Spain3

برخلاف سایر تیم‌های مدعی، ماتادورها با اقتدار به مرحله یک‌چهارم نهایی رسیدند.

به گزارش طلوع سپورت، در حالی که پس از برد حماسی گرجستان مقابل پرتغال که از تیم‌های مدعی جام به شمار می‌آید، خیلی از کارشناسان و رسانه‌های فوتبال اروپا پیش‌بینی می‌کردند جدال این تیم برابر اسپانیا هم بازی نزدیکی بین 2 تیم باشد، این پیش‌بینی‌ها فقط برای یک نیمه درست بود و در نیمه دوم ماتادورها حریف‌شان را تار و مار کردند. گرجی‌ها تا همین‌ جای یورو هم تاریخ‌سازی کرده بود و یاران خویچا کوارتسخلیا قصد داشتند با حذف اسپانیا به رویاپردازی خود ادامه دهند اما در رویای‌شان رنگ بر آب شد.

به نظر می‌رسد ضعف‌های دفاعی تیم دلافوئنته به دلیل عملکرد درخشان خط حمله این تیم پنهان شده است و کمتر رسانه و نشریه‌ای به آن توجه می‌کند اما ممکن است در مراحل بعدی همین بی‌توجهی به امور دفاعی کار دست اسپانیا بدهد و این تیم جذاب را از دور مسابقات حذف کند. گرجستان با اینکه در این دیدار شوتی در چارچوب اونای سیمون نزده بود اما روی اشتباه رابین لو‌نورمان توانستند به گل اول بازی برسند و اسپانیا را تا دقایقی به شوک فرو ببرند. در این گل بالا بازی کردن بیش از حد مدافعان کناری اسپانیا بخصوص کوکوریا مدافع چپ این تیم باعث نفوذ بال گرجستان شد و در نهایت روی سانتر او، دروازه اونای سیمون برای اولین بار در این جام باز شد. در نیمه دوم هم در موقعیتی مشابه شاگردان ویلی سانیول از فضای خالی پشت سر دنی کارواخال استفاده کردند و موقعیت خطرناکی را ایجاد کردند. به نظر می‌رسد اگر دلافوئنته سرمربی لاروخا پوششی برای جای خالی مدافعان کناری‌اش در بازی مقابل آلمان نگذارد، میزبان به شدت از آن نقاط حمله خواهد کرد و نتیجه تلخی برای فوتبال اسپانیا رقم می‌خورد.

بعضاً تیم‌های مدعی بعد از خوردن گل اول روی به بازی احساسی می‌آورند اما شاگردان دلافوئنته اینگونه نبودند و پس از دریافت گل اول با آرامش برنامه اصلی خود را دنبال می‌کردند؛ برنامه‌ای که نیازمند صبر و حوصله بود. باتوجه به دفاع فشرده و متمرکز تیم ویلی سانیول راه‌های نفوذ به طور کامل بسته به نظر می‌رسید؛ همانند کاری که گرجی‌ها مقابل پرتغال انجام داده بودند. تنها راه گلزنی به این دفاع فشرده، عوض کردن منطقه بازی و ایجاد فرصت شوت‌زنی از پشت محوطه جریمه به نظر می‌رسید و  سرانجام از روی همین تاکتیک به زیبایی و ظرافت هرچه تمام تر رودری گل تساوی را به ثمر رساند. این گل کفه ترازو را کاملا به سمت ماتادورها سنگین کرد. در ادامه اسپانیایی‌ها با اطمینان خاطر بیشتری توپ را می‌چرخانند و می‌دانستند در نیمه دوم دفاع گرجستان راحت تر از نیمه نخست باز می‌شود.

ما، اسپانیا را در دوران درخشان دل‌بوسکه با ترکیب عجیب و غریب 0=6-4  به یاد می‌آوریم و در این تیم خبری از مهاجم مرکزی صرف و ارسال از جناحین نبود اما در تیم حال حاضر اسپانیا این تضادها وجود دارد. آنها آلوارو موراتا و خوسلو را به عنوان مهاجمان شماره ۹ سنتی در اختیار دارند و دو بال  اصلی‌شان یعنی نیکو ویلیامز و لامینه یامال هم تخصص بالایی در ارسال سانتر‌های با کیفیت به درون محوطه جریمه دارند. نسل جدید فوتبال اسپانیا به رهبری دلافوئنته ادعایی مبنی بر رعایت اصول مقدس تیکی‌تاکا ندارند و در عوض از همه سیستم‌ها استفاده می‌کنند تا به هدف‌شان یعنی قهرمانی برسند.

در مرحله گروهی به سبب اینکه اسپانیا در همه بازی‌ها مالک توپ و میدان بود و حریف عقب می‌نشست، ما این بعد از بازی تیم ملی جوان شده اسپانیا را ندیده بودیم اما در بازی دیشب وقتی گرجستان چیزی برای از دست دادن نداشت و روی به بازی هجومی و ریسکی آورد، شاهد ضدحملات برق‌آسای اسپانیا به رهبری نیکو ویلیامز و لامینه یامال  شدیم که از پرسرعت‌ترین بازیکنان این جام هستند. این‌ 2  نفر هر بار اراده کردند، پشت مدافعان کند گرجستان فرار و دروازه مامارداشویلی را تهدید کردند. این قابلیت ماتادورها در مراحل بعدی خیلی بیشتر به کار آنها خواهد آمد چون مقابل تیم‌هایی با سبک بازی مالکانه روبه‌رو می‌شوند.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =