Atletico

اتلتیکو با ارائه نمایشی تهاجمی صدرنشین مقتدر سری آ را شکست داد‌.

به گزارش طلوع سپورت، مرحله یک‌هشتم نهایی رقابت‌های فصل ۲۴-۲۰۲۳ لیگ قهرمانان اروپا با برگزاری مسابقه اتلتیکو مادرید و اینتر به اتمام رسید که طی آن شاگردان دیگو سیمئونه صعود خود به جمع ۸ تیم برتر اروپا را قطعی کردند.

فدریکو دی‌مارکو، اینتر را پیش انداخت اما اتلتیکو با گل‌های آنتوان گریزمان و ممفیس دیپای به بازی برگشت تا کار به ضربات پنالتی بکشد؛ جایی که درخشش یان اوبلاک، تیم جنگنده اتلتیکو مادرید را به یک پیروزی ارزشمند و شیرین رساند. قرعه‌کشی مرحله یک چهارم نهایی روز جمعه برگزار خواهد شد.

جدال داغ اینتر و اتلتیکو مادرید در ورزشگاه واندا متروپولیتانو در شرایطی آغاز شد که بازی رفت در خانه اینتر با تک گل دیرهنگام مارکو آرناتوویچ به نفع این تیم به پایان رسیده بود و شاگردان سیمئونه برای بازگشت به مسابقه نیاز به پیروزی خانگی داشتند. اتلتیکو مطابق انتظار بازی را تهاجمی آغاز کرد اما نخستین موقعیت جدی را دنزل دومفرایز در سمت مقابل زمین با مهار عالی یان اوبلاک از دست داد.

در حالی که ۳۳ دقیقه از ابتدای مسابقه گذاشته بود، اینتر گل نخست بازی برگشت را هم به ثمر رساند تا بخت میزبان برای صعود به حداقل کاهش پیدا کند.

توپ در یک چشم به هم زدن از میانه زمین به محوطه جریمه حریف رسید تا خط دفاع اتلتیکو غافلگیر شود. آلساندرو باستونی توپ را در عمق به نیکولو بارلا رساند. بارلا با یک پاس رو به عقب از کنار خط عرضی فدریکو دی‌مارکو را صاحب توپ کرد و شلیک او قفل دروازه اوبلاک را گشود.

امید اتلتیکو مادرید بربادرفته تلفی می‌شد اما آنتوان گریزمان تنها ۲ دقیقه بعد با استفاده از کمدی دفاعی میهمان، گل تساوی را به ثمر رساند. دفع ناقص دی‌فرای تو‌پ را مستقیماً در پشت محوطه جریمه به کوکه رساند. او توپ را به داخل محوطه برگرداند. پاوار زمین خورد، باستونی شانسی برای دفع توپ نداشت و گریزمان پشت سر مدافعان صاحب توپ شد تا زومر را برای نخستین بار در ۲ مسابقه رفت و برگشت مغلوب کند.

اتلتیکو مادرید در سراسر ۹۰ دقیقه قانونی تیم برتر میدان بود اما نتیجه مساوی که ضامن صعود اینتر به مرحله بعد بود، تا آخرین دقایق پابرجا ماند. با تعویض‌های دیگو سیمئونه و ورود ممفیس دپای به جای آلوارو موراتا، حملات روخی بلانکوس شدت بیشتری گرفت و مهاجم هلندی در دقیقه ۸۵ صاحب یک موقعیت عالی گلزنی شد اما شلیک او بعد از همکاری با کوریا به تیر دروازه زومر برخورد کرد تا نتیجه مساوی پابرجا بماند. اینزاگی نفس راحتی کشید؛ البته فقط برای ۲ دقیقه! در حالی که تنها ۳ دقیقه تا پایان بازی باقی مانده بود، دیپای بالاخره زهرش را ریخت و نتیجه این تقابل را در مجموع ۲ مسابقه رفت و برگشت به تساوی کشید.

او پاس کوکه را در نزدیکی نقطه پنالتی کنترل کرد، به سمت دروازه چرخید و با یک شلیک محکم و دقیق، دورترین گوشه دروازه زومر را هدف قرار داد تا فریاد شادی هواداران پرشور حاضر در متروپولیتانو به هوا بلند شود. 

این پایان حملات اتلتیکو نبود و از دست رفتن یک موقعیت عالی گلزنی در دقیقه ۹۳ آه از نهاد همه بلند کرد. پاس عرضی گریزمان با عبور از مدافعان اینتر در موقعیتی عالی به رودریگو ریکلمه رسید اما شلیک محکم هافبک تازه‌وارد به بالای دروازه رفت تا نیمه دوم با همان نتیجه ۲ بر یک (مجموعاً ۲ بر ۲) به پایان برسد.

بازی در وقت‌های اضافه متعادل و آرام دنبال شد. حملات نصفه و نیمه ۲ تیم بی‌نتیجه بود تا کار به ضربات پنالتی بکشد. شلیک‌های محکم هاکان چالهان‌اوغلو و دیپای به زیبایی درون دروازه جای گرفت. درخشش یان اوبلاک باعث شد ۲ پنالتی متوالی الکسیس سانچس و داوی کلاسن مهار شود.

لائوتارو مارتینس آخرین پنالتی اینتر را به آسمان فرستاد تا شکست تلخ اینتر با عملکرد منفی بهترین گلزن فصل تیم تکمیل شود.

این آخرین مسابقه حساس اینتر در فصل جاری بود‌ چون قهرمانی سری آ عملاً قطعی است و اینتر در جام حذفی ایتالیا هم حضور ندارد.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 2 =