Durosi

رم تحت هدایت دروسی در این مقطع، دومین تیم برتر سری آ از نظر کسب امتیاز بوده است.

به گزارش طلوع سپورت، هفته بیست و نهم  سری آ ایتالیا روز جمعه با مصاف امپولی و بولونیا در خانه تیم در خطر سقوط آغاز شد و در شرایطی که قرار بود با به صدا درآمدن سوت پایان دیدار اینتر و ناپولی به پایان برسد، تعویق بازی حساس فیورنتینا و آتالانتا این مهم را به تاخیر انداخت.
در کورس کسب سهمیه، فیورنتینا قادر خواهد بود با غلبه بر آتالانتا، اختلاف امتیازش با رقیب رو در رو را به یک امتیاز کاهش داده و ضمن صعود به رتبه هفتم، ادامه فصل را به امید قرار گرفتن در رتبه پنجم و افزایش سهمیه‌های فوتبال ایتالیا در فصل آینده لیگ قهرمانان به 5 پشت سر بگذارد.
از نکات جالب توجه این هفته می‌شد به توقف اینتر، تثبیت جایگاه بولونیا در رتبه چهارم، پیروزی میلان و توقف یوونتوس اشاره کرد. فاصله روسونری با رتبه سوم جدول به 3 افزایش و با صدر جدول به 14 امتیاز کاهش یافت. بولونیا تنها رم را به‌عنوان تهدید‌کننده جایگاه چهارم به خود می‌بیند اما اگر آتالانتا موفق به کسب پیروزی در دیدار معوقه شود، شاگردان گاسپرینی هم مدعی بازگشت به رتبه چهارم جدول باقی خواهند ماند.

بولونیا که با گل فابیان در واپسین ثانیه‌های دیدار 3 امتیاز حساس را از خانه امپولی به ارمغان آورد، بخت نخست کسب سهمیه خواهد بود و فصل آینده جانشین لاتسیو در لیگ قهرمانان می‌شود. تیم‌ پایتخت این فصل عملکردی فاجعه‌بار تحت هدایت مائوریتسیو ساری بر جای گذاشت. بیانکوچلستی این هفته اگر چه در خانه فروزینونه به موفق به کسب حداکثر امتیازات شدند اما رتبه‌شان در جدول رده‌بندی بهتر از نهم نخواهد شد.
پیروزی لاتسیو تحت تاثیر درخشش متیا زاکانی و لئویس آلبرتو به ثبت رسید. یکی گل زد و دیگری پاس گل داد تا تعداد شکست‌های بیانکوچلستی پیش از تعداد پیروزی‌های این فصلشان نشود. لوئیس آلبرتو در جریان این دیدار پاس گل شماره 58 خود را از فصل 18-2017 ارسال کرد. از آن مقطع تا به امروز در جمع بازیکنان حاضر در لیگ‌های معتبر اروپایی، تنها آمار کوین دی‌بروینه (79) و کیمیش (62) در گل‌سازی بهتر بوده است.
همچنین زاکانی به دومین هافبک ایتالیایی تبدیل شد که از ابتدای فصل گذشته تا به حال، پس از آنتونیو کاندروا (22) تعداد تاثیر مستقیمش روی گل‌های تیم را از مرز 20 عبور می‌دهد.

در تساوی یوونتوس برابر جنوا، جنوایی‌ها بیش از 2 بار اجازه شوت‌زنی به سمت دروازه‌ را به بازیکنان یوونتوس ندادند و بیانکونری فصل جاری تنها مقابل اینتر در ۲ بازی رفت و برگشت چنین عملکرد فاجعه‌باری در فاز تهاجمی داشته‌اند.
باتوجه به تساوی بدون گل یوونتوس و جنوا، این بهترین فرصت برای میلان بود تا اوضاعش در رتبه دوم جدول را بهبود بخشد و این هدف در مصاف با هلاس‌ورونا به وقوع پیوست.شاگردان پیولی تبدیل به سومین تیم تاریخ مسابقات پس از اینتر و یوونتوس شدند که تعداد گل‌هایشان در تاریخ سری آ از مرز 5000 عبور می‌کند.
قرمز و مشکی‌ها دروازه‌ خود در این دیدار را هم باز شده دیده و اسیر تاکتیک شوت‌زنی از پشت محوطه جریمه از جانب بازیکنان هلاس‌ورونا شدند. هلاس‌ورونا این فصل از آغاز سال 2024 تاکنون 6 گل با تکیه بر شوت‌های پشت محوطه جریمه به ثمر رسانده و آمارش در میان تیم‌های حاضر در 5 لیگ معتبر اروپایی، از این نظر بهترین است.

دیگر نتیجه تاثیرگذار هفته‌، پیروزی رم بر ساسولو بود. شاگردان دروسی با تک گل پیگرینی حریف در خطر سقوط را کماکان تهدید شده نگه داشتند و کایپتان تیم در فصل جاری، بهترین بازیکن تحت هدایت دروسی بوده است. از وقتی دروسی هدایت جالوروسی را بر عهده گرفت و نخستین دیدار تیمش را از روی نیمکت با حضور پیگرینی در ترکیب تماشا کرد (20 ژانویه)، تنها فیل فودن با 6 گل عملکرد بهتری از کاپیتان در گلزنی به‌ عنوان یک هافبک در جمع بازیکنان اروپایی (5) داشته است.
تحت هدایت دروسی، از روز 16 ژانویه تاکنون، این تیم بهترین نرخ تبدیل شوت‌ها به گل را داشته (25 درصد) و بیشترین گل را وارد دروازه حریفان کرده است (23)؛ بهتر از هر تیم دیگری در سری آ در این مقطع. تنها عملکرد اینتر در این مقطع از  نظر کسب امتیاز (25) نسبت به رم بهتر بوده و صدالبته شاگردان دروسی در 9 دیدار، 22 امتیاز به چنگ آورده‌اند و تنها شکستشان به مصاف رو در رو با اینتر باز می‌گردد.

در واپسین مصاف هفته در شرایطی که اینتر سرانجام پس از 10 پیروزی متوالی به دست مدافع عنوان قهرمانی متوقف شد، قهرمانی احتمالی این تیم تنها یک هفته به تاخیر افتاد و اینتری‌ها به سبب از دست رفتن 2 امتیاز، سرنوشت تثبیت عنوان قهرمانی و کسب ستاره دوم جلوتر از میلان در مصاف رو در روی ۲ تیم را از دستان خودشان خارج شده دیدند.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − هفت =