Bochum

بوخوم با یک بازگشت به‌یادماندنی در سطح اول فوتبال آلمان باقی ماند.

به گزارش طلوع سپورت، بوخوم با غلبه بر دوسلدورف در ضربات پنالتی دوران حضور در بوندس‌لیگای آلمان را حداقل برای یک فصل دیگر تمدید کرد. شاگردان هایکو بوشر شکست ۳ بر صفر در مسابقه رفت را با ۳ گل جبران کردند و در نهایت با غلبه در ضربات پنالتی استادیوم خانگی حریف را به آتش کشیدند.

در حالی که مسابقه رفت با برتری ۳ بر صفر دوسلدورف به پایان رسیده بود، بوخوم با ۲ گل از هافمن به بازی برگشت؛ پیش از آنکه ضربه پنالتی اشتوگر نتیجه را در مجموع ۲ مسابقه رفت و برگشت به تساوی ۳ بر ۳ بکشد. بعد از شلیک ۱۴ پنالتی در پایان مسابقه، بوخوم به پیروزی ۶ بر ۵ و بقا دست یافت.

در ۱۶ دوره اخیر برگزاری پلی‌آف بوندس‌لیگا تنها ۳ بار نمایندگان سطح دوم به پیروزی دست یافته‌اند و امسال دوسلدورف حتی با وجود پیروزی ۳ بر صفر در خانه حریف موفق به حفظ نتیجه و صعود نشد.

فیلیپ هافمن که در مسابقه رفت با یک گل به خودی عجیب و زودهنگام زمینه‌ساز شکست سنگین تیمش در خانه شد، امشب با به ثمر رساندن ۲ گل روند بازگشت دراماتیک تیمش را آغاز کرد.

بازی با حملات بوخوم شکل جدی گرفت و هافمن تنها به ۱۸ دقیقه برای جبران گل‌به‌خودی خود در مسابقه رفت نیاز داشت. ارسال بلند کوین اشتوگر از میانه‌های زمین با غفلت عجیب مدافعان روی سر هافمن فرود آمد و او از روی مرز محوطه ۶ قدم دروازه را باز کرد. 

بازی تا اواسط نیمه دوم با همین نتیجه دنبال شد تا اینکه خود هافمن با یک ضربه سر دیگر اختلاف را به حداقل رساند. کوین اشتوگر این بار از سمت راست محوطه جریمه مقابل دروازه را هدف قرار داد و مهاجم ۳۱ ساله کار دشواری برای گل کردن توپ نداشت.

بوخوم تنها ۴ دقیقه بعد به گل سوم دست یافت. ارسال از سمت چپ با برخورد توپ به دست ماتیاس زیمرمن در مرز محوطه جریمه همراه شد تا داور به نقطه پنالتی اشاره کند. کوین اشتوگر پاس منجر به ۲ گل قبلی تیمش را داده بود و خودش پشت توپ ایستاد و با فریب کاستنمایر همه‌چیز را به برابری کشید. 

بازی کم‌کم آرام شد و موقعیت‌های ۲ تیم تا پایان وقت‌های اضافی با عملکرد درخشان مدافعان در روی خط دروازه راه به جایی نبرد. کار به ضربات پنالتی کشید. ضربات از دست رفته آندره هافمن و ارهان ماسوویچ با هم‌دیگر خنثی شد تا اینکه تاکاشی اوچینو، مدافع راست ۲۲ ساله سرخ‌ها با از دست دادن پنالتی هفتم تیمش جشن بوخوم برای بقا را کلید زد.

در ۲۴ مسابقه اخیر پلی‌آف تنها ۳ بار نماینده سطح دوم موفق به پیروزی شده و برد بزرگ دوسلدورف در مسابقه رفت برای صعود کافی نبود. پیش از این صعود سن‌پائولی و هولشتاین‌کیل به بوندس‌لیگای یک قطعی شده و فصل جدید این رقابت‌ها ۲۳ اوت آغاز می‌شود. 

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 1 =