Ashley Cole scaled

کول پس از چند دوره دستیاری، می‌خواهد اولین تجربه سرمربیگری را به دست آورد.

به گزارش طلوع سپورت، سال 2019، اشلی کول، بازیکن سابق تیم‌های آرسنال و چلسی دوران مربیگری خود را به عنوان دستیار آغاز کرد. سمت کمک مربی در انگلیس، اورتون، چلسی و بیرمنگام همیشه همراه اشلی کول بوده و یکی از بزرگ‌ترین آرزوهای او ایستادن به عنوان سرمربی روی نیمکت یک باشگاه است. پس از 5 سال حضور به عنوان دستیار لی کارسلی، فرانک لمپارد، وین رونی و تونی موبری حالا موقعیت برای در دست گرفتن یک باشگاه و رسیدن به آرزوی شخصی فراهم شده است.

بیرمنگام پس از ورود وین رونی با مشکلات متعددی روبه‌رو و نهایتا این باشگاه محکوم به سقوط شد. بیرمنگام سیتی در فصل بعد کارش را باید در لیگ یک آغاز کند تا بتواند دوباره به لیگ قهرمانی برسد. موبری به دلیل بیماری احتمالا دیگر نتواند روی نیمکت آبی‌ها بنشیند و حالا گزینه جایگزینی دستیار سابق وین رونی و تونی موبری برای هدایت باشگاه قوت گرفته است. البته بیرمنگام تا قبل از پیشنهاد سنت اندروز به این مربی موجود در باشگاه نگاه ویژه‌ای نداشت اما پس از مذاکرات اولیه یک باشگاه دیگر با اشلی کول، حالا گزینه جانشینی او بسیار جدی شده است.

کول و بیرمنگام احساس می‌کنند این همکاری می‌تواند باعث آینده‌ای مانند کیران مک‌کنا در ایپسویچ تاون شود و احتمال دارد همکاری دفاع چپ سابق با بیرمنگام در فاز جدید خود قرار بگیرد. کول پیشتر در مورد تجربه هدایت باشگاه‌ها گفته بود: «امیدوارم به زودی وارد دنیای مربیگری شوم. تجربه کار با آنچلوتی، ونگر و مورینیو را داشته‌ام و می‌خواهم این دانسته‌ها را در عرصه سرمربیگری خرج کنم.»

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + سیزده =