Barcelona 2 scaled

بازیکن سابق بارسلونا با اتهام بازی دادن برادرش به جای خود متهم شده است.

به گزارش طلوع سپورت، در ماه فوریه تیم دینامو رومانی قراردادی با ادگار آیه، مدافع سابق بارسلونا امضا کرد. او چند باری از شروع حضورش در باشگاه به میدان رفت اما وضعیت برای مدیران و مربیان کمی مشکوک بود. سطح بازی این مدافع بسیار با آنچه انتظار می‌رفت تفاوت داشت. این بازیکن پس از بارسلونا و حضور در اسپانیا به فرانسه، ترکیه و هلند هم نقل مکان کرد و چند سالی را در این کشورها بوده است. زبان مشترک برای صحبت‌ با بازیکنان همیشه انگلیسی است و بعید خواهد بود بازیکنی که در تمام این کشور‌ها حضور داشته، حتی یک کلمه انگلیسی هم بلد نباشد اما ادگار به هیچ عنوان انگلیسی‌ را متوجه نمی‌شود‌ چند باشگاه سابق او از قدرت متوسط برای زبان انگلیسی او خبر می‌دادند

طبیعی نیست شخصی به یکباره کاملا قدرت تکلم انگلیسی را فراموش کند و حتی سطح کیفی خود را به فاصله چند هفته از دست بدهد. این موضوع باعث شد باشگاه تحقیقاتش را آغاز کند و متوجه برادر دوقلوی او شود که در لیگ پرتغال بوده. برادر ادگار بیشتر دوران فوتبال خود را تا 30 سالگی در پرتغال بوده و نیازی به یادگیری زبان نداشته. او به عنوان بال چپ و راست و همچنین هافبک تهاجمی بازی می‌کرده و توان دفاعی کمتری دارد. این موضوعات باعث شک زیاد مدیران دینامو شد و به همین دلیل برخی مدارک از جمله گواهینامه‌ او را خواستند تا وضعیت را بررسی کنند. این درخواست توسط بازیکن رد شد و حالا بازیکن و تیم در یک قدمی مشکلات زیاد هستند.

ادگار به دلیل اینکه برادرش ادیلینو کیفیت پایین‌تری داشته و از شروع فصل هر 2 بی تیم بودند این موقعیت را در اختیار برادرش قرار داده تا بتواند با سطح کیفی بالاتر خودش تیم دیگری را به جای برادرش پیدا کند. چنین حرکتی می‌تواند برای همه بسیار گران تمام شود زیرا یکی از مدیران لیگ رومانی در مورد این اتفاق گفت: «هیچ ذهنیتی در مورد چنین اتفاقی نداریم و بسیار شوکه‌کننده خواهد بود. باشگاه دینامو شاید با کسر 8 امتیاز جریمه شود اما این موضوع که آنها بی‌اطلاع بوده‌اند، می‌تواند شرایط را تغییر دهد. اگر رسما متوجه شویم بازیکن، شخص اصلی نبوده، هر 2 نفر باید تحریم طولانی مدت و جریمه شوند. در حال حاضر با توجه به عدم همکاری بازیکن راهی جز تشخیص با DNA نداریم. اگر DNA این اتفاق را اثبات کند، برای هر کس که از این اتفاق مطلع بوده، گران تمام خواهد شد و در حال حاضر تحقیقات ادامه دارد.» 

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 5 =