوفانی آغاز کرد و در همان شروع نیمه دوم و در دقیقه 50 فیل فودن روی یک ارسال دیدنی از کین، دروازه را گشود اما این گل پس از بازبینی دوباره توسط داور، به دلیل آفساید مردود اعلام شد. شاگردان ساوت‌گیت مالکیت توپ را در اختیار داشتند اما این برتری برای آن‌ها به نتیجه نرسید. در دقیقه 80 دکلان رایس با یک ضربه دیدنی، تیر دروازه اسلواکی را به لرزه درآورد. شاگردان کالتزونا به دنبال حفظ نتیجه ارزشمند خود به دفاع مشغول شدند و انگلیس توانایی نزدیک شدن به دروازه را نداشت. سه‌شیر در زمان‌های اضافه با ارسال تماشایی از واکر و یک ضربه برگردان زیبا از بلینگام، موفق شد گل تساوی را به ثمر برساند. در نهایت بازی با نتیجه یک بر یک مساوی به پایان رسید و به وقت اضافه رفت.

در همان شروع زمان‌های اضافه، کین موفق شد با یک ضربه سر تماشایی، دروازه اسلواکی را باز کند تا در همان آغاز، انگلیس تیم برتر میدان نام بگیرد. انگلیس که نتیجه مد نظر را به دست آورده بود به دنبال حفظ برتری دفاع می‌کرد و اسلواکی توان نزدیک شدن به دروازه را نداشت. در دقیقه 104، پکاریک می‌توانست دروازه انگلیس را باز کند، اما موفق به این کار نشد. در نهایت بازی در زمان‌های اضافه با نتیجه ۲ بر یک به سود انگلیس به پایان رسید و این تیم به دور بعد راه یافت. انگلیس در دور یک‌چهارم نهایی به مصاف سوئیس می‌رود. 

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − پنج =