Delafuente

سرمربی تیم ملی اسپانیا از توصیه‌هایش به بازیکنان می‌گوید.

به گزارش طلوع سپورت، لوئیس دلافوئنته، سرمربی تیم ملی اسپانیا در گفت‌وگوی خبری بعد از مسابقه مقابل گرجستان اعلام کرد در بین ۲ نیمه از بازیکنان تیمش خواسته در نهایت خونسردی و آرامش به حملات خود ادامه دهند. گل‌ به خودی زودهنگام لونورمان اسپانیا را به شوک فروبرد اما ماتادورها با گل تساوی‌بخش رودری به بازی برگشتند و در نهایت مزد بازی خونسرد خود را با غلبه ۴ بر یک گرفتند. 

دلافوئنته در مورد استفاده کامل از زمان استراحت بین ۲ نیمه برای صحبت با بازیکنان می‌گوید: «پیام من واضح و تکرار همان چیزی بود که در طول نیمه اول از بازیکنان انتظار داشتم؛ با خونسردی، بدون نگرانی و تصمیمات زیر فشار به بازی ادامه دهند. از بازیکنان خواسته بودم در هنگام حمله منتظر لحظات درست و مناسب بمانند اما وقتی توپ‌های اولیه ما گل نشد، نگرانی‌ها و تنش منفی در بین بازیکنان افزایش پیدا کرد. هدف من این بود چنین وضعیتی را از ذهن بازیکنان خارج کنم.»

روبین لونورمان با وجود ثبت گل به خودی ابتدای مسابقه خود را نباخت و با ارائه‌ نمایشی قابل تحسین به بازی ادامه داد: «تطبیق با فشار حاصل از گل به خودی کار آسانی نیست و کاری که رابین انجام داد جای تمجید فراوان دارد. او می‌دانست از اعتقاد، حمایت و احترام ما برخوردار و یک مدافع عالی و البته یک انسان فوق‌العاده است. فائق آمدن آسان بر این نوع اتفاق منفی پیام‌های زیادی درباره او و اطرافیانش در بر دارد.» گل سوم اسپانیا روی پاس بلند محشر فابیان رویس برای نیکو ویلیامز رقم خورد: «این گل فوق‌العاده بود و من معتقدم  این ۲ بازیکن در پست خود جزء بهترین فوتبالیست‌های جهان به شمار می‌روند. بخت با من یار است در تیم ملی فرصت استفاده از آنها را دارم. استعداد زیادی دارند و ما برای ادامه حضور در جام ملت‌های اروپا به آن نیاز داریم.» 

ویلی سانیول، سرمربی تیم ملی گرجستان در اعتراض به تصمیم تیم داوری در صحنه گل نخست اسپانیا می‌گوید: «سخت است فقط بخواهم در مورد این صحنه حرف بزنم اما اگر نظر من را بخواهید، این یک آفساید واضح شمرده می‌شد. اگر دومفریز در مقابل فرانسه در آفساید قرار داشت، این صحنه ۱۰ برابر آن آفساید به شمار می‌رفت. VAR فوق‌العاده است، با این حال نمی‌دانیم چگونه به درستی از آن استفاده کنیم. افراد یکسانی تصمیمات را می‌گیرند. آنها در اتاقی با ۱۰ نمایشگر می‌نشینند و باید همه‌چیز را تحلیل کنند اما نظراتشان در هر مسابقه با بازی دیگر فرق می‌کند. این سیستم فوق‌العاده است؛ هر چند تا زمانی که طرز استفاده از آن را ندانیم، که باعث سردرگمی بازیکنان، کادر فنی و سرمربیان می‌شود، شاید لازم باشد آن را کنار بگذاریم.» 

سانیول در مورد روند مسابقه و برتری از دست رفته تیمش می‌گوید: «وقتی به گل رسیدیم، حس می‌کردیم شانسی برای پیروزی داریم. اگر نتیجه یک بر صفر تا پایان نیمه اول دوام می‌آورد با انرژی بیشتری در ۴۵ دقیقه دوم به زمین می‌آمدیم. در ادامه یک بازیکن مهم تیم مصدوم شد. البته در مقیاس و  نگاه کلی، اسپانیا شایسته پیروزی بود و هیچ بحثی در آن نیست. از عملکرد تیم خوشحالیم و به آنچه در روزهای گذشته انجام دادیم، افتخار می‌کنیم.»

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 9 =