Chelsea

تادبولی مالک آمریکایی چلسی باز هم دست به تغییرات غافلگیر‌‌کننده‌ای زد.

به گزارش طلوع سپورت،  چلسی در هفته‌های اخیر به ثابت تاکتیکی رسیده و شاگردان پوچتینو نتایج خوبی در لیگ برتر کسب کرده بودند. آنها حتی به  برد متوالی رسیدند و در نهایت به رده ششم جدول تکیه زدند که با توجه به تغییرات زیاد چلسی نتیجه خوبی به حساب می‌آید اما همکاری پوچ و چلسی به پایان رسید. تادبولی در ابتدای ورودش توماس توخل را برکنار کرد که چلسی را قهرمان اروپا کرده بود. حالا هم با برکناری مربی که در حال ساخت یک تیم جوان و جاه طلب تلاش می‌کرد، نشان داد هنوز مدیریت تیم فوتبال را نیاموخته . باتوجه به شرایط پیش آمده علاوه بر منچستریونایتد، حالا چلسی هم به دنبال مربی جدیدی باشد، براساس گزارش رسانه‌های انگلیسی ممکن است اتفاقات پیش‌بینی‌ نشده‌ای برای نیمکت  ۲ تیم بیفتد.

انتظار می‌رود یک مربی جوان در اولویت قرار گیرد و مت لاو ( از خبرنگاران معتبر انگلیسی) مدعی است سباستین هوینس، سرمربی موفق اشتوتگارت، میشل سرمربی جوان خیرونا، کیران مک کنا از ایپسویچ تاون و انزو مارسکا از لسترسیتی همگی در نظر گرفته شده‌اند.

 با این حال، فلوریان پلتنبرگ، کارشناس و خبرنگار معتبر فوتبال آلمان معتقد است توماس توخل، سرمربی سابق آبی ها، بسیار مشتاق است به استمفوردبریج بازگردد. این یک گزینه مشخص برای سرمربی آلمانی تلقی می‌شود و پلتنبرگ ادعا می کند مذاکرات، سست انجام شده و روبرتو دزربی هم یک گزینه است.  پلتنبرگ فکر می‌کند بازگشت توخل ممکن است، لاو ( خبرنگار انگلیسی) می‌گوید چلسی هیچ یک از مربیان سابق خود، توخل، آنتونیو کونته و ژوزه مورینیو را هدف قرار نخواهد داد؛ مخصوصا توخل که بازگشت او به نوعی اعتراف به تصمیم اشتباه از جانب تادبولی خواهد بود. گمانه‌زنی‌های زیادی در مورد اینکه چه کسی جانشین پوچتینو خواهد بود وجود دارد اما مطمئناً یک دومینوی مربیگری بزرگ وجود خواهد داشت.

بلافاصله پس از تایید خبر جدایی پوچ از چلسی، شایعاتی مبنی بر آمدن او به اولدترافورد به عنوان سرمربی منچستریونایتد دوباره مطرح شد. البته قبل از آمدن مرد هلندی به تئاتر رویاها هم پوچتینو یکی از گزینه های نیمکت شیاطین سرخ بود اما در نهایت تن‌هاخ انتخاب نهایی سران وقت منچستریونایتد نام گرفت. به نظر می‌رسد برکناری سرمربی آرژانتینی چلسی بهترین خبر برای مدیران منچستریونایتد باشد چون با توجه نتایج ضعیف تن‌هاخ و فشار وحشتناک رسانه‌ها و هواداران یونایتد، دیگر ماندن او در اولدترافورد غیرممکن به نظر می‌رسد و به همین دلیل چند هفته‌ای است گزینه‌های مختلفی روی میز سران ارشد اینیوس برای جانشینی مرد هلندی آمده؛ گزینه هایی که در مقابل پوچتینو کوچک‌تر به حساب می‌آیند. حالا سرنوشت نیمکت پرافتخارترین تیم لیگ برتر شفاف به نظر می‌رسد. البته باید دید مدیران راتکلیف می‌توانند با پوچتینو به توافق نهایی برسند یا خیر. 

هواداران منچستریونایتد هم نسبت به خبر مذاکره با مائوریتسیو پوچتینو واکنش مثبت نشان داده‌اند چون درک فوتبالی آنها بالاتر از تادبولی است و این موضوع را متوجه شده‌اند کسب رتبه ششم جدول با این تیم شخم خورده و بی‌تجربه نتیجه خوبی به شمار می‌رود. پوچ  نشان داده اگر به او فرصت داده شود، توانایی ساخت تیم مورد نظر و ایده‌آل خودش را دارد.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − شانزده =