Mbappe 1

پاری‌سن‌ژرمن با پیروزی برابر لیون به قهرمانی در جام حذفی فرانسه رسید.

به گزارش طلوع سپورت، فینال رقابت‌های جام حذفی فرانسه، با برتری ۲ بر یک پاری‌سن‌ژرمن در برابر لیون به پایان رسید. پاری‌سن‌ژرمن که عنوان قهرمانی در لیگ یک فرانسه را به دست آورد، امیدوار به کسب دوگانه در این فصل بود و لیون به ادامه روند خوب خود و کسب قهرمانی در این جام مهم می‌اندیشید. در نهایت گل‌های دمبله و فابین رویس برتری را برای پاری‌سن‌ژرمن به همراه داشت و تک گل اوبرایان، نتوانست برای تیم لیون کارگشا باشد. 

امباپه در این بازی رسما آخرین بازی خود برای تیم پاری‌سن ژرمن را انجام داد و موفق شد ۲ قهرمانی را در این فصل با تیم جشن بگیرد.

بازی در شهر لیل فرانسه برگزار شد. از همان ابتدای نیمه توپ و میدان در اختیار پاری‌سن ژرمن بود و در دقایق ابتدایی بازی، این تیم می‌توانست توسط امباپه به گل برسد که دروازه‌بان لیون این اجازه را به او نداد. حملات متعدد شاگردان انریکه در دقیقه 22 نتیجه داد و دمبله با یک ضربه سر مهارنشدنی، قفل دروازه را باز کرد. پاری‌سن‌ژرمن سعی داشت در همان نیمه اول یک برتری قاطعانه به دست بیاورد، این تیم بازی را به خوبی کنترل می‌کرد. در دقیقه 34 و بر روی اشتباه دفاع، فابین رویس موفق شد برای بار دوم دروازه لیون را به لرزه در بیاورد. در ادامه حملات دو تیم ثمری نداشت و نیمه اول با نتیجه دو بر صفر به سود پاری‌سن ژرمن به پایان رسید. 

در حالی که به نظر می‌رسید پاری‌سن‌ژرمن با حفظ روند بازی، یک برتری راحت و بدون دردسر به دست خواهد آورد، تیم لیون در دقیقه 55 و با یک ضربه سر مهارنشدنی از اوبرایان، موفق شد یکی از گل‌ها را پاسخ بدهد. پس از گل، بار دیگر پاریسی‌ها شکل هجومی خود را پیدا کردند و چند حمله از سوی امباپه، با واکنش دروازه‌بان راهی به چهارچوب نداشت. پاریسی‌ها به دنبال حفظ برتری شکننده خود بودند و در انتهای مسابقه به خوبی بازی را تحت کنترل خود گرفته  و اجازه نزدیک شدن بازیکنان لیون به دروازه را نمی‌دادند. در نهایت بازی با نتیجه ۲ بر یک به سود پاری‌سن‌ژرمن به پایان رسید تا این تیم با کسب دوگانه داخلی، یک فصل بسیار خوب را سپری کرده باشد و خداحافظی امباپه با این تیم با کسب دو عنوان قهرمانی برای او همراه شد. 

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − هفده =