ژابی آلونسو

شایعات زیادی مبنی بر علاقه بایرن مونیخ به جذب ژابی آلونسو شنیده می‌شود.

به گزارش طلوع سپورت، یک تهمت بزرگ هنوز روی پرونده باواریایی‌ها برجسته است و ظاهرا آنها برای برطرف کردن اتهام هیچ توجهی به حرف دیگران ندارند. تیم‌های آلمانی، بایرن‌مونیخ را به خرید ستاره‌های درون میدان و در اختیار گرفتن مردان نیمکت باشگاه‌های موفق بوندس‌لیگا متهم می‌کنند و چنین سناریویی هر فصل در هر حال تکرار است. در آلمان پوشیدن پیراهن بایرن مثل دعوت شدن به تیم ملی می‌ماند و نمی‌توان بازیکنان را برای این انتقال سرزنش کرد. همچنین نمی‌توان به طور دقیق و قطعی بایرن را مقصر چنین شرایطی دانست. به هر حال شائبه تضعیف رقبا در لیگ آلمان توسط غول مونیخی این بار یک نماینده بزرگ دارد. گفته می‌شود بایرن به جذب سرمربی فوق‌العاده موفق بایرلورکوزن، ژابی آلونسو علاقه‌مند است و برای روی کار آوردن مرد اول نیمکت رقیب اصلی‌اش در این فصل برنامه‌ریزی می‌کند.

حتی اگر خبرنگاران هم به چنین شایعه‌ای دامن نمی‌زدند، سابقه موفق حضور آلونسو در ترکیب بایرن مونیخ بالاخره چنین گزاره‌ای را برای تیم مونیخی مطرح می‌کرد. اکنون خبرنگار اسپانیایی، خوزه آلوارس مدعی است این سرمربی موفق و جوان اسپانیایی فصل بعد روی نیمکت بایرن خواهد بود. منابع دیگری هم این شایعه را پوشش داده‌اند و به نظر نمی‌رسد یک خبر سطحی و زرد باشد. با این حال مطرح شدن چنین خبری در موقعیت رقابت بایرن مونیخ و لورکوزن در لیگ آلمان ممکن است با شیطنت رسانه‌های فرعی وابسته به مونیخ صورت گرفته باشد. باید اضافه کرد  شرایط قرارداد آلونسو با لورکوزن می‌تواند مستعد شکل گرفتن شایعات به نظر برسد. منابع زیادی می‌گویند بندی در قرارداد ژابی آلونسو با تیم فعلی‌اش وجود دارد که به این سرمربی اجازه خواهد داد در صورت رسیدن پیشنهاد رسمی از سوی 3 باشگاه رئال مادرید، لیورپول و بایرن مونیخ از لورکوزن جدا شود. 

شاید بدترین خبر ممکن برای لورکوزن آماده و مدعی و بدون باخت، خبر جدایی سرمربی مستعد این تیم در پایان فصل باشد. انتشار چنین تیتری حتی در حد شایعه هم ممکن است تمرکز را از لورکوزن برای ادامه رقابت و تاخت و تاز بگیرد. در حقیقت اگر اولین منبع چنین شایعه‌ای از سوی رسانه‌های وابسته به مونیخ باشد، می‌توانیم آن را یک استراتژی برای بر هم زدن تمرکز رقیبی بدانیم که در میدان تسلیم نمی‌شود و برای تخریب جنبه‌های بیرون از میدان این تیم تدابیری اندیشیده شده است. این خبر چه از طرف بایرنی‌ها باشد و چه از سمت و سوی دیگری به رسانه‌ها راه پیدا کرده باشد، باید بپذیریم در صورت مدیریت نشدن توسط شخص ژابی آلونسو و البته سران باشگاه لوکوزن، می‌تواند صدرنشین قدرتمند بوندس‌لیگا را با عدم تمرکز و افت در گرفتن نتیجه مواجه کند.

حتی اگر آلونسو بخواهد موفقیتش در لورکوزن را با یک قرارداد جدید و پیوستن به تیمی بزرگ‌تر در پایان فصل مورد بهره‌برداری قرار دهد، باز هم بایرن مونیخ کار آسانی برای به خدمت گرفتن او نخواهد داشت. آلونسو ستاره محبوب 3 تیم بزرگ قاره سبز به شمار می‌رود و پیوستن او به هر کدام از این 3 تیم با حمایت و روی خوش هواداران به اتکای خاطرات خوب دوران بازی او همراه خواهد بود. رئال مادرید مدت‌هاست با موضوع ماندن یا رفتن کارلو آنچلوتی دست و پنجه نرم می‌کند و شایعات ضد و نقیضی در این باره همواره در حال انتشار است. اگر کار آنچلوتی در رئال به پایان برسد، قطعا ژابی آلونسو که سابقه درخشش در این باشگاه را هم دارد از مهم‌ترین گزینه‌های سران کهکشانی‌ها برای پر کردن نیمکت خواهد بود. از سوی دیگر وضعیت کلوپ و آینده‌اش در لیورپول هم به شفافیت قبل نیست. البته تیم کلوپ به روزهای خوبش بازگشته و لیورپول این روزها فوتبال خوبی را به نمایش می‌گذارد. با این حال اگر به هر دلیلی کار کلوپ در آنفیلد تمام شود، ژابی آلونسو از گزینه‌های مورد توجه مسئولان این باشگاه است و می‌تواند مرد بعدی نیمکت آنفیلد نام بگیرد. بایرن مونیخ در علاقه به آلونسو تنها نیست و شاید برای اثبات این علاقه باید با قدرت ویژه‌ای به میدان بیاید.

بررسی چنین مسئله‌ و اتهامی برای بایرن مونیخ مستلزم نگاهی چند جانبه به ماجراست اما باز هم قضاوت دقیقی نمی‌توان داشت. بایرن مونیخ یک بار اولتمار هیتزفلد را از دورتموند قهرمان اروپا گرفت و بارها و بارها ستاره‌های شاخص رقبایی مثل دورتموند، لورکوزن و سایر تیم‌های آماده سال‌های گذشته بوندس‌لیگا را به خدمت گرفته است. با این حال موضوع انتقال به بایرن فقط منوط به تلاش تیم مونیخی نیست و تمایل بازیکنان برای پیوستن به برند اول فوتبال آلمان هم در این ماجرا دخیل است. برای داوری در مورد چنین اتهامی نیاز به مستندات بیشتری داریم اما اگر آلونسو به بایرن مونیخ برود، سر و صدای زیادی در این زمینه در فوتبال باشگاهی آلمان به راه می‌اندازد و انگشت اتهام باشگاه‌های زیادی به سمت غول بزرگ مونیخی خواهد رفت.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + هشت =