Belgium

بلژیک و رومانی، واپسین دیدار دور دوم مرحله گروهی یورو 2024 را برگزار می‌کنند.

به گزارش طلوع سپورت، بلژیک پس از تحمل شکست شگفت‌انگیز در دور نخست مرحله گروهی مقابل اسلواکی، برای بازگشتن به تورنمنت چاره‌ای جز کسب پیروزی مقابل رومانی نخواهد داشت. رقیب این تیم موفق شد با 3 گل اوکراین را در هم بکوبد و در صدر جدول گروه پنجم رقابت‌ها جای گرفته است.
جام ملت‌های اروپا
دور دوم مرحله گروهی
گروه پنجم
بلژیک – رومانی

شنبه 2 سرطان
ساعت 23:30 به وقت کابل
استادیوم کلن
داور: شیمون مارچینیاک (لهستان)
بلژیک در صورت کسب پیروزی در این دیدار، گروه پنجم رقابت‌ها را یکی از جذاب‌ترین گروه‌های چند سال اخیر مسابقات خواهد کرد و در پایان دور دوم مرحله گروهی، این گروه، 4 تیم 3 امتیازی خواهد داشت. در این صورت در دور سوم هر 4 تیم شانسی برابر برای صعود و حذف از مسابقات خواهند داشت.

بلژیک دیدار مقابل اسلواکی را در شرایطی با شکست پشت سر گذاشت که رقیبش در رده‌بندی فدراسیون جهانی، 42 رتبه از شیاطین سرخ پایین‌تر بود.ستارگان گرانقیمت تیم نتوانستند تا پایان دیدار پاسخی به گل ایوان اسخرانس بدهند و درحالی که کمک داور ویدئویی گل‌های این تیم را نمی‌پذیرفت، اکنون بلژیک در قعر جدول رده‌بندی جای گرفته.
لوکاکو به عنوان برترین گلزن مرحله مقدماتی مسابقات با 14 گل؛ هرچه مقابل اسلواکی زد به در بسته خورد و امیدوار است پرنده اقبال بار دیگر همزمان با آغاز مصاف مقابل رومانی روی شانه‌هایش بنشیند. شکست مقابل اسلواکی، نخستین شکست بلژیک تحت هدایت تدسکو بود. تیم پس از 15 بازی سرانجام شکست را پدیرفت اما فرصت برای جبران خواهد داشت.

با توجه به شکست بلژیک و با احتساب عملکرد فاجعه‌بار این تیم در جام‌جهانی 2022، شیاطین سرخ در مجموع 4 دیدار اخیرشان از تورنمنت‌های بین‌المللی مجموعاً 51 شوت با امید گل 6.7 به ثبت رساندند اما ثمره تلاش‌هایشان به جز یک گل نبوده. این تیم در شرایطی امشب مقابل رومانی صف‌آرایی می‌کند که 47 شوت اخیر بازیکنانش در تورنمنت‌های معتبر راهی به سمت چارچوب نداشته.
در طرف مقابل میدان اما رومانی برای برتری مقابل اوکراین به هیچ وجه دچار دردسر نشد و به بهترین پیروزی تاریخ در تورنمنت‌های معتبر رسید؛ هرچند رومانیایی‌ها مقابل اوکراین امید گلی بیشتر از 1.2 به دنبال شلیک 9 شوت ثبت نکردند و پیروزی درخشان‌ آنها حاصل  عملکرد فراتر از انتظار خودشان و عملکرد بد اوکراین در فاز تدافعی و روی خط دروازه بود.

رومانی برای تثبیت نخستین 3 امتیازش در این مسابقات، نیازی به در اختیار گرفتن مالکیت توپ نداشت و توانست با تنها 29 درصدد مالکیت توپ، 3 گل به ثمر برساند. این کمترین میزان مالکیت توپ برای یک تیم برنده در تاریخ جام ملت‌های اروپا بود و از زمان جمع‌اوری آمار در تاریخ این مسابقات از سال 1980، سابقه نداشته تیمی تا به این حد عملگرا به پیروزی برسد.
رومانیایی‌ها امشب در هجدهمین مصاف تاریخشان در جام ملت‌های اروپا برای کسب سومین پیروزی تاریخ تلاش خواهند کرد. در صورت رسیدن به این هدف، رومانی برای نخستین بار در تاریخ جام ملت‌های اروپا به 2 پیروزی در یک دوره دست می‌یابد؛ هرچند در تورنمنت‌های معتبر، این تیم 2 بار در جام‌های جهانی 1994 و 1998 به ترتیب 3 و 2 پیروزی را جشن گرفت.

این نخستین مصاف تاریخ بلژیک و رومانی در تورنمنت‌های معتبر خواهد بود. واپسین دیدار 2 تیم در چارچوب تمامی مسابقات سال 2012 رقم خورده و رومانی به میزبانی بخارست موفق شد بر بلژیک غلبه کند. آخرین پیروزی بلژیک مقابل رومانی به سال 2011 به میزبانی بروکسل بازمی‌گردد.
در 5 دیدار دوستانه اخیر یا از چارچوب مسابقات مقدماتی، بلژیک تنها یک بار سابقه پیروزی مقابل رومانی را داشته و 3  شکست را پذیرفته است. این نسل از بازیکنان بلژیک هرگز تا به حال سابقه رویارویی با رومانی را نداشته‌اند؛ درست همانند نسل بازیکنان رومانی در مصاف با بلژیک.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 16 =