قلعه‌نویی

امیر قلعه‌نویی با پیروزی برابر هنگ‌کنگ به نهمین پیروزی پیاپی دست یافت.

به گزارش طلوع سپورت، امیر قلعه‌نویی دومین مقطع مربیگری خود در تیم ملی ایران را از آغاز سال ۱۴۰۲ و تساوی برابر روسیه شروع کرد. تیم ملی ایران پس از آن، ۹ بازی پیاپی به پیروزی رسید و با این آمار در آستانه رسیدن به رکورد تاریخ خود رسیده است. رکوردی که دراگان اسکوچیچ از خود به جای گذاشت.

بهترین شروع تاریخ برای دراگان

دراگان اسکوچیچ در مقطع تاریخی بسیار سخت، سرمربی تیم ملی ایران شد. این مربی برای صعود به مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2022 محکوم به پیروزی در هر 4 بازی باقیمانده بود. دراگان شروع رویایی تر از حد تصور شد و در دیدارهای دوستانه قبل از این 4 بازی حساس برنده شد و پس از آن توانست با برتری مقابل 4 حریف پیش‌رو به مرحله بعدی انتخابی جام جهانی صعود کند. روند بردهای دراگان تا ۱۰ برد متوالی ادامه پیدا کرد تا با تساوی برابر کره‌جنوبی متوقف شد. دراگان هم رکورد بهترین شروع یک مربی در تیم ملی ایران را شکست و هم رکورددار بیشترین برد متوالی در تاریخ تیم ملی ایران شد. رکورد اول دراگان همچنان دست نخورده باقیمانده ولی رکورد دوم در صورتیکه تیم ملی ایران در بازی بعدی برابر ازبکستان به پیروزی دست یابد، قلعه‌نویی به آن خواهد رسید.

قلعه‌نویی شریک رکورد مایلی‌کهن

قلعه‌نویی در شرایطی به ۹ پیروزی متوالی دست یافت که قبل از آن، محمد مایلی کهن در اواسط دهه نود میلادی موفق به ثبت آن شده بود. این مربی ابتدا در دیدارهایی دوستانه بر کویت و قطر غلبه کرد، پس از آن در انتخابی جام ملت‌های آسیا، رفت و برگشت، عمان، ‌نپال و سریلانکا را مغلوب کرد. تیم ملی ایران در آن سال‌ها بازی‌های دوستانه زیادی با کویت انجام می‌داد و دوباره توانست این تیم را شکست دهد. روند بردهای مایلی‌کهن با تساوی مقابل لبنان در دیداری تدارکاتی متوقف شد. امیر قلعه‌نویی که حالا به عنوان مربی توانسته رکورد تاریخی مایلی‌کهن را تکرار کند، در رکورد این مربی سهیم بود و در این ۹ برد متوالی در ۵ بازی حضور داشت که آخرین بازی‌های ملی قلعه‌نویی به‌شمار می‌آید. 

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =