ملوان

ملوان با مهدی تارتار این فصل عملکرد بسیار خوبی داشته است.

به گزارش طلوع سپورت، با شکست پرسپولیس مقابل سپاهان در هفته دهم، حالا تمام تیم‌های لیگ برتری حداقل یک شکست را در لیگ بیست‌وسوم تجربه کرده‌اند. استقلال خوزستان و فولاد با 6 شکست و تراکتور تبریز، نساجی مازندران و آلومینیوم اراک با 5 شکست بیش از همه تیم‌ها در این فصل طعم تلخ شکست را چشیده‌اند. در طرف مقابل اما استقلال تهران، پرسپولیس تهران، سپاهان اصفهان و گل‌گهر سیرجان هم با تنها یک شکست در لیگ بیست‌وسوم، کمتر از بقیه باخت را تجربه کرده‌اند. در این بین تعدادی از تیم‌ها هم در شکست‌ناپذیری در دیدارهای متوالی رکورددار هستند.

تیم ملوان بندرانزلی امسال عملکردی فراتر از حد انتظار داشته و با کسب 16 امتیاز از 10 مسابقه در رده چهارم جدول قرار دارد. شاگردان مهدی تارتار پس از 2 شکست متوالی در هفته‌های اول و دوم مقابل ذوب‌آهن و استقلال، حالا 8 هفته است که باختی تجربه نکرده‌اند و در یک روند عالی به‌سر می‌برند.

قوی سپید انزلی در این 8 بازی به مصاف تیم‌های مدعی چون پرسپولیس، سپاهان و گل‌گهر رفته و قرعه ساده‌ای هم نداشته ولی توانسته نتایج خوبی مقابل این تیم‌ها کسب کند. اوج عملکرد ملوانی‌ها در این فصل مقابل سپاهان در ورزشگاه نقش‌جهان بود که با نتیجه 3 بر 2 این تیم را شکست دادند و تنها شکست فصل را به شاگردان ژوزه مورایس تحمیل کردند. ملوان این هفته باید در تهران با هوادار بازی کند و تارتار امیدوار است شاگردانش باز هم دست پر از زمین خارج شوند.

شاگردان جواد نکونام امسال بهترین شروع تاریخ استقلال در لیگ برتر را رقم زدند و پس از ماجراهای جنجالی تابستان، عملکرد بسیار خوبی داشته‌اند. آن‌ها این فصل فقط یک‌بار آن‌هم مقابل سپاهان در نقش‌جهان تن به شکست دادند و پس از آن مسابقه حالا 6 بازی متوالی است که شکستی نداشته‌اند.

استقلال امسال با کسب 22 امتیاز از 9 بازی و 4 امتیاز اختلاف با تیم دوم در صدر جدول جایگاه نسبتا محکمی دارد. آن‌ها البته برای حفظ صدرنشینی و رکورد شکست‌ناپذیری خود کار ساده‌ای در هفته‌های آینده نخواهند داشت. آبی‌پوشان باید به‌ترتیب با ذوب‌آهن، فولاد و پرسپولیس 3 بازی سخت و حساس انجام دهند. موفقیت در این 3 بازی می‌تواند نیم‌فصل رویایی جواد نکونام را کامل کند.

تیم سعید دقیقی پس از قهرمانی تاریخی در لیگ دسته اول، حالا در لیگ برتر هم شرایط خوبی دارد. آن‌ها فصل را با امتیاز منفی آغاز کردند ولی با عملکردی که داشتند به خوبی خودشان را از انتهای جدول جدا کردند. شمس‌آذر امسال 9 بازی کرده که 3 برد، 3 تساوی و 3 شکست داشته و با 9 امتیاز و یک بازی کمتر یازدهم است.

نماینده قزوین پس از 2 باخت متوالی مقابل آلومینیوم اراک و ذوب‌آهن، حالا 4 بازی است که نباخته و شرایط خوبی دارد. آن‌ها در این 4 هفته دیدارهای سختی هم داشتند و مقابل تراکتور تبریز، فولاد خوزستان، استقلال تهران و پیکان تهران به میدان رفتند و 8 امتیاز گرفتند. شمس‌آذر در هفته یازدهم میزبان گل‌گهر سیرجان خواهد بود و کار سختی برای حفظ روند شکست‌ناپذیری دارد.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 13 =