پرسپولیس

پس از صعود تقریباً قطعی سپاهان به مرحله حذفی، پرسپولیس با غلبه بر الدحیل می‌تواند به دور بعدی صعود کند.

به گزارش طلوع سپورت، رقابت‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۳ در منطقه غرب به هفته پایانی و روز آخر خود رسید و پرسپولیس با آگاهی از نتایج رقبا به میدان خواهد رفت. الدحیل میهمان پرسپولیس در هفته ششم است و در شرایطی‌که تمام بلیت‌های این بازی به فروش رسیده، این مسابقه روز سه‌شنبه ۱۴ قوس از ساعت 20:30 در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود.

پرسپولیس رکورد بسیار خوبی در صعود به مرحله یک‌هشتم نهایی دارد. پرسپولیس در ۷ حضور قبلی خود در لیگ قهرمانان آسیا ۶ بار موفق به صعود به دور حذفی شده است. پرسپولیس در صورتی‌که این‌بار هم به مرحله حذفی صعود کند از استقلال عبور کرده و برای هشتمین‌بار به دور حذفی راه خواهد یافت.

شرط صعود بی اما و اگر پرسپولیس به دور حذفی غلبه بر الدحیل قطر است. هرچند در صورت تساوی پاختاکور مقابل الحیفا، تساوی هم برای صعود پرسپولیس کافی است. پرسپولیس در حال حاضر ۸ امتیاز دارد و در رده دوم جدول جای گرفته است و الدحیل با ۴ امتیاز سوم است و با هر نتیجه‌ای جایگاه پرسپولیس در رده دوم تغییر نخواهد کرد ولی با برد در این بازی قطعاً و با تساوی احتمالاً به عنوان یکی از ۳ تیم برتر دوم در جمع ۱۶ تیم برتر لیگ قهرمانان آسیا قرار خواهد گرفت.

پرسپولیس در شرایطی برای راهیابی به مرحله بعد احتیاج به ۳ امتیاز دارد که از فرم خوب خود فاصله گرفته و در ۵ بازی گذشته در لیگ و آسیا به پیروزی دست نیافته است و ۴ تساوی و یک شکست نصیبش شده است. پرسپولیس در لیگ با ۲ بازی معوقه در رده ششم جای دارد. 

الدحیل حریف پرسپولیس هم وضعیت چندان خوبی ندارد. این تیم در ۵ بازی قبلی خود ۳ بار متحمل شکست شده است و در حال حاضر در رده پنجم لیگ قطر است. فیلیپه کوتینیو سرشناس‌ترین غایب الدحیل در این مسابقه است. پرسپولیس هم وحید امیری و امید عالیشاه را در اختیار ندارد و روز قبل از بازی دانیال اسماعیلی‌فر دچار آسیب‌دیدگی شد اما به نظر مشکلی برای حضور در ترکیب سرخ‌ها ندارد.

پرسپولیس در ۴ تقابل آخر با تیم‌های قطری از جمله بازی رفت دو تیم به پیروزی رسیده است. پرسپولیس برابر تیم‌های قطری 12 بار برنده شده‌اند و مقابل تیم‌های هیچ کشوری بیشتر از این به برتری نرسیده است و تیم‌های قطری هم مقابل هیچ تیم ایرانی به اندازه پرسپولیس بازنده نبوده‌اند.

در نبرد پرسپولیس با الدحیل که قبلاً با نام لخویا فعالیت می‌کرد همه چیز در تعادل است. پرسپولیس ۴ بار به پیروزی رسیده، ۴ برد سهم الدحیل (لخویا) بوده و یک بازی هم مساوی شده است. 

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =