گریزمان

گریزمان در آستانه ثبت اسمش در تاریخ اتلتیکو قرار دارد.

به گزارش طلوع سپورت، آنتوان گریزمان همچنان به دلربایی از هواداران اتلتیکو مشغول است. او شب گذشته تک گل پیروزی بخش تیمش را در جدال با مایورکا به ثمر رساند تا حالا با 170 گل زده، دومین گلزن برتر تاریخ این باشگاه اسپانیایی لقب بگیرد. او به چند هفته دیگر برای شروع سلطنتش در این بخش نیاز دارد اما از همین حالا بازیکن غیرقابل مهاری نشان داده است.

در اسپانیا، پرسشی که درباره او مطرح می‌شود ساده است؛ چه کسی قرار است جلوی آنتوان را بگیرد؟ او این روزها تبدیل به چهره‌ای شده که حتی خوش‌بین‌ترین هوادار اتلتیکومادرید هم متصور نبود. تعداد زیادی از همین هواداران وقتی گریزمان این باشگاه را ترک کرد، به بارسلونا رفت و دوباره برگشت، رفتار بسیار بدی با او داشتند اما چند وقتی است آن قصه دیگر کهنه شده؛ آنتوان حالا دردانه «کولچونروس» است. آمارش از ابتدای فصل تا به الان به قدری خوب بوده که ذهن همه را درگیر خودش کند. دیگو سیمئونه درباره‌اش می‌گوید: «فکر کردن به اینکه او را تعویض کرده و از زمین بیرون بکشی، خیلی سخت است. برایش ناراحتم چون همیشه مجبور است 90 دقیقه را بازی کند اما خب از طرفی می‌بینیم با بازی کردن، خوشحال است. در همین نیمه اول بازی در بهترین شرایطش نبود، با این وجود باز هم نمایش خوبی داشت.»

شنبه، قهرمان جام جهانی 2018 در اوقات زیادی از بازی محو بود و فرصتی برای خودنمایی نداشت اما در همین شرایط هم او از تک موقعیت نهایت استفاده را برد و خوشحالی هواداران را رقم زد. «گریزو» در دقیقه 64، متروپولیتانو را روی هوا فرستاد و یک پیروزی ارزشمند دیگر را به نام اتلتیکو کرد. این گل البته قصه‌اش را در این فصل شیرین‌تر هم کرد چون در سیزدهمین بازی فصلش در لیگ توانست برای نهمین بار دروازه رقبا را باز کند.همین گل، صدوهفتادمین گلش با پیراهن «روخی‌بلانکو» بود.

با این گل، گریزمان همین حالا در رده دوم برترین گلزنان تاریخ باشگاه اتلتیکو جا خوش کرده. او فقط به چند گل دیگر نیاز دارد تا تبدیل به بهترین گلزن تاریخ این تیم شود و از لوئیس آراگونس افسانه‌ای با آن 173 گلش عبور کند. مارکار درباره‌اش تیتری زده با این مضمون؛ «گریزمان قطعا به تاریخ اتلتیکومادرید می‌پیوندد» هم‌تیمی‌اش، کوکه که او هم ششصدمین بازی‌اش برای کولچونروس را انجام می‌داد، درباره گریزمان جملات شیرینی به زبان آورد: «همگی از حضور او در زمین مسابقه خوشحالیم. امیدوارم بتواند با همین ریتم به کارش ادامه دهد.»

آنتوان، متولد ماکون، بعد از جام جهانی 2022 قطر، وارد بعد جدیدی از زندگی حرفه‌ای‌اش شده است. او فصل گذشته در لالیگا 15 گل زد و 17 بار هم به هم‌تیمی‌هایش پاس گل داد. البته موتور روشن‌شده‌اش هنوز خاموش نشده و به نظر می‌رسد بهترین فرم دوران فوتبالی‌اش را سپری می‌کند. این فرم می‌تواند در لیگ قهرمانان اروپا جایی که در سال‌های اخیر توفیقی در آن نداشته، این بار به یاری‌اش بیاید. «شازده کوچولو» در آستانه تثبیت سلطنتش در اتلتیکو است و رو به قله حرکت می‌کند. بااین حال او سرش را پایین نگه داشته و مثل همیشه از حرف زدن درباره خودش گریزان نشان می‌دهد. گریزمان می‌گوید: «اتفاق مهم این است که کوکه 600 بازی با پیراهن اتلتیکو دارد. او دوست خوب من محسوب می‌شود و خوشحالم می‌توانم کنارش بازی کنم». گریزو از کانون توجه بودن گریزان شده اما چه خوشش بیاید چه نه، پروژوکتورهای زیادی را متوجه خودش کرده.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − نه =