Dortmund 1

دورتموند با پیروزی مقابل آیندهوون به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان رسید.

به گزارش طلوع سپورت، دورتموند با برتری مقابل آیندهوون به مرحله یک‌چهارم نهایی رقابت‌های فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا صعود کرد. گل زودهنگام جیدون سانچو و گل دیرهنگام مارکو رویس صدرنشین قاطع لیگ هلند را در ورزشگاه سیگنال ایدوناپارک به زانو درآورد تا دورتموند بعد از ناکامی فصل گذشته در مقابل چلسی، صعود به جمع ۸ تیم برتر اروپا را جشن بگیرد.

مسابقه رفت در هلند با تساوی یک بر یک به پایان رسیده بود و زنبورها برای صعود به پیروزی خانگی احتیاج داشتند. شاگردان ادین ترزیچ بازی را تهاجمی آغاز کردند و کمتر از ۳ دقیقه زمان نیاز بود تا گل نخست به ثمر برسد. ارسال یان ماتسن با دفع ناقص توسط مدافعان همراه شد. توپ در پشت محوطه جریمه برای شوت‌زنی در اختیار سانچو قرار گرفت و شلیک دقیق بازیکن سابق منچستر یونایتد به سمت تیر نزدیک والتر بنیتس را مغلوب کرد تا میزبان پیش بیفتد. 

تک گل سانچو برای صعود دورتموند کافی بود اما حملات میزبان در سراسر نیمه نخست ادامه پیدا کرد؛ هر چند نتیجه‌ای در پی نداشت. در نیمه دوم بازی متعادل‌تر دنبال شد و درست مانند ۴۵ دقیقه نخست دورتموند فرصت یک گل زودهنگام را داشت  البته همکاری برانت و سانچو در نهایت با یک شلیک نه چندان دقیق از دونیل مالن به جایی نرسید‌.

در حالی که آیندهوون در اواسط نیمه دوم کنترل بازی را در اختیار گرفته و ۷ مهار گرگر کوبل، برتری دورتموند را با چنگ و دندان حفظ کرده بود، نیکلاس فولکروگ روی ارسال استثنایی مارکو رویس گل دوم میزبان را به زیبایی به ثمر رساند. با این حال ضربه نیمه والی دیدنی او با دخالت VAR و بازبینی ویدئویی تصاویر به دلیل یک آفساید کاملاً میلی‌متری، مردود اعلام شد. با وجود رد شدن گل ادامه حملات هلندی‌ها بی‌نتیجه بود. دی یونگ در دقیقه ۹۴ بهترین فرصت تیمش را با شلیک به بالای دروازه از دست داد.

یاران آیندهوون قدر  فرصت‌ها را ندانستند و مارکو رویس در آخرین دقیقه از وقت‌های تلف‌شده نیمه دوم گل دوم دورتموند را هم به ثمر رساند. ضربه دروازه در میانه زمین، ضربه سر فولکروگ را در پی داشت. بابادی در بدترین زمان و مکان ممکن زمین خورد تا مارکو رویس با دروازه‌بان تنها شود و گل دوم تیمش را هم به ثمر برساند.

گل رویس در دقیقه ۹۴:۳۰ تیر خلاص را به پیکره تیم پیتر بوش وارد کرد تا دورتموند به عنوان هفتمین تیم به مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا صعود کند. این سومین پیروزی متوالی زنبورها در تمام رقابت‌ها بود.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + شانزده =