نکونام

سرمربی استقلال در مصاحبه‌ای علیه رأی صادره از سوی کمیته استیناف و بازگرداندن امتیازات کسر شده از سپاهان و پرسپولیس موضع گرفت.

به گزارش طلوع سپورت، کمیته استیناف فدراسیون فوتبال بعد از نزدیک به 4 ماه بلاتکلیفی و عدم واکنش به درخواست فرجام‌خواهی 2 باشگاه سپاهان و پرسپولیس، پیرو حکم صادره از سوی کمیته انضباطی، سرانجام عصر دیروز (سه‌شنبه) رأی نهایی خود را صادر کرد. طبق حکم صادره از سوی کمیته استیناف، با وجود حفظ جرایم مالی برای 2 باشگاه سپاهان و پرسپولیس، امتیازات کسر شده از آن‌ها به شمار امتیازات‌شان در جدول بازگشت تا طلایی‌پوشان اصفهانی صدرنشین لیگ بیست‌وسوم شوند.

جواد نکونام در مصاحبه‌‌ای شدیدالحن علیه حکم صادره از سوی کمیته استیناف موضع گرفت. نکونام با کنایه به عملکرد مدیریت باشگاه در بازار نقل‌وانتقالات، استقلال را بازنده اجرای قانون سقف بودجه توصیف کرد. سرمربی استقلال با اشاره به مشکلات پرشماری که در زمینه ثبت قرارداد بازیکنان و اعضای کادرفنی آبی‌ها به‌وجود آمد، صحبت‌های تندی را علیه شرایط موجود انجام داد و در صحبت‌های خود به طور ویژه از بازیکنان تیمش و البته هواداران استقلال قدردانی کرد.

نکونام با گلایه از تصمیمات گرفته شده از سوی کمیته استیناف گفت: «روزی که با صدای بلند اعلام کردم قانون فوتبال را باید علی دایی و فوتبالی‌ها بنویسند به خاطر همین روزها بود. من اگر حرفی می‌زنم دلم به حال باشگاهی می‌سوزد که حقش را در روز روشن خورده‌اند. اگر بخواهم درباره مشکلاتی که قانون سقف بودجه برایمان ایجاد کرد بنویسم 10 جلد کتاب می‌شود. فقط از دوستان خواهش می‌کنم که دیگر در این فوتبال حرف از عدالت نزنند. هوادار استقلال دیگر نمی‌پذیرد که در این فوتبال رقابت برابر، فیرپلی و جوانمردانه وجود دارد. كجا هستند دوستانى كه می‌گفتند نتايج تیم‌های متخلف 3 بر صفر می‌شود؟! الان جواب هوادار استقلال را چه کسی می‌دهد؟»

سرمربی استقلال با اشاره به شرایط هواداران استقلال گفت: «من بغضم می‌گیرد وقتی می‌بینم بچه‌ای 12-10 ساله با مشکلات جسمانی شدید از هزار کیلومتر آن طرف‌تر خودش را به کمپ استقلال می رساند و پدر و مادرش می‌گویند استقلال تمام زندگی‌اش است. من عشق واقعی را در همین کمپ استقلال دیده‌ام. اینجا هوادارانی دیده‌ام که هزارتا مثل نکونام باید جلویشان کمر خم کنند. من الان به این هواداران چه بگویم؟ بگویم قانون فقط برای استقلال بود؟»

جواد نکونام درباره شوکه‌نشدن خود و بازیکنانش از تصمیم کمیته استیناف توضیح داد: «من و بازیکنان از شنیدن خبر بازگردان امتیازها شوکه نشدیم چون مثل روز روشن بود این اتفاق می‌افتد. فقط دلم برای تیمم می‌سوزد. می‌دانید همین رعایت سقف بودجه چقدر تیم من را درگیر کرد؟ چندین و چند ساعت جلسه گذاشتیم؟ چقدر با بازیکنان چانه زدیم؟ چقدر گفتیم قراردادها را کم کنید و بچه ها از حق خود گذشتند؟ در حالی‌که رقیبان استقلال از خریدهای خود لذت می بردند، تمام فکر و ذکرمان این بود که قراردادها را کاهش دهیم. از قبل از شروع فصل درگیرش بودیم تا همین الان که هنوز قرارداد یوسو سسما مربی بدنساز اسپانیایی تیم ثبت نشده است».

نکونام با اشاره به اینکه مشکلات برای ثبت قرارداد اعضای کادرفنی استقلال ادامه دارد، گفت: «همين 2 روز گذشته داشتيم بخاطر قرارداد سسما دعوا می‌كرديم. هنوز درگیر این هستیم که قرارداد بازیکنان کم شود. آقایان نمی‌خواستید قانون را رعایت کنید چرا ما را درگیر این چیزها کردید؟ چرا سر استقلال کلاه گذاشتید؟ از روز اول می‌گفتید همه چیز الکی است!. البته ساده‌لوحی خودمان هم بود که سرکارمان گذاشتند. فقط می‌گویم طفلکی بازیکنان استقلال که فداکارانه مبلغ قراردادشان را کم کردند تا قانون اجرا شود».

سرمربی استقلال درباره اینکه باید قرارداد بازیکنان به حالت اولیه بازگردد، گفت: «الان بيايند و قرارداد بازيكنان و كادر را به حالت اول برگردانند. در کل این امتیازها نوش جان رقبا که هم تیم خوب بستند و هم اینکه سرشان کلاه نرفت و کار خودشان را کردند. به مصاحبه‌هاى اول فصل من خوب دقت كنيد متوجه می‌شويد این وسط فقط استقلال و هوادارانش مظلوم بودند و اینقدر سختی کشیدند و حرص خوردند. با وجود همه مشکلاتی که داشتیم، بازیکنان ما فداکاری کردند و هنوز هم می‌گویم باید تک‌تک آن‌ها را طلا گرفت. امسال با همه مشکلاتی که بود مرد و مردانه جنگیدند و از آن‌ها تشکر می‌کنم. از اين به بعد هم می‌جنگيم ولى بدانيد چه بر سر من و تيمم آوردند. امسال در ماجرای اخیر استقلال و هوادارانش خیلی چیزها را فهمیدند».

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 14 =