Yamal

رسانه مارکا به طور اختصاصی مصاحبه‌ای با لامینه یامال ترتیب داده است.

به گزارش طلوع سپورت، یک نام در بین استعدادهای نوظهور بارسا طی فصل جاری بیش از بقیه می‌درخشد؛ لامینه یامال. نوجوان 16 ساله که به خوبی موفق شده پاسخ اعتماد ژاوی اِرناندس را بدهد، حالا یکی از مهره‌های ثابت لیست لوئیس دِلافوئنته سرمربی تیم ملی اسپانیا هم به حساب می‌آید. به بهانه این درخشش و آینده پر فروغ در انتظار یامال، رسانه مارکا مصاحبه‌ای اختصاصی را با این ستاره نوجوان ترتیب داده و در ادامه بخش‌هایی از آن را با هم مرور می‌کنیم.

از اعتمادی که کادر فنی به من کرده، بسیار خوشحالم. تمام رده‌های سنی را در تیم ملی پشت سر گذاشته‌ام و حضور در تیم ملی بزرگسالان باعث افتخار است.

در کنار هم بازی‌های بارسا را تماشا می‌کردیم. به مراکز تجاری می‌رفتیم و حالا آنها من را از تلویزیون می‌بینند؛ وضعیتی که نیاز به مدیریت بیشتر دارد. دوست دارم کنار دوستانم در آرامش بنشینم و خیلی عادی به زندگی‌ام ادامه بدهم.

بله. در محله ما هنوز امکان پذیر است چون هر روز من را در محل می‌بینند.

به هیچ چیزی فکر نمی‌کنم. آنها در طول زندگی‌ام مرا دیده‌اند و به دیدن هم عادت داریم. هنوز با دوستانم گل کوچیک بازی می‌کنیم.

راستش را بخواهید وقتی با مادرم یا برادرم بیرون هستم و مردم کم کم به ما نزدیک می‌شوند، خجالت می‌کشم و کمی عرق می‌کنم اما در زمین سعی می‌کنم همه چیز را فراموش کنم، فقط به بازی فکر کنم و از کارم لذت ببرم.

باید تلاش کنید تا تمرکز خود را روی انجام یک بازی خوب بگذارید. در نهایت من بازی می‌کنم و باید از بازی خود لذت ببرم.

بله چون در نهایت چشم یک ورزشگاه به بازی شماست. در بارسا  همه در مورد شما صحبت می‌کنند و کاری که شما باید انجام دهید، تمرکز روی بازی و لذت بردن از آن است.

او اهمیت زیادی دارد چون من را به تمرینات تیم اصلی آورد. در ترکیب تیم اصلی به من فرصت بازی داد و باعث شد حضورم در تیم اصلی تداوم پیدا کند. ژاوی از همه بیشتر به بازیکنان جوان توجه می‌کند.

همه چیز خوب پیش می‌رود. وقتی تمرینات تیم تمام می‌شود، بعدازظهر در لاماسیا کلاس درس برگزار می‌شود و مشغول درس خواندن می‌شوم؛ البته به صورت مجازی.

به نظرم بازیکن بهتری هستم!

از لحظه و روز اول رابطه بسیار خوبی با او داشته‌ام و نصیحت‌های زیادی به من کرده است.

بعد از بازی برابر اتلتیکو به او گفتم بهترین لحظه، اولین حضور در تیم ملی است. پس  به جنبه‌های منفی فکر نکند تا همه چیز برایش خوب پیش برود. او باید از این موضوع مانند یک رویا لذت ببرد.

به نظرم در تمامی رقابت‌هایی که حضور داریم، شانس قهرمانی وجود دارد. اگر کمترین شانس هم برای پیروزی و قهرمانی باشد، ما برای پیروزی امیدوار هستیم.

من در باشگاهی که آن را دوست دارم، بازی می‌کنم و در شهر مورد علاقه‌ام زندگی می‌کنم و این تمام ماجراست. در حال حاضر همه چیز زیبا به نظر می‌رسد و خبری از فشار و استرس نیست. به نظر من وقتی شما به فشار و استرس فکر می‌کنید، دقیقا همان زمان گرفتار این حس می‌شوید.

بازی در فینال لیگ قهرمانان، حضور در جام ملت‌های اروپا، جام جهانی و گلزنی در این رقابت‌ها. می‌توانیم قهرمان جام ملت ها شویم چون تیم قدرتمندی داریم.

بسیار عالی است. با نکو ویلیامز خیلی می‌خندیم. از طرف دیگر جوانان بیشتری در سن و سال من در تیم حضور دارند و جو بسیار خوبی به چشم‌ می‌خورد.

گل پیروزی برابر پاری‌سن‌ژرمن در دیدار برگشت یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان!

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × سه =