Southgate

فرانچسکو کالزونا نمایش تیم را خوب خواند و گرت ساوت‌گیت عنوان کرد همه در برد سهم داشتند.

به گزارش طلوع سپورت، در دور یک‌هشتم نهایی رقابت‌های یورو 2024، انگلیس و اسلواکی به مصاف یکدیگر رفتند که انگلیس به زحمت و در زمان‌های اضافه با نتیجه ۲ بر یک از سد اسلواکی گذشت و به دور بعد راه پیدا کرد. گرت ساوت‌گیت سرمربی انگلیس از روحیه رهبری تیم ابراز خوشحالی کرد و فرانچسکو کالزونا سرمربی اسلواکی گفت به تیم افتخار می‌کند. 

کالزونا درباره بازی و تیم اسلواکی گفت: «به بازیکنانم افتخار می‌کنم. ما یک بازی عالی در برابر یک تیم در کلاس جهانی و یکی از مدعیان کسب عنوان قهرمانی در یورو انجام دادیم. اجازه نفوذ به تیم انگلیس ندادیم و تقریبا موفق به کسب پیروزی شده بودیم، با این وجود به برتری نرسیدیم. به تیم افتخار می‌کنم. هدایت این گروه برای من باعث افتخار است و از بابت داشتن آن‌ها خوشحال هستم.»

او در ادامه سخنان خود درباره گل انگلیس گفت: «تنها چند ثانیه پیش از پایان مسابقه، توسط بازیکنی که در رئال مادرید بازی می‌کند، گل دریافت کردیم. موضوع چند سانتی‌متر است و در چنین صحنه‌هایی شما مجازات می‌شوید. شاید می‌توانستیم بهتر دفاع کنیم اما در فوتبال چنین مسائلی رخ می‌دهد.»

ساوت‌گیت درباره این پیروزی گفت: «همه بازیکنان در زمین، چه آن‌ها که گل زدند، چه آن‌ها که از نتیجه دفاع کردند، در این برد سهم داشتند. روحیه تیمی، این نتیجه را به همراه داشت. به عنوان یک تیم جوان، آن‌ها صبوری زیادی از خود نشان دادند و در نهایت بر روی یک پرتاب بلند موفق شدیم نتیجه را به سود خودمان تغییر دهیم.»

او درباره شیوه بازی تیم گفت: «بازی پر فشار در خط میانی، مشکلی است که برای مدت طولانی با آن رو به رو بودیم و در این بازی زمان زیادی طول کشید تا بتوانیم تاکتیک‌های خود را در زمین پیاده کنیم، با این وجود در نهایت موفق به انجام این کار شدیم و می‌خواهیم در ادامه بهتر شویم.  هنوز مورد انتقاد قرار می‌گیریم و این را درک می‌کنم اما به خاطر ویژگی‌های تیم در این جام ماندنی شدیم. به روحیه رهبری بازیکنان در زمین افتخار می‌کنم. اسلواکی نمایش خوبی داشت. آن‌ها بسیار خوب کار کردند اما من می‌دانستم یک گل می‌تواند همه چیز را تغییر دهد.‌امشب آماده رفتن به خانه نبودم و بازیکنان هم همین حس را داشتند.» 

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + ده =