Kane

هری کین به منتقدان پاسخ داد.

به گزارش طلوع سپورت، هری کین کاپیتان تیم انگلیس، عنوان کرد نسبت به شروع نه چندان مطمئن سه‌شیر در یورو، احساس نگرانی ندارد و با آرامش به منتقدان پاسخ داد. گری لینکر و آلن شیرر پس از بازی با دانمارک، تیم انگلیس و کین را به باد انتقاد گرفته بودند. 

شاگردان گرت ساوت‌گیت از ۲ بازی ابتدایی خود ۴ امتیاز کسب کرده‌اند و این موضوع برای این تیم که یکی از مدعیان محسوب می‌شود، چندان مطلوب نیست. کین در تساوی ناامیدکننده این تیم در برابر دانمارک تک گل انگلیس را به ثمر رساند. او درباره تیم گفت: «ما آرام هستیم. پیش از این در این مسابقات حضور داشتیم و تجربه زیادی داریم، بنابراین زمان وحشت کردن نیست. فکر می‌کنم همیشه تیم‌ها در دور اول مسابقات، مانند یک بوکسور یا یک گلف‌باز به دنبال بررسی رقبا هستند و بازی اصلی خود را ارائه نمی‌کنند.»

انگلیس در صورت پیروزی در برابر اسلوونی، می‌تواند به عنوان صدرنشین راهی مرحله حذفی شود و به این ترتیب احتمال رویایی این تیم با آلمان در مرحله بعد وجود ندارد. کین درباره این موضوع گفت: «اگر پیش از این مسابقات به ما می‌گفتند اکنون این جایگاه را خواهیم داشت، مطمئنا از آن استقبال می‌کردیم اما در واقع اگر بخواهیم با خودمان صادق باشیم، باید بگویم آنطور که می‌خواستیم بازی نکردیم. بازی سه‌شنبه برای ما بسیار دارای اهمیت است، می‌خواهیم برنده شویم و به عنوان صدرنشین به دور حذفی راه پیدا کنیم.»

انگلیس پس از سال 1966 در هیچ تورنومنت معتبر دیگری موفق به کسب عنوان قهرمانی نشده و بهترین نمایش آن‌ها در یورو، مربوط به ۳ سال پیش بود که بازی فینال را در ضربات پنالتی به ایتالیا واگذار کردند. کین در ادامه سخنان خود درباره این موضوع گفت: «انگلیس قصد دارد برای رسیدن به چیزی که تا به حال به آن دست پیدا نکرده، تلاش کند، بنابراین این کار بسیار دشوار است. بازیکنان سابق و منتقدان فعلی باید بدانند گوش ندادن به انتقاداتشان بسیار دشوار است؛ بخصوص برای بازیکنان جوان و تازه‌کار. من فکر می‌کنم بازیکنان سابق حق اظهار نظر دارند اما در برابر تیم فعلی مسئولیتی خواهند داشت و باید تا جای ممکن اعتماد به نفس بازیکنان را بالا ببرند. ما مدت طولانی است موفق به کسب قهرمانی در هیچ جامی نشده‌ایم و بازیکنان می‌دانند رسیدن به قهرمانی چه اندازه دشوار است. بازی در تورنمنت‌های بزرگ همیشه مشکل است و برای انگلیس هم به همین ترتیب خواهد بود.»

انگلیس روز سه شنبه در سومین بازی خودش در مرحله گروهی، به مصاف اسلوونی می‌رود. 

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 7 =