Barcelona 1

رسانه‌های کاتالونیایی از متوقف شدن پروژه انتخاب سرمربی جدید بارسا خبر داده‌اند.

به گزارش طلوع سپورت، رسانه اسپورت کاتالونیا در گزارشی اختصاصی عنوان کرد در حال حاضر پروژه انتخاب سرمربی جدید بارسلونا متوقف شده است. بلافاصله پس از اینکه ژاوی اعلام کرد در پایان فصل از جمع آبی و اناری‌ها جدا می‌شود، دِکو و دستیارانش تلاش خود را برای یافتن گزینه مناسب جانشینی آغاز کردند تا در تابستان شلوغ پیش رو، خریدها و فروش‌های تیم در انتظار تعیین مربی جدید باقی نماند. دِکو در راستای تلاش‌های خود، لیستی از برخی مربیان که می‌توانند با بارسا همکاری کنند را فراهم کرد و از سوی دیگر روی برخی از نام‌ها برای جلوگیری از حاشیه خط قرمز کشید. اسپورت می‌گوید دِکو در حال حاضر لیستی شامل ۴ نام را تهیه کرده و این اسامی می‌توانند به عنوان نامزدهای نهایی برای هدایت بارسا معرفی شوند اما گزینه‌های روی میز در انتظار یک مرحله هستند؛ تصمیم لاپورتا!

به اعتقاد رسانه اسپورت، مرحله آخر کار انتخاب سرمربی جدید که همان تصمیم خوان لاپورتا است، طی هفته‌های جاری محقق نخواهد شد. وضعیت فعلی بارسا شامل حضور در مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان و رسیدن به رده دوم جدول لالیگا، بسیار بهتر از شرایط قابل تصور در آغاز سال 2024 است و می‌تواند با پایان بسیار بهتری هم همراه شود. این وضعیت باعث شده لاپورتا و تیمش نسبت به شرایط ژاوی اِرناندس و تصمیمش بین دو راهی قرار بگیرند. بخشی از هیات مدیره بارسا همچنان به انتخاب سرمربی جدید فکر می‌کنند اما لاپورتا در انتظار تعیین سرنوشت پروژه‌ای است که با ژاوی اِرناندس آغاز کرده. به گفته اسپورت، لاپورتا منتظر برگزاری مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان است. اگر بارسا موفق به صعود به مرحله نیمه‌نهایی شود، لاپورتا برای تغییر نظر ژاوی و ادامه همکاری با او حداقل به مدت یک فصل دیگر تلاش خواهد کرد و اگر بارسا از دور رقابت‌ها کنار برود گزینه انتخاب یک سرمربی جدید بار دیگر روی میز قرار می‌گیرد.

تصمیم انتظار برای برگزاری مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان، انتخاب احتمالی سرمربی جدید را چند هفته به تاخیر خواهد انداخت. این موضوع باعث می‌شود برای جلوگیری از هدر رفتن وقت در تابستان شلوغ پیش رو، مدیر ورزشی بارسا حرف اصلی را در خرید و فروش‌های آینده بزند. تمدید قرارداد ژائو فلیکس و ژائو کانسلو یکی از اهداف اصلی دِکو است. در این بین برخی نام‌ها به خصوص برای تقویت میانه میدان مطرح شده‌اند. با توجه به اینکه ژاوی پیش از این نسبت به ترکیب فعلی خود رضایت نشان داده بود، دِکو با خیال راحت تغییرات لازم را انجام خواهد داد و اگر شخص دیگری جز ژاوی روی نیمکت بارسا بنشیند باید تیمی از قبل آماده شده را هدایت کند.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − شش =