Argentina

تیم ملی آرژانتین در صورت قهرمانی در کوپا آمریکا، سه‌گانه تاریخی تیم ملی اسپانیا را تکرار خواهد کرد.

به گزارش طلوع سپورت، رقابت‌های جام ملت‌های آمریکا 2024 در حالی آغاز شد که قهرمان جهان اولین بازی خود را با پیروزی پشت سر  گذاشت. آلبی‌سلسته با پیروزی ۲ بر صفر برابر کانادا شروع خوبی در رقابت‌ها داشت و اگر بتواند تا پایان کار پیش رفته و در نهایت به مقام قهرمانی کوپا آمریکا برسد یکی از خاص‌ترین رکوردهای فوتبال ملی را تکرار خواهد کرد.

بهترین نسخه تاریخ فوتبال ملی اسپانیا به رهبری لوئیس آراگونس فقید و با درخشش اساطیری همچون ایکر کاسیاس، فرناندو تورس، داوید ویا، کارلِس پویول، آندرس اینیستا و ژاوی اِرناندس، فاتح یورو 2008 شد. پس از بازنشستگی لوئیس آراگونس، ویسنته دِل‌بوسکه بزرگ هدایت لاورخا را بر عهده گرفت تا جام جهانی 2010  توسط آن نسل طلایی فتح شود. بهترین نسخه تاریخ فوتبال ملی اسپانیا و البته یکی از بهترین تیم‌های ملی تاریخ، یورو 2012 را با اقتدار تمام و با در هم کوبیدن ایتالیا پر ستاره در فینال فتح کرد تا تنها سه‌گانه تاریخ فوتبال ملی را به نام خود ثبت کند. پیش از اسپانیا، فرانسه با رهبری زین‌الدین زیدان افسانه‌ای در میانه میدان پس از قهرمانی در جام جهانی 1998 و یورو 2000 و آلمان غربی با رهبری فرانتس بکن‌بائر فقید در خط دفاع پس از قهرمانی در یورو 1972 و جام جهانی 1974، شانس خود را برای کسب این سه‌گانه امتحان کرده بودند و هر ۲ تیم در سومین رقابت خود یعنی جام جهانی 2002 و یورو 1976، ناکام ماندند.

حالا در کوپا آمریکا 2024، آرژانتین با هدایت لیونل اسکالونی و رهبری لیونل مسی در خط حمله، شانس خود را برای پیوستن به اسپانیا در این رکورد خاص امتحان می‌کند. آرژانتینی‌ها این مسیر را با قهرمانی در کوپا آمریکا 2021 در خاک برزیل آغاز کردند، سپس در قطر 2022 با شکست دادن فرانسه در بهترین فینال تاریخ جام‌های جهانی، دومین افتخار بزرگ خود را به صورت پیاپی به دست آوردند و حالا در خاک آمریکا به دنبال قهرمانی مجدد در کوپا آمریکا 2024 و پیوستن به اسپانیا هستند.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =