ژاوی عنوان کرد مصدومیت بهانه‌ای برای عدم پیروزی نیست.

به گزارش طلوع سپورت، بارسلونا در دور برگشت مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا روز سه‌شنبه به مصاف ناپولی خواهد رفت. ژاوی سرمربی بارسلونا عنوان کرد مصدومان تیم، بهانه‌ای برای عدم پیروزی در برابر ناپولی نیست. 

ژاوی سرمربی بارسلونا امیدوار است تیمش بتواند در یک شب جادویی مقابل ناپولی به برتری رسیده و  به جمع 8 تیم برتر لیگ قهرمانان اروپا صعود کند. 

ژاوی ۳ هافبک کلیدی یعنی پدری، گاوی و فرنکی دی‌یونگ و همچنین فران تورس و الخاندرو بالده را در این بازی در اختیار ندارد. با این وجود او عنوان کرد تیمش نمی‌تواند از این موضوع به عنوان بهانه‌ای برای عدم کسب پیروزی استفاده کند و خواستار یک شب جادویی در خانه شد.

ژاوی گفت: «اکنون زمان رسیدن به مرحله یک‌چهارم نهایی است. ۴ سال است به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا نرسیده‌ایم . من این را یک فرصت می‌بینم. درست است بازیکنان مصدوم بسیاری داریم اما این بهانه نیست،  یک فرصت است.»

ژاوی در ژانویه اعلام کرد پایان فصل بارسلونا را ترک خواهد کرد و کسب لیگ قهرمانان اروپا شانس نهایی برای جدایی از باشگاه در بهترین حالت است. 

ژاوی در ادامه سخنان خود درباره این موضوع گفت: «اینجا مهم نیستم. مهم باشگاه است. من هم تاریخ انقضا دارم. با اتحاد بازیکنان و با ورزشگاه مملو از تماشاگر، باید شبی جادویی را تجربه کنیم. بازیکنان حق دارند حمایت هواداران را احساس کنند.»

بارسلونا در اکثر بازی‌های این فصل به شدت در دفاع با مشکل مواجه شده اما اکنون ۳ بار پیاپی دروازه خود را بسته نگه داشته است.

مدافع میانی جوان، پائو کوبارسی، 17 ساله، تبدیل به یک بازیکن ثابت در دفاع برای ژاوی شده و می‌تواند مقابل ناپولی بازی کند.

مارک آندره ترشتگن، دروازه‌بان بارسلونا گفت: «همه ما امیدواریم کوبارسی به همین روال ادامه دهد. تصور کنید او هنوز چقدر می‌تواند پیشرفت کند. او در فرم بسیار خوبی است و ما باید از آن استفاده کنیم.»

تغییر دیگری که ژاوی در هفته‌های اخیر ایجاد کرده استفاده از آندریاس کریستنسن در پست هافبک دفاعی است.

ترشتگن درباره او گفت: «اکنون تعادل خوبی در تیم برقرار است. با آندریاس به عنوان یک هافبک دفاعی در دفاع و حمله متعادل‌تر هستیم، او نمایش خوبی دارد و من برایش خوشحالم، این بازیکن، آرام و با اعتماد به نفس است.»

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 8 =