Italy 1

یوونتوس به عنوان قهرمانی جام حذفی دست یافت.

به گزارش طلوع سپورت، دیدار فینال رقابت‌های جام حذفی ایتالیا در ورزشگاه الیمپیکو رم با برتری یک بر صفر یوونتوس در برابر آتالانتا به پایان رسید. ماسیمیلیانو آلگری سرمربی بیانکونری به دلیل کسب نتایج ضعیف در چند هفته اخیر، مورد انتقاد قرار گرفته و حتی عنوان شده بود احتمال جدایی او از یوونتوس وجود خواهد داشت و کسب قهرمانی در جام حذفی، می‌تواند انتقادات را به حداقل برساند. 

گل دقایق ابتدایی ولاهوویچ در بازی، برتری یوونتوس را به همراه داشت، در ادامه آتالانتا که بازی روان و چشم‌نواز همیشگی را به نمایش نگذاشته بود از چند موقعیت نصفه و نیمه نتوانست استفاده کند تا یوونتوس با یک برتری شکننده، جام را به خود اختصاص دهد. 

بازی تازه آغاز شده  و ۲  تیم در تلاش بودند تا یکدیگر را ارزیابی کنند. یوونتوس توسط دوشان ولاهوویچ در ابتدای نیمه و در دقیقه ۴ به گل اول دست یافت. او از آشفتگی دفاع آتالانتا به بهترین شکل استفاده کرد و بر روی یک پاس دیدنی به وسیله کامبیاسو با یک فرار عالی از سد مدافع رو به رو گذشت و توپ را به درون دروازه فرستاد. 

پس از آن آتالانتا در پی جبران نتیجه، چند حمله بر روی دروازه تدارک دید اما ثمری برای آن‌ها نداشت و موقعیت‌ها یکی پس از دیگری یا توسط مدافعان به بیرون زمین فرستاده یا با واکنش دروازه‌بان همراه می‌شد. در نهایت نیمه اول با نتیجه یک بر صفر به سود یوونتوس به پایان رسید. 

آتالانتا نمی‌خواست بازنده مسابقه باشد و نیمه دوم را هجومی‌تر آغاز کرد. یک موقعیت خوب توسط لوکمن در ابتدای نیمه دوم برای شاگردان گاسپرینی به دست آمد اما این موقعیت راهی دروازه نشد. در اواسط نیمه دوم، آتالانتا بیشتر توپ و میدان را در اختیار داشت اما از این برتری استفاده نکرد و دفاع یوونتوس مانع از گلزنی آن‌ها بود. آتالانتا با تمام توان به دنبال گل تساوی می‌دوید و شاگردان آلگری چاره را در دفاع می‌دیدند. در ادامه آلگری برای حفظ نتیجه دست به تعویض زد و ییلدیز جوان به جای کیزا وارد میدان شد. 

 آتالانتا موقعیت‌ها را یکی پس از دیگری هدر می‌داد و  یوونتوس از تنها موقعیت جدی خود در نیمه دوم استفاده کرد و در دقیقه 73 و بار دیگر توسط ولاهوویچ به گل دوم دست یافت اما این صحنه پس از بررسی دوباره توسط داور، آفساید اعلام شد و در نتیجه گل مورد پذیرش قرار نگرفت. در 15 دقیقه پایانی، بازی سریع و جذاب ادامه یافت و ۲ تیم سعی در باز کردن دروازه داشتند. جدی‌ترین موقعیت آتالانتا در نیمه دوم در دقیقه 80 به دست آمد و لوکمن از شانس گلزنی به دست آورده استفاده نکرد و شوت تماشایی او با برخورد به تیر دروازه راهی به چهارچوب نداشت. در ادامه تیر دروازه اینبار در نقش ناجی دروازه آتالانتا ظاهر شد و شوت میرتی با برخورد به تیر  به گل تبدیل نشد.

در زمان‌های اضافه، آتالانتا یک شانس خوب گلزنی به دست آورد اما با واکنش دروازه‌بان همراه بود. روی یک صحنه خطا، آلگری به شدت به داور اعتراض کرد و با کارت قرمز داور جریمه شد. در نهایت بازی با نتیجه یک بر صفر به سود یوونتوس به پایان رسید تا این تیم برای پانزدهمین بار قهرمان جام حذفی لقب گیرد. 

توسط TOLOsport

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =