Barcelona 1

ژاوی و مدیران بارسلونا به فکر جانشین مهاجم لهستانی خود هستند.

به گزارش طلوع سپورت، با توجه به اینکه به هفته‌های پایانی لیگ‌های اروپایی نزدیک می‌شویم ابر باشگاه‌های قاره سبز به دنبال برنامه‌ریزی برای نقل و انتقالات فصل آینده خود هستند. یکی از این ابر باشگاه‌ها بارسلوناست. بلوگرانا این فصل در 4 جام حضور داشت اما در نهایت چیز جز شکست حاصل کار آنها نبود.

در سوپر جام اسپانیا آنها با نتیجه بد 4 بر یک نتیجه را  به رئال واگذار کردند تا شاهد قهرمانی دشمن سنتی خود باشند؛ شکستی که زمینه‌ساز انتقادات از ژاوی شد. بارسا در جام حذفی تا مرحله یک‌چهارم نهایی پیش رفت اما در این مرحله مقابل تیم سر سخت ارنستو والورده یعنی اتلتیک بیلبائو شکست خوردند تا دومین جام داخلی را هم از دست رفته ببینند. در لیگ قهرمانان اروپا هم شاگردان ژاوی تا مرحله یک‌چهارم نهایی بالا رفتند. بارسلونا در گروه خود صدرنشین شد تا پس از 2 سال از این مرحله صعود کند. بلوگرانا در مرحله‌ی یک‌هشتم نهایی مقابل ناپولی با درخشش محصولات لاماسیا توانست حکم صعود خود را امضا کند. با توجه به قرعه کشی انجام شده کارشناسان و تحلیلگران اروپایی شانس کمی برای بارسا با توجه به فرم عالی پاری‌سن‌ژرمن انریکه متصور بودند اما نمایش جانانه‌ جوانان ژاوی در پارک دپرنس و شکست پاریسی‌ها در خانه‌شان امیدها را برای صعود به نیمه‌نهایی افزایش داد اما همه‌ داشته‌های بارسا با اخراج ارائوخو در بازی برگشت بر باد رفت تا امباپه و یارانش در بارسلون جشن صعود بگیرند.

از اواسط فصل به به خاطر توقف‌های گاه و بی‌گاه بارسا در لالیگا، رئال خودش را جدا و فاصله نسبتا مطمئنی برای خود ایجاد کرده بود اما باز هم ژاوی با توجه به در پیش بودن ال‌کلاسیکو و امکان کم کردن فاصله شانس برگشت به لیگ را برای تیمش متصور بود تا اینکه آنها در سانتیاگو برنابئو 3 بر 2  شکست را پذیرا شدند تا لالیگا هم بهطور قطع از دست برود. با توجه به این ناکامی‌های متوالی، ژاوی و تیم مدیریتی لاپورتا به دنبال تقویت جدی تیم در تابستان هستند و یکی از نقاط، پست مهاجم هدف است.

به نقل از سان، اگر لواندوفسکی قربانی پوست‌اندازی و شرایط اقتصادی بارسا شود، آن وقت نونیز در نیوکمپ مورد توجه است. با توجه به حقوق بالای مهاجم کهنه‌کار لهستانی فروش او می‌تواند صرفه‌جویی خوبی در منابع مالی بارسا باشد. این انتقال حتی برای لیورپول هم می‌تواند سودآور باشد چون فروش داروین  بودجه نقل و انتقالات موجود در آنفیلد را افزایش می‌دهد. لیورپول هم به این پول نیاز دارد زیرا  به دنبال شکل دادن ظاهر جدیدی برای سرمربی جدید است.

دستمزد گزارش شده لواندوفسکی در فصل آینده حدود ۲۷ میلیون پوند است که حدود ۱۵ درصد از کل سقف دستمزد بارسلونا تلقی می‌شود. نونیز حدود یک‌چهارم دستمزد لواندوفسکی در لیورپول می‌گیرد. این بازیکن اروگوئه‌ای ۱۱ سال از ستاره سابق بایرن مونیخ جوان‌تر است که این، برای تیم جوان شده ژاوی اثر مثبت فراوانی دارد.

در حالی که 4 بازی تا پایان فصل بلوگرانا باقی مانده، لواندوفسکی ۲۴ گل در تمامی رقابت ها برای بارسلونا به ثمر رسانده و این کمترین آمار گلزنی او پس از فصل ۲۰۱۴/۱۵ است اما حتی آمار گلزنی لوای افت کرده هم به طور قابل توجهی بیشتر از ۱۸ گل داروین نونیز در فصل جاری برای لیورپول است. 

از سویی دیگر مهاجم مورد علاقه سرمربی فصل آینده لیورپول، خیمنس مکزیکی است که زیر نظر آرنه اسلوت عملکرد خوبی داشته. خیمنس تا اینجای کار برای فاینورد ۲۱ گل و ۵ پاس گل به ثمر رسانده. لیورپول برای جذب این مهاجم گلزن حداقل ۵۰ تا ۶۰ میلیون یورو نیاز دارد تا رضایت سزان فاینورد را جلب کند. دیگر مهاجم قرمزهای آنفیلد هم ممکن است فصل بعد در این تیم نباشد، محمد صلاح نام دارد. او از فرم عالی خودش دور شده و شاید گزینه خوبی برای فروش و درآمدزایی باشد؛ البته به شرطی که در برنامه‌های مرد هلندی نباشد. به نظر می‌رسد سرنوشت داروین نونیز و محمد صلاح بهم گره خورده باشد و مدیران لیورپول حداکثر یکی از این 2 بازیکن را نگه دارند. اگر مدیران 2 تیم سرمبلغ انتقال مهاجم اروگوئه‌ای به نیوکمپ به توافق برسند، این انتقال برای 2 طرف مثبت خواهد بود. ژاوی، مهاجم هدف جوانی را در ترکیب خودش خواهد داشت که سالیان سال می‌تواند عصای دستش باشد و آرنه اسلوت هم با فروش یکی از مهاجمان و خلوت کردن خط حمله تیمش، می‌تواند بازیکن مورد علاقه‌اش را به آنفیلد بیاورد.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 2 =