Real Madrid 4

رئال مادرید بیشترین میزان درآمد را بین همه تیم‌ها از حق پخش تلویزیونی لالیگا به دست آورده است.

به گزارش طلوع سپورت، این فصل برای رئال مادرید فصل موفقی بوده و آن‌ها موفق به کسب ۲ عنوان قهرمانی در سوپر جام اسپانیا و لالیگا شده‌اند و احتمال اینکه در لیگ قهرمانان اروپا موفق شوند سومین جام خود را کسب کنند دور  نیست. با توجه به این موفقیت، لوس بلانکوس از مسابقات داخلی و اروپایی پاداش‌های زیادی دریافت خواهد کرد. 

به نقل از موندو دپورتیوو، رئال مادرید از حق پخش تلویزیونی لالیگا در این فصل، مبلغ 143 میلیون یورو به دست خواهد آورد. انتظار می‌رود لالیگا برای حق پخش تلویزیونی در مجموع چیزی نزدیک به 1500 میلیون یورو هزینه کند که از این مبلغ، ۸ و نیم درصد (حدود 127 میلیون یورو) به فوتبال غیرحرفه‌ای و سایر ورزش‌ها اختصاص داده خواهد شد. 

باقیمانده مبلغ (حدود 1373 میلیون یورو) به ۲ قسمت تقسیم می‌شود. 50 درصد اول، حدود 750 میلیون یورو، به طور مساوی بین 20 تیم لالیگا تقسیم می‌شود و هر تیم 37.5 میلیون یورو دریافت خواهد کرد. باقیمانده (حدود 623 میلیون یورو) بر حسب موقعیت نهایی جدول و بر اساس درصد، تعلق می‌گیرد. به این ترتیب تیم قهرمان، یعنی رئال مادرید، 17 درصد از این مبلغ را به دست می‌آورد. تیم با این مبلغ دریافتی به همراه مبلغی که به همه تیم‌ها تعلق می‌گیرد در مجموع چیزی در حدود 143 میلیون یورو دریافت خواهد کرد.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + 8 =