لیورپول scaled

حرکت زیبای باشگاه لیورپول در مواجهه با کودک هوادار بسیار دلنشین بود.

به گزارش طلوع سپورت، سرمایه هر اجتماعی، افراد درون آن هستند و فوتبال بدون آن‌ها شاید معنی خاصی نداشته باشد. هوادار برای هر مجموعه ورزشی، سرمایه‌ای است که میلیاردها پول و افتخار، بدون او هیچ ارزشی نخواهد داشت. وقتی صحبت از ارزش دادن به سکونشینان وسط باشد، باشگاه‌های اروپایی با رفتارشان باعث می‌شوند تمام دنیا ایستاده برایشان دست بزنند و در جدیدترین اتفاق، باشگاه لیورپول یکی از بهترین نوع رفتار با هواداران را انجام داد.

دایرا گورمن، پسر 12 ساله اهل ایرلند با سندروم «کروملین» متولد شد و او باید تمام دوران زندگی خودش را باید روی ویلچر سپری کند. اوضاع خانواده‌های عادی در بریتانیا آنقدر خوب نیست که تمام فصل و تمام بازی‌ها را بتوانند در ورزشگاه باشند و کودکان هوادار، بخصوص کودکان دارای معلولیت این‌چنینی از کوچک‌ترین لحظه‌ها نهایت لذت را خواهند برد.

دایرا، پسر عاشق و هوادار لیورپول در فصل جاری توانسته بود دیدار مقابل استون‌ویلا را در آنفیلد حاضر باشد و ویدئوی ضبط شده توسط  پدر او، این پسر را به رویایی دیرینه رساند. دایرا در آن ویدئو در زمان خواندن شعار اختصاصی لیورپولی‌ها، عاشقانه به زمین و هواداران نگاه می‌کرد و با گوش دادن به شعار «هرگز تنها قدم نخواهی زد» بی‌وقفه اشک می‌ریخت.

تیم رسانه‌ای باشگاه به سرعت متوجه داستان دایرا شد و قصد داشت از او دعوت کند در تور اختصاصی ورزشگاه و زمین تمرین حضور یابد. در همان زمان یورگن کلوپ  متوجه ماجرا شده بود.

در ویدئوی منتشر شده از باشگاه لیورپول، نشان داده شد کلوپ شخصا جلوی دوربین رفت و در پیامی او و خانواده‌اش را دعوت کرد تا یک روز را کنار آنها حضور داشته باشد. کلوپ از احساسات پاک این پسر جوان در زمان شنیدن شعار مخصوص تشکر ویژه کرد و خود را مشتاق دیدار با این پسر نشان داد. دایرا با شنیدن این موضوع دوباره احساساتی شد و اشک در چشمانش حلقه زد.

او و خانواده‌اش دوباره به ورزشگاه دعوت شدند تا بازی جذاب مقابل فولام را به تماشا بنشینند و پس از آن، بقیه روز را با کلوپ و سایر بازیکنان بگذراند. دایرا در مسیر حرکت به سمت زمین تمرین باشگاه گفت یکی از رویاهای من تا چند دقیقه دیگر به واقعیت تبدیل می‌شود و پس از آن کلوپ گفت یکی از بزرگ‌ترین هواداران ما می‌خواهد به جمع ما بیاید و من مشاتاقانه منتظرش هستم.

صحبت‌های جذابی میان کلوپ و دایرا رد و بدل شد و بازیکنانی مانند لویس دیاس، داروین نونیز و محمد صلاح مشتاقانه با این پسر ملاقات کردند، پیراهنی را تقدیم و با او عکس گرفتند. نکته‌ جذاب ماجرا اما یکی از سخنان پایانی کلوپ بود. سرمربی لیورپول بعد از نوشتن متن کوتاهی خطاب به دایرا، سعی بر همراه نشان دادن خودش با شعار کودک هوادار داشت و سپس گفت:«نمی‌تونی تصور کنی من چقدر از دیدن ویدئوی تو خوشحال شدم. نه! نمی‌تونی تصور کنی چون تمام این باشگاه به هوادارانش وابسته است و تو یکی از خاص‌ترین‌ هواداران ما هستی. نزدیک بود مثل تو گریه کنم. زندگی بدون احساسات را نمی‌توان تصور کرد.»

شاید صحبت‌های کلوپ برای هر هواداری و حتی هواداران تیم دشمن، یعنی منچستریونایتد دلنشین باشد. احتمالا علاقه‌مندان به فوتبال بعد از دیدن این ویدئو در صفحه‌ اختصاصی باشگاه لیورپول همراه با کلوپ بگویند ما هم نزدیک بود گریه کنیم و زندگی بدون احساسات و فوتبال بدون هوادارانش را نمی‌توان تصور کرد.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 4 =