Jurgen Klopp

یورگن کلوپ برای مسابقه روز یکشنبه هیجان‌زده است.

به گزارش طلوع سپورت، یورگن کلوپ، سرمربی لیورپول در گفت‌وگوی خبری پیش از مسابقه حساس و حیاتی مقابل منچسترسیتی اعلام کرد پپ گواردیولا، بهترین سرمربی جهان است. سرمربی آلمانی می‌گوید خودش هم نمی‌داند چگونه توانسته در مقابل گواردیولا آمار کسب امتیاز موفقی به جا بگذارد. کلوپ بار دیگر از جو ورزشگاه آنفیلد تقدیر کرده و آن را یک مولفه مهم در نتیجه گرفتن تیمش قلمداد می‌کند. آنفیلد بیشتر از هر ورزشگاه دیگر صحنه زانو زدن گواردیولا را تماشا کرده و یک پیروزی ارزشمند در مسابقه روز یکشنبه فاصله لیورپول با منچسترسیتی در صدر جدول رده‌بندی لیگ را به عدد ۴ خواهد رساند؛ آن هم در حالی که بعد از آن، تعداد مسابقات باقی‌مانده از فصل به عدد انگشتان ۲ دست می‌رسد. مهیج‌ترین تقابل آبی-قرمز فوتبال انگلیس در سال‌های اخیر چشم‌های زیادی را در سرتاسر جهان به خود خیره کرده و این بار هم نقش تعیین‌کننده‌ای در مشخص شدن قهرمان لیگ خواهد داشت. گل‌های ارلینگ هالند و ترنت الکساندر آرنولد باعث شد مسابقه رفت در ورزشگاه اتحاد با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان برسد.

برنده مسابقه یکشنبه صدرنشین لیگ خواهد بود و در صورت تساوی، آرسنال به رده اول می‌رسد: «تعیین‌کننده قهرمان؟ نمی‌دانم چه کسی این را مطرح کرده اما فکر می‌کنم هنوز برای صحبت درباره قهرمان خیلی زود است. بازی با منچسترسیتی همیشه دشوار به نظر می‌رسد. می‌توانید تمام سناریوهای احتمالی را مرور کنید. من فکر نمی‌کنم در هیچ حالتی زمان برای جشن گرفتن مناسب باشد. با این حال این مسابقه ۳ امتیاز خواهد داشت. این را مخفی نمی‌کنیم که تا چه حد به دنبال پیروزی هستیم اما با حریفی به شدت قدرتمند روبه‌رو می‌شویم. به شدت هیجان‌زده‌ایم که جزئی از این مسابقه خواهیم بود.»

گواردیولا تا کنون ۸ بار به همراه تیمش به ورزشگاه آنفیلد سفر کرده و ۵ بار بازنده از زمین خارج شده. لیورپول ۲ بار تن به تساوی داده و در تمام این مدت فقط یک بار در خانه مغلوب سیتیزن‌ها شده است: «آنفیلد و جو هواداران همیشه تأثیر زیادی روی بازی ما داشته است. کسی ناراحت نمی‌شود اگر بگویم هیچ ورزشگاه دیگری چنین حال و‌ هوایی ندارد؟ این خیلی خوب و انرژی‌بخش است. دوست دارید در این رقابت بازی کنید یا با داشتن بلیت آن را از نزدیک مشاهده کنید. این یک مسابقه خاص محسوب می‌شود و بله، آنفیلد برای ما یک مؤلفه خیلی خیلی بزرگ محسوب می‌شود. کمی نامناسب خواهد بود اگر اینجا بگویم لطفاً به ما کمک کنید. هواداران اما کمک‌ خواهند کرد.»

جدال لیورپول و منچسترسیتی به یک تقابل داغ و همیشه جذاب در فصول اخیر لیگ برتر انگلیس تبدیل شده: «فکر نمی‌کنم جدال ما با منچسترسیتی به یک رویارویی بزرگ تبدیل شده باشد. این چیزی است که رسانه‌ها می‌گویند اما این بازی یک هماوردی شاخص نیست. ما زیاد رودرروی هم قرار نگرفته‌ایم. روز یکشنبه بحث بر سر آخرین تقابل من و پپ نیست. در این زمینه مطمئن نیستیم چون بازی با منچسترسیتی در جام حذفی هم هنوز ممکن است. من نمی‌دانم چه تیم‌هایی این هفته در لیگ‌های مختلف با هم بازی می‌کنند اما این مهم‌ترین مسابقه آخر هفته و روز یکشنبه خواهد بود.»

ارلینگ هالند عنوان بهترین مهاجم فوتبال در انگلیس را یدک می‌کشد و ویرجیل فن‌دایک طی سال‌های اخیر ارزش خود به عنوان یکی از بهترین مدافعان لیگ برتر را بارها اثبات کرده است: «اگر به بازی و حرکات هالند دقت کنید، او با هوش بالا، مدام خود را به موقعیت‌های مختلف می‌رساند و به این ترتیب با یک مدافع روبه‌رو نمی‌شود. او در خط دفاعی حریف با چندین بازیکن درگیر است. او به اندازه‌ای باهوش به نظر می‌رسد که همیشه در کنار یک بازیکن خاص (بهترین مدافع حریف یا مدافع دیگر) باقی نماند. من فکر می‌کنم دوران یارگیری در فوتبال به سر رسیده. ما باید در مقابل حملات منچسترسیتی دفاع کنیم، نه هالند. اگر فن‌دایک، هالند را خلع سلاح کند، نوبت به فیل فودن یا رودری یا کوین دی‌بروینه یا برناردو سیلوا می‌رسد تا از فاصله ۲۵ متری گوشه بالای دروازه را هدف قرار دهند. بله. اتفاق خوبی است که هالند گل نزند اما آنها گزینه‌های بیشتری برای این کار دارند. من حتی یک لحظه هم به این فکر نمی‌کنم  این ۲ بازیکن قرار است رودرروی هم بازی کنند.»

مسابقه یکشنبه بدون شک تقابل ۲ تن از برترین سرمربیان ۲ دهه اخیر فوتبال اروپا خواهد بود. کلوپ به مدح و تحسین همتای خود روی نیمکت منچسترسیتی می‌پردازد. یورگن کلوپ احتمالاً در غیاب پپ می‌توانست جام‌های بیشتری به دست آورد و این تلاش و نرسیدن اتفاقی کلافه‌کننده است: «هرگز از رقابت با پپ کلافه نشدم. شاید ۳ هزار بازیکن می‌شناختم که نسبت به من فوتبالیست‌های بهتری به نظر می‌رسیدند. با این حال عاشق بازی بودم. مشکلی با رقابت با پپ ندارم و هرگز مأیوس نمی‌شوم. این رقابت مسلماً مرا به سرمربی بهتری تبدیل می‌کند؛ اینکه برای پیروزی در چنین مسابقاتی به دنبال راه حل باشم. الان به من گفتند رکورد مثبتی در تقابل‌های رودررو با پپ دارم. حقیقتاً نمی‌دانم این آمار چگونه رقم خورده اما شما در مورد بهترین سرمربی از من می‌پرسید و به نظر من او بهترین سرمربی جهان است.» کلوپ موفقیت و جاه‌طلبی گواردیولا را قابل ستایش می‌داند: «این که او چگونه فوتبال را تحت تأثیر قرار داد، قابل تحسین است. او در دوران حرفه‌ای خود این همه جام برده اما وقتی پپ را کنار خط می‌بینید، به گونه‌ای رفتار می‌کند  انگار تاکنون در هیچ جامی قهرمان نشده! این جاه‌طلبی و انگیزه او قابل تحسین است. پپ در ابعاد مختلف کار خود فوق‌العاده جلوه می‌کند. او کارهای مختلفی با تیم‌های خود در این سال‌ها انجام داده. ظاهراً همیشه به دنبال فوتبال مبتنی بر مالکیت توپ می‌دود اما در موقع لزوم از توپ‌های بلند استفاده می‌کند. من نمی‌توانم در مورد سرمربیان گذشته قضاوت کنم اما در دوران زندگی من او بهترین  محسوب می‌شود.»

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =