Liverpool

لیورپول مایوس از قهرمانی در برابر تاتنهام به دنبال خوب گذراندن یکی از آخرین روزهای کلوپ است.

به گزارش طلوع سپورت، داستان تمام شده و آن آرزوی بزرگ و خوش رنگ و لعاب، آن رویای دوست داشتنی که در خواب‌ها جستجویش می‌کردند و آن بال زیبا و دلفریب پرواز بر آسمان خیال رهایشان کرده و دیگر به قهرمانی فکر نمی‌کنند؛ نه حتی در بهترین خوش‌بینی ممکن! از اینجا به بعد فقط رقم زدن خاطرات برای روز آخر است. لیورپول با چنین قد و قامت خمیده و با این روحیه شکست خورده در مقابل تاتنهام قرار می‌گیرد. با این حال کلوپ هنوز یک کار نکرده و یک وظیفه بر دوشش دارد. او هنوز موفق به غلبه بر پسوتکوگلو نشده و پس از این مسابقه هم معلوم نیست سرنوشت فوتبال کی و کجا آنها را به دیدار یکدیگر می‌فرستد. مرد آلمانی به میدان می‌آید تا با برتری در برابر تاتنهام پوستکوگلو کاری کند که بعدها نگویند اگر کلوپ هم بود از پس او بر نمی‌آمد! مرد اول نیمکت سفیدپوشان لندنی چنین سیمایی را در اولین فصل حضورش نشان داده و چنین ردی بر جای گذاشته که قرار است کارهای بزرگی در انگلیس صورت بدهد و افتخاراتی منتظرش هستند. تاتنهام هم در تکاپوی بی‌جانی برای کسب سهمیه، شبیه به رویای از دست رفته‌ لیورپول در صدد بردن مسابقه امروز است. آنها دردهای مشترکی با سطوح مختلف دارند و امروز به آنفیلد می‌آیند تا آن را در گوش یکدیگر فریاد کنند؛ تا کدام فریاد رساتر و کدام نعره کوبنده‌تر باشد و تیم برنده را معرفی کند.

این کشتی ماجراجو می‌رود تا ناخدایی دوست داشتنی را از عرشه‌‌اش پیاده کند. عرشه‌ شاهد امواج سهمگینی بوده که فقط با درایت چنین ناخدایی از غرق شدن نجات پیدا می‌کرد. قرمزهای آنفیلد بی مقصد و بدون امیدی به بهترین اتفاق ممکن، به آنچه مانده، راضی می‌شوند اما کسی حق ندارد به آنها بگوید اشک نریزند. اشک خواهند ریخت برای شب‌های سردی که تیمشان عقب افتاده بود، با تدبیر یورگن کلوپ به بازی برگشت و شعله‌ای در آنفیلد پا گرفت و با برگشتن مرد آلمانی رو به سکوهای ورزشگاه خانگی این شعله لهیب کشید و تمام سکوها را گرم کرد. برد در بازی امروز یا بازی بعدی و هر چقدر گل که لیورپولی‌ها به جای گل‌های نزده بازی‌های حساس قبلی بزنند، نوشداروی بعد از مرگ رویاهاست. آنها هنوز اشک‌ها را نگه خواهند داشت، همچنان سرودهای مخصوص سرمربی محبوب خود را سر می‌دهند و همچنان بغض در سینه فرو می‌خورند تا همه این داغ‌ها را برای روز دردناک پایانی بگذارند. کشتی لیورپول در یکی از آخرین ماجراجویی‌هایش با ناخدا کلوپ به دریای بازی امروز و تقابل با تاتنهام می‌آید تا با رقم زدن یک خاطره خوب دیگر و البته با بستن راه حسرت بردن پوستکوگلو روزهای خوب پایانی را برای لحظه تلخ آخر ذخیره کند. آنها که 2 بازی قبلی را بدون برد پشت سر گذاشته‌اند، برای این بازی و 2 مسابقه بعدی به دنبال برد و تدوین یک پایان نسبتا خوش برای داستان مرد آلمانی نیمکت آنفیلد هستند. لیورپول اگر چه در بازی امروز از نظر نتیجه پایانی فصل، اهمیتی نمی‌بیند اما همه اهمیت‌های این دیدار برای قرمزها در شیوه پیاده کردن ناخدای موفق امواج سهمگین نهفته است و آنها برای سرمربی خود بازی می‌کنند.

سفیدهای لندنی که با رفتن هری کین و روی کار آمدن سرمربی نه چندان نام آشنای جدید چشم به آینده‌های دورتر دوخته بودند، شروعی خیره‌کننده را پشت سر گذاشتند تا نگاهشان به آینده نزدیک هم معطوف شود. راهی برای فراموشی گل‌های هری کین پیدا شد و امید از جنس جدیدی پشت قدم‌های آنگه پوستکوگلو در اردوی زنبق‌های سفید جوانه زد. تاتنهام حتی در این فصل صدرنشینی و کمی رویای قهرمانی را هم تجربه کرد اما همه چیز در پس باخت اول در لیگ و سپس جدی شدن بحران مصدومیت جا ماند و جاه‌طلبی میهمان امروز آنفیلد راه به نقطه روشنی نبرد. آنها به واقع و به پشتوانه روزهای خوب زیاد این فصل، شایسته رسیدن به سهمیه لیگ قهرمانان اروپا بوده‌اند اما استون‌ویلا از تاتنهام سزاوارتر نشان داد و سهمیه در نقطه‌ای دور از دسترس شاگردان پوستکوگلو در حال چشمک زدن به ویلاپارک است. اوضاع تاتنهام در بازی‌های اخیر شبیه به بدرترین روزهای این فصل شده. 3 باخت متوالی در 3 بازی سخت متوالی ممکن است امروز برای اولین بار 4 شکست پیاپی در لیگ را به کارنامه این فصل تاتنهام اضافه کند. آنها از نظر انگیزه، پایین‌تر از رقیب قطع امید کرده از قهرمانی امروز خود هستند و معلوم نیست سرمربی تاتنهام در رختکن چگونه می‌خواهد تیمش را برای درخشش در آنفیلد تهییج کند. به هر حال تاتنهام هم با تمام ناامیدی‌ها، برای باخت به میدان نمی‌رود و ترجیح می‌دهد جلوی خطر رسیدن نیوکاسل آماده را دستکم با کسب یک امتیاز از بازی دشوار امروزش بگیرد.

 بازی بدون شکست کلوپ و تیمش در برابر سفیدهای لندنی در بازی رفت 2 تیم به پایان رسید و تاتنهام موفق شد پس از حدود 6 سال لیورپول را مغلوب کند. با این حال آنفیلد هنوز برای تاتنهام از 13 سال پیش تاکنون فتح نشده و از این هم بدتر اینکه در هزاره سوم میلادی، آنها فقط یک بار موفق شدند در این ورزشگاه برنده از زمین بیرون بیایند. میزبان سرسختی پیش روی اسپرز قرار گرفته که سرمربی‌اش در تدارک رقم زدن دوازدهمین برد مقابل آنهاست. انگیزه غلبه بر پسوتکوگلو از سوی کلوپ در دیدار امروز وجود خواهد داشت تا این فرصت از دست مرد آلمانی نرود. یان راش، اسطوره لیورپولی‌ها و جیمی گریوز، اسطوره تاتنهام هر کدام با 11 گل زده در کنار یکدیگر صدرنشین جدول بهترین گلزنان تاریخ مسابقه هستند. هری کین تا 2 قدمی آنها پیش رفت و با 9 گل این میدان را ترک کرد اما محمد صلاح با 9 گل زده شانس رسیدن به صدر این جدول را در بازی امروز خواهد داشت.

تساوی مقابل وستهام، باخت مقابل اورتون، برد مقابل فولام، باخت مقابل کریستال پالاس، تساوی مقابل منچستریونایتد.

7 گل زده، 8 گل خورده، 2 بازی بدون گلزنی، 3 بازی با حداقل 2 گل زده، 3 مسابقه با 2 گل خورده و بدون کلین‌شیت.

باخت مقابل چلسی، باخت مقابل آرسنال، باخت مقابل نیوکاسل، برد مقابل ناتینگام فارست، تساوی مقابل وستهام.

6 گل زده، 11 گل خورده، 2 بازی بدون گلزنی، 2 بازی با 3 گل زده، 2 مسابقه با حداقل 3 گل خورده و بدون کلین‌شیت.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 9 =