Courtois

فینال جای اشتباه کردن نیست و مربیان بزرگ این نکته را می‌دانند.

به گزارش طلوع سپورت، با توجه به مصدومیت بلندمدت تیبو کورتوا در ابتدای فصل، کپا و لونین، سنگربانان رئال مادرید در طول فصل نام داشتند که سهم دروازبان اوکراینی بسیار بیشتر بود اما کسی نمی‌تواند منکر کیفیت کورتوا شود. دروازه‌بان بلژیکی رئال مادرید پس جام جهانی ۲۰۱۸ تبدیل به یکی از بهترین سنگربانان دنیای فوتبال شده است.

پس از مصدومیت رباط صلیبی تیبو کورتوا، فلورنتینو پرس، کپا آریسابالاگا، دروازه‌بان اسپانیایی چلسی را بصورت قرضی به خدمت گرفت تا جای خالی کورتوا را پر کند چون در کمپ رئال اعتماد زیادی به لونین وجود نداشت، اما دروازبان اوکراینی از لغزش کپا در دربی مادرید مقابل اتلتیکو مادرید حداکثر استفاده را برد و خود را به عنوان سنگربان شماره یک لوس‌بلانکوس معرفی کرد. لونین در لالیگا عملکرد خوبی از خودش نشان داد و در کنار رودیگر مدافع آلمانی رئال از عوامل مهم استحکام خط دفاعی تیم کارلو آنچلوتی بودند. اوج عملکرد لونین اما در خارج از لالیگا رقم خورد؛ وقتی مهمترین جدال فصل برای مادریدی‌ها مقابل منچسترسیتی پپ گواردیولا در ورزشگاه اتحاد به ضربات مرگبار پنالتی کشیده شد و سنگربان اوکراینی کهکشانی‌ها با مهار ۲ پنالتی نقش اول صعود رئال بود.

پس از قطعی شدن قهرمانی رئال در لالیگا این فرصت برای کارلو آنچلوتی پیش آمد تا آمادگی کورتوا را در بازی های رسمی بسنجد. سنگربان بلژیکی هم از فرصت به دست آمده حداکثر استفاده را کرد و در ۴ بازی‌ هیچ گلی دریافت نکرد تا نشان دهد به مرز آمادگی رسیده است.

شاید هواداران احساسی رئال مادرید این نظر را داشته باشند با توجه به عملکرد خوب لونین حق این دروازبان است  در فینال لیگ قهرمانان اروپا درون دروازه مادرید قرار بگیرد اما در نباید این نکته را فراموش کنیم در فینال هر اشتباهی می‌تواند منجر به از دست دادن قهرمانی شود و از طرف دیگر کورتوا نشان داده مرد میدان های بزرگ است؛ مانند فینال سال ۲۰۲۲ که به تنهایی چندین موقعیت را از سادیو مانه و محمد صلاح گرفت.

مربی باتجربه ایتالیایی نشان داده آمادگی بدنی برایش حرف اول را می‌زند و بازیکنی را بدون آمادگی در ترکیب اصلی تیمش قرار نمی‌دهد. مثال بارز این نکته نیمه‌نهایی همین فصل لیگ قهرمانان بازی برگشت در سانتیاگو برنابئو بود. با اینکه مصدومیت تیبو کورتوا کاملا بهبود یافته بود اما کارلتو لونین را در ترکیب خود قرار داد چون کورتوا هنوز در شرایط بازی قرار نگرفته بود اما برای فینال روز شنبه ماجرا فرق می‌کند. سنگربان بلژیکی پس از چهار کلین‌شیت متوالی در لالیگا به آمادگی صددرصدی رسیده و در شرایط بازی هم قرار گرفته است. با توجه به گزارش رسانه‌های اسپانیایی کادرفنی رئال تصمیم خود را گرفته و  کورتوا بدلیل تجربه بالاتر، بهترین گزینه برای محافظت از دروازه رئال مقابل دورتموند در فینال ومبلی خواهد بود. 

لونین حتی در سفر کاروان رئال به لندن هم این تیم را همراهی نمی‌کند زیرا دچار سرماخوردگی شدید شده و پزشکان رئال برای محافظت از سایر بازیکنان، او را از اردوی تیم جدا کرده‌اند. به این ترتیب کورتوا دروازبان ثابت رئال و کپا آریسابالاگا ذخیره او در فینال خواهد بود.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =