ستاره عراقی

مهاجم 23 ساله عراقی توانسته نقش پررنگی را فاصله گرفتن صنعت‌نفت از روزهای بحرانی ایفا کند.

به گزارش طلوع سپورت، صنعت‌نفت آبادان تیمِ شگفتی‌ساز هفته یازدهم لیگ برتر ایران بود؛ به‌طوری‌که شاگردان عبدالله ویسی بعد از شکست خانگی مقابل هوادار تهران، توانستند در رفسنجان دست به کار بزرگی بزنند و با 2 گل مقابل مس جشن پیروزی گرفتند تا خود را از منطقه خطر دور کنند. البته هنوز راه پر پیچ و خمی در مقابل شاگردان عبدالله ویسی وجود دارد اما برد روحیه‌بخش در رفسنجان باعث شد تا آن‌ها به ادامه مسیر خود در لیگ بیست‌وسوم بیش از پیش امیدوار شوند.

ویسی در بازار نقل‌وانتقالات تابستانه فهرست تیمش را دستخوش تغییرات مهمی کرد اما با وجود انجام خریدهای پرشمار، باید علی یوسف را مهم‌ترین و البته موفق‌ترین خرید تابستانی صنعت‌نفت قلمداد کرد. یوسف به همراه عباس قاسم و فهد طالب 3 بازیکن عراقی بودند که در بازار تابستانه به جمع شاگردان ویسی اضافه شدند اما از میان این 3 بازیکن، فهد طالب عملکرد ضعیفی داشت و عباس قاسم هم به دلیل مصدومیت بخش مهمی از دیدارهای این فصل صنعت‌نفت را از دست داده اما مهاجم عراقی تلاش کرده تا به‌نوعی جبران‌مافات کند و نگاه‌ها را به سوی خود خیره نماید.

علی یوسف که در دوران حضورش در نیروی هوایی، الشرطه و الزورا کارنامه درخشانی را از خود در فوتبال باشگاهی عراق به جای گذاشت، حالا توانسته روند خوب خود را در فوتبال ایران ادامه بدهد و ستاره بی‌چون‌وچرای زردپوشان آبادانی در لیگ بیست‌وسوم بوده است؛ به‌طوری‌که نگاهی به کارنامه یوسف در لیگ بیست‌وسوم نشان می‌دهد که او موثرترین بازیکن صنعت‌نفت در فصل جدید رقابت‌ها محسوب می‌شود و در جریان برتری 2گله شاگردان ویسی برابر مس رفسنجان هم بیشترین نقش را او با یک گل و یک پاس گل ایفا کرد.

یوسف از همان هفته نخست گزینه مورداعتماد عبدالله ویسی برای تقویت خط حمله صنعت‌نفت بود اما او نتوانست در جدال با استقلال گل بزند. ستاره عراقی در هفته دوم و در جریان برتری تیمش برابر فولاد در اهواز، سازنده گل نخست تیمش بود تا روی اولین گل صنعت‌نفت در لیگ بیست‌وسوم تاثیرگذار باشد. علی یوسف خیلی زود موفق شد اولین گل خود با پیراهن صنعت‌نفت را هم به‌ثمر برساند و در هفته سوم با گل لحظه‌آخریِ خود، تیمش را از شکست مقابل پیکان تهران نجات داد.

مهاجم عراقی بعد از گذراندن چند هفته پرنوسان، در تهران با یک ضربه سر تماشایی توانست دروازه پرسپولیس را فرو بریزد و به مدافع عنوان قهرمانی گل زد تا بار دیگر نام خود را بر سر زبان‌ها بیندازد. اوج درخشش علی یوسف در فوتبال باشگاهی ایران در دیدار اخیر صنعت‌نفت برابر مس رفسنجان بود که ابتدا با پاس خود گل نخست تیمش را ساخت و سپس از روی نقطه پنالتی برای نفتی‌ها گل دوم را به‌ثمر رساند تا با 3 گل و 2 پاس گل، مستقیماً روی 45 درصد گل‌های تیمش در فصل جدید تاثیرگذار باشد که آمار جالب‌توجهی است!

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + ده =