Manchester

منچستریونایتد به دنبال باز کردن دروازه حریف امشبش پس از 3 مسابقه بدون گلزنی است.

به گزارش طلوع سپورت، تاریخ این باشگاه پیش از این به یاد نداشت دوره‌ای که منچستر 3 بازی متوالی در برابر نیوکاسل بازنده باشد. این شکست تاریخی رقم خورده و اکنون شیاطین سرخ در پی جلوگیری از رکورد منفی بعدی هستند. منچستر دیگر نه چیزی برای از دست دادن و نه هدف در دسترسی برای به دست آوردن دارد. آنها فقط می‌توانند با بردن بازی امروز خود به رسیدن به جایگاه ششم و کسب سهمیه لیگ اروپا امید دور و کم‌سویی داشته باشند. هدفی که با یک برد از تیم‌های چلسی و نیوکاسل از دست می‌رود. آنها در این فصل لیگ برتر انگلیس تسلیم شده‌اند و فقط می‌خواهند فصل را به آرامی و با امید به آینده به پایان برسانند. در سوی مقابل اما انگیزه‌ها بالاتر است. نیوکاسل که فصل گذشته سهمیه لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورده بود، برای فصل بعد به لیگ اروپا رضایت داد؛ اما باید برایش بجنگد. کلاغ‌ها می‌توانند چهارمین برد متوالی در برابر میزبان امروز را با طعم نزدیک‌تر شدن سهمیه لیگ اروپا جشن بگیرند و به منچستریونایتد یادآوری کنند دوران استیلا به سر رسیده و عصر جدیدی پیش روی این رقابت است.

برای این تیمی که بازی به بازی با رکوردهای منفی جدیدی روبه‌رو می‌شود و طلسم‌های بزرگی که توسط الکس فرگوسن ایجاد شده بود را باطل شده می‌بیند، برای این منچستریونایتد بدون ادعا و آرام گرفته در بستر شکست‌ها و تسلیم‌ها، همه چیز به آینده مربوط می‌شود. حتی دست اندرکاران بخش‌های نمایش تلویزیونی هم در اولدترافورد بیشتر تمایل به نشان دادن سر جیمی راتکلیف در ورزشگاه دارند و می‌خواهند نگاه به آینده و تصمیم‌های جدید را درباره این تیم انعکاس بدهند. 

با این حال در اولدترافورد مردی هست که نه در آینده مبهمش و نه در گذشته درخشانش در آژاکس زندگی نمی‌کند. اریک تن‌هاخ مردی برای همین حال نامساعد تیمش می‌باشد. او خیس باران شدید اولدترافورد قدیمی و خسته از فشارهایی است که هر هفته در قالب شایعات یا سوال‌ها در کنفرانس خبری بر سرش خراب می‌شود. تن‌هاخ در منچستریونایتد بماند یا برود، باید زخم شکست‌های اخیر، جراحت شکستن طلسم‌های بزرگ و عفونت لکه‌دار شدن تاریخ این باشگاه را تا پایان فصل دستکم بهبود ببخشد. 3 بازی برای یونایتد باقی مانده که برای کارنامه کاری تن‌هاخ به شدت حائز اهمیت می‌باشد. او تیمش را برای شکست دادن نیوکاسل به میدان خواهد فرستاد تا جلوی رقم خوردن یک رکورد منفی دیگر در دوران خودش را بگیرد. البته دست مرد هلندی همچنان از همه بازیکنان ترکیبش خالی است و غایبان زیادی در لیست یونایتد به چشم می‌خورد. با این وجود عذرها دیگر شنونده‌ای ندارد و از تن‌هاخ می‌خواهند که با همین بضاعت هر چه در چنته دارد رو کند. منچستریونایتد شاید در آینده زندگی کند؛ اما تن‌هاخ حال این تیم را برای بازی مقابل نیوکاسل خوب و قابل تقدیر می‌طلبد.

اولین فصل از جدی شدن جاه‌طلبی کلاغ‌ها در لیگ برتر انگلیس به سهمیه لیگ قهرمانان اروپا مزین شد. با این وجود ادی هاو و شاگردانش و حتی هواداران نیوکاسل شاید فراموش کردند در لیگی مشغول فعالیت هستند که ناتینگام فارست، لوتون تاون و اورتون قعر جدولی هم می‌توانند در آن دردسرساز ظاهر شوند. سقف آرزوهای آنها کوتاه شده است و از لیگ قهرمانان چشم پوشیده و در پی رسیدن به لیگ اروپا هستند؛ اما به قول استیون جرارد، این لعنتی دیگر نباید از دست برود. باید به لیگ اروپا برسند تا تابستان داغی که رسانه‌ها وعده‌اش را می‌‌دهند برای نیوکاسل تجسم حقیقی پیدا کند و بتوانند ستاره‌های بزرگ را برای پوشیدن این پیراهن اغوا کنند. آنها در همین فصل موفق شدند خانه میزبان امروزشان را با 3 گل و بدون گل خورده بر سر آنها خراب کنند و با اعتماد به نفس خوبی به تئاتر رویاها می‌روند. نیوکاسل اگر می‌خواهد مسیر رشدش را مطابق میلش حفظ کند باید با بردن این مسابقه و بازی بعدی شانس خودش برای حضور در لیگ اروپای فصل بعد را زنده نگه دارد. تیم سرحال ادی هاو به کمتر از فتح اولدترافورد و بردن این مسابقه رضایت نمی‌دهد و فقط با 3 امتیاز با لبخند از زمین بیرون می‌آید.

طبیعی است که با مرور آمار بازی‌های 2 تیم شاهد برتری قاطع شیاطین سرخ باشیم؛ اما این روند طبیعی با بردهای نامتعارف و غیر طبیعی نیوکاسل برای منچستری‌ها برهه‌ای متفاوت از تاریخ را به تصویر می‌کشد. یونایتد در هیچ یک از 3 بازی اخیرش موفق به باز کردن دروازه میهمان امروزش نشده و سد دفاعی نیوکاسل در هر 3 بازی گذشته بردهای متوالی این تیم در مقابل منچستر را رقم زده است. 3 بردی که در تاریخ رویارویی‌های 2 تیم برای کلاغ‌ها بی‌سابقه بوده و می‌تواند با چهارمین پیروزی پیاپی نیز همراه شود. نیوکاسل می‌تواند با بردن این منچستر بحران‌زده از آب گل‌آلود حریف ماهی بزرگی بگیرد و این روند قاطع برتری پیش روی میزبان بزرگش را به عنوان نشانه‌ای از بزرگی عصر جدیدش به شمار بیاورد. وین رونی دمار از روزگار این حریف یونایتد در دوران حضورش در آورده و با 13 گل زده و سبقت از فن‌نیستلروی با 12 گل زده بهترین گلزن تاریخ این جدال نام دارد. او هیچ تهدیدی از سوی بازیکنان فعلی 2 تیم برای جایگاهش در دیدار پیش رو و شاید در چند سال آینده نخواهد داشت.

باخت مقابل آرسنال، باخت مقابل کریستال پالاس، تساوی مقابل برنلی، برد مقابل شفیلدیونایتد، تساوی مقابل بورنموث

5 گل زده، 12 گل خورده، 2 بازی بدون گلزنی، 3 مسابقه با حداقل 2 گل خورده و بدون کلین‌شیت

تساوی مقابل برایتون، برد مقابل برنلی، برد مقابل شفیلدیونایتد، باخت مقابل کریستال پالاس، برد مقابل تاتنهام

14 گل زده، 5 گل خورده، 3 بازی با حداقل 4 گل زده، فقط یک بازی بدون گلزنی، فقط یک مسابقه با بیشتر از یک گل خورده، 2 بازی با تفاضل گل مثبت 4 و فقط یک کلین‌شیت

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =