Spain

نمایش درخشان اسپانیا مقابل ایتالیا کارشناسان را تحت تاثیر قرار داده است.

به گزارش طلوع سپورت، اسپانیا پیش از شروع یورو در میان مدعیان اصلی قهرمانی حساب نمی‌شد اما بعد از نمایش درخشان مقابل ایتالیا باید این تیم را کاملا جدی گرفت. نیکو ویلیامز و لامینه یامال، گوش‌های چپ و راست اسپانیا فوق‌العاده ظاهر شدند و عجیب بود این تیم فقط یک بار دروازه ایتالیا را باز کرد. آنها در بازی اول هم با 3 گل کرواسی را بردند و امیدوارند بعد از 12 سال به یک جام مهم برسند. 

اسپانیا بین سال‌های 2008 تا 2012 بهترین تیم جهان بود و به یک قهرمانی جهان و 2 قهرمانی اروپا رسید اما عملکرد این تیم افت کرد و به جز حضور در نیمه‌نهایی یورو 2020 نتوانست در هیچ کدام از جام‌های جهانی یا جام ملت‌های اروپا از یک‌هشتم نهایی فراتر برود. 

لوئیس دلافوئنته که از سال 2022 روی نیمکت این تیم نشست و سال گذشته به قهرمانی لیگ ملت‌های اروپا رسید، باور دارد این تیم جوان در بهترین وضعیت خودش قرار دارد. مربی 62 ساله بعد از برد مقابل ایتالیا گفت: «این بهترین نمایش اسپانیا از زمان شروع کار من بود. هیچ حد و مرزی برای پیشرفت تیم وجود ندارد.»

گیم بالاگه، کارشناس مشهور فوتبال اسپانیا هم گفت: «بی‌تردید این بهترین تیم اسپانیا از زمان برتری این تیم مقابل ایتالیا در فینال یورو 2012 است. به ندرت می‌بینیم بین 2 تیم سطح بالا چنین فاصله‌ای وجود داشته باشد. این یک نمایش بی‌نقص بود.» کریس ساتن، ملی‌پوش سابق انگلیس هم گفت: «بقیه تیم‌ها تمایلی برای روبه‌رو شدن با اسپانیا در مراحل حذفی نخواهند داشت.»  

ویلیامز و یامال روی هم 37 سال سن دارند. یامال 16 ساله مقابل کرواسی بهترین بازیکن زمین شد و این بار نوبت ویلیامز بود تا مورد توجه رسانه‌ها قرار بگیرد. بازیکن بیلبائو در تمام طول بازی کابوسی برای جووانی دی‌لورنزو، مدافع راست ایتالیا نام داشت. روی کین، کاپیتان پیشین منچستریونایتد بعد از بازی درباره او گفت: «ویلیامز کیفیت نابی دارد. او واقعا سریع است و می‌تواند حین حرکت به سمت راست یا چپ بزند. او بهترین بازیکن زمین به حساب می‌آمد. وقتی بازیکن جوانی وارد تیم می‌شود، کیفیت همه را بالا می‌برد. آنها دیگر با ترس بازی نمی‌کنند.»

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × چهار =