Manchester United

منچستر یونایتد با نتیجه ۳ بر ۲ از سد نیوکاسل گذشت.

به گزارش طلوع سپورت، رقابت‌های لیگ برتر انگلیس با برگزاری ۲ مسابقه معوقه از هفته سی‌وچهارم پی‌گیری شد که طی آن منچستر یونایتد با نتیجه ۳ بر ۲ از سد نیوکاسل گذشت و چلسی با پیروزی ۲ بر یک از خانه برایتون برگشت. رقم خوردن این نتایج چلسی را به رده ششم جدول رساند و تیم پوچتینو از هر زمان دیگری در ۲ فصل اخیر به کسب سهمیه لیگ اروپا نزدیک شده است. 

۳ گل از کوبی ماینو، آماد دیالو و راسموس هویلوند، ۳ ستاره جوان یونایتد کمک کرد تا اریک تن‌هاخ در آخرین مسابقه خانگی فصل به یک برتری شیرین و ارزشمند در مقابل تیم سر حال و آماده نیوکاسل دست پیدا کند. این نتیجه بیشتر از هر تیم دیگری چلسی را خوشحال کرد؛ چون شکست کلاغ‌ها با پیروزی شیرین شاگردان پوچتینو در مسابقه همزمان همراه شد و این تیم را به رده ششم جدول رساند. با اتمام مسابقات معوقه، جدول لیگ برتر نظم خود را بازیابی کرد و در حال حاضر چلسی با ۶۰ امتیاز در رده ششم جدول قرار دارد. نیوکاسل و منچستریونایتد با ۵۷ امتیاز رده‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند. شیاطین سرخ در صورت قهرمانی در جام حذفی به لیگ اروپا می‌رسند و در غیر این صورت، این سهمیه به تیم ششم جدول خواهد رسید.

منچستر یونایتد با رکورد منفی تنها یک پیروزی در ۹ دیدار اخیر مهیای میزبانی از نیوکاسل شد؛ در حالی که کلاغ‌ها در ۸ مسابقه اخیر تنها یک بار متحمل شکست شده بودند. بازی با حملات نیوکاسل شکل جدی گرفت اما دقایقی بعد خطا روی اسکات مک‌تومینای، یونایتد را صاحب یک ضربه آزاد کرد که روی ارسال حاصل از آن، ضربه نمایشی خطرناک کاسمیرو به بیرون رفت.

طلسم دروازه‌ها تنها تا دقیقه ۳۱ پابرجا ماند؛ دیالو با نفوذ از سمت راست توپ را به برونو فرناندس پاس داد اما توپ از زیر پای او گذشت و با جا ماندن اتفاقی ۲ مدافع نیوکاسل، در حوالی نقطه پنالتی به کوبی ماینو رسید؛ هافبک ۱۹ ساله یارگیری نشده بود و اشتباه تریپیر در آفسایدگیری او را به گل نخست رساند.

ارسال بلند یاران نیوکاسل با ضربه سر خطرناک برن روی تیر دورتر همراه شد اما کاسمیرو روی خط حضور داشت و توپ را از آستانه دروازه دور کرد تا نیمه نخست با برتری میلی‌متری منچستر یونایتد به پایان برسد.

نیوکاسل در اواخر نیمه اول می‌توانست صاحب یک ضربه پنالتی شود اما داور دستور به ادامه مسابقه داد. به هر حال برتری منچستر یونایتد در نیمه دوم کمتر از ۴ دقیقه دوام آورد؛ اشتباه امرابط در میانه زمین توپ را به یاران میهمان سپرد؛ ارسال محکم مورفی از گوشه محوطه جریمه در روی خط محوطه ۶ قدم به گوردون رسید تا با عبور از تله آفساید و یک شلیک سر ضرب و مرتفع، دروازه اونانا را باز کند.

منچستر یونایتد تنها ۸ دقیقه بعد بار دیگر به گل برتری دست یافت. ارسال کرنر به تیر نزدیک‌تر با دفع توپ ناقص مدافعان همراه شد تا توپ به آماد دیالو برسد. بازیکن جوان اهل ساحل‌عاج با یک شلیک محکم توپ را از بین تراکم بازیکنان به تور دروازه نیوکاسل چسباند. این نخستین گل دوران حرفه‌ای او در لیگ برتر انگلیس به شمار می‌رفت.

حملات منچستر یونایتد ادامه یافت و راسموس هویلوند به محض ورود به زمین با یک شلیک دیدنی، روی پاس برونو فرناندس دروازه حریف را باز کرد. 

این پایان کار نبود و نیوکاسل در دومین دقیقه از وقت‌های تلف‌شده اختلاف را کاهش داد. لوئیس هال توپ حاصل از یک کرنر را در اختیار گرفت و بعد از عبور از قوس محوطه جریمه، با یک ضربه درخشان دروازه اونانا را باز کرد. ادامه حملات ۲ تیم بی‌نتیجه ماند و آخرین مسابقه خانگی منچستر یونایتد در این فصل با پیروزی به اتمام رسید. 

مسابقه چلسی و برایتون در شرایطی آغاز شد که نتایج درخشان تیم پوچتینو در هفته‌های اخیر امید هواداران برای کسب سهمیه لیگ اروپا را بالا برده بود. چلسی بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه ۲۰ به گل نخست رسید. ارسال پرسرعت کوکوریا از سمت چپ با ضربه سر دقیق و زیبای کول پالمر در گوشه محوطه ۶ قدم همراه شد و پرواز توپ به پشت سر فربروگن را به دنبال داشت. این بیست و دومین گل بازیکن سابق منچسترسیتی در رقابت‌های این فصل لیگ برتر بود؛ کمتر از ارلینگ هالند و بیشتر از هر بازیکن دیگر.

برتری چلسی در دقیقه ۶۴ افزایش یافت. مادوئکه در سمت راست مالو گوستو را راه انداخت و پاس عرضی زمینی او در مقابل دروازه به نیکلاس جکسون رسید تا برتری تیمش را تثبیت کند.

همه‌چیز بر وفق مراد چلسی پیش می‌رفت تا اینکه ریس جیمز در دقیقه ۸۸ به دلیل خطای شدید در میانه میدان، با دخالت سیستم بازبینی ویدیویی از زمین بیرون رفت.

برایتون کنترل کار را به عهده گرفت و در دقیقه ۹۷ یکی از گل‌های خورده را جبران کرد. پاس عرضی ژائو پدرو به دنی ولبک رسید و ضربه او کلین‌شیت پتروویچ را به باد داد. با این حال ادامه حملات ۲ تیم بی‌نتیجه ماند و چلسی با غلبه به برایتون به رده ششم جدول صعود کرد.

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − یازده =